Skocz do zawartości

łańcuch


zyrafa_C-ow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój sposób na szybka zmiane łancucha:

1.Rozpinamy łańcuch...najlepiej jak jest zapinka , bieresz śubokręt podwadzasz i po kłopocie..wychodzi jedno ogniwo i łańcuch rozpięty..A jeśli ktoś wczesniej zgubił zapinke tp pewnie jest zakuty...trzeba mende rozkuc...

2. Zdejmuje gume osłony łancucha..z nimi na bok przy okazji troche je czyszcze z zewznatrz

3.Potem biore nowy łancuch i usadawiam go na tylnej zembatce...

4. Zakładam gumowe osłony łancucha..do tego używam paredziesiąt cm drutu stalowego(najlepszy bo jest bardzoi sztywny)..zamocowuje go do łancucha i przeciągam przez osłone jedna już z głowu(gdy juz zamocuje osłone do silnika, wkładam w łancuch mały śrubokręt żeby mi łancuch spowrotem nie uciekł)..to samo robie z drugą osłona...

5.A teraz czas na połaczenie łancucha...najlepiej przesunąc koło na maxa do przodu wtedu jest łatwiej go zapiąć..najczęściej zapinam go na żebatce...a i jeszcze jedna uwaga odnośńie zapinki ...zawsze częscią zaokrągloną zgodnie z kierunkiem pracy łańcucha...

6.Sprawdzam czy wszytsko jest łokej..czy łancuch dobrze siedzi w żebatce itd.

7. Naciągam i po kłopocie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zamiar wymienić chyba etz 25 jest 130 ogniwa tak???? o ile pamiętam dobrze. ile veteranos dałes za swój łańcuch? :mrgreen: bo wypłata mi sie zbliza to moze bym tez zmienił choc narazie aparacik cyfrowy kupuję na dniach po wypłacie hehe :mrgreen: bede se cykał i cykał fotki mojej MZ i wypadów nia gdzie sie da :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...