Skocz do zawartości

XT i XTZ - historia dzisiejszej porażki


bigboykr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Umówmy się, że bardzo fajnie smiać się z kogoś... więc czemu by nie... mozna się pośmiać z nas dwóch (mnie i Jesza).

W planach było pięknie... miało być trochę kościółków, trochę dworków i parków... trochę dziurawych dróg, trochę szutrów... ale nie miało być.... nie uprzedzajmy jednak faktów ;)

Przyznaję bez bicia, że na wyjazd ciągnąłem ja, bo nadal nie wiem, czy zrobiony silnik w XT będzie działał, czy też znów zrobi puf i buch i będę miał nogi w oleju po raz trzeci (uprzedzając fakty... akurat dziś puf i buch nie zrobił ;) )

 

No więc tak... slad z GPS mamy gdzieś tu (liczy się ta część na północ od Krakowa... reszty mi się nie chciało wycinać): KLIK GPSIES

Poczatkowo było fajnie...

Znaleźliśmy pierwszy dworek... w stanie... hmmm... do lekkiego remontu... ale wystarczy podklepać, trochę szpachli/gipsu i będzie nówka nie śmigana:

 

 

dscn1519k.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

 

Okoliczności przyrody też były całkiem całkiem...

dscn1522z.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

dscn1524i.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

Potem pojawił się fajny szuterek kilka razy....

 

dscn1525qo.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

Było fajnie....

a potem.... potem było takie coć (gdzieś za plecami chyba było słychać jakieś marudzenie... że nie powinniśmy się tam pchać.... ale co tam... ja nie pojadę??)

dscn1526j.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

W głowie lekko dojrzewa pytanie.... dlaczego ślady tego ciagnika są takie.... pokręcone na prawo i lewo... po lodzie jechał... czy po pijaku??

dscn1527i.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

Później... później było milczenie... aparatu nie wyciągałem, bo bym jeszcze został pobity ;)

Generalnie mój XT stoi (właściwie już stoi.... dzięki Jeszu ;) )w poprzek drogi BO TAK! ma ochotę tak stać i stoi... no! a wczesniej leżał dwa razy

dscn1528hl.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

MT63 i Mitasy E09 są fajnmymi oponami uniwersalnymi, ale z błotka czyścić się nie chcą za szybko.

 

To ten drugi wrogi motór, który mi zagłuszał mój silniczek....

dscn1529k.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

OOOO a tu własciel, który akurat trzyma pion ;)

dscn1530p.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

A tak wyglądało miejsce naszej porażki patrząc "w dół"

dscn1531h.jpg

By bigboykr at 2011-08-15

 

Straty: mój złamany stelaż bagażnika... PS szukam jakiegoś fajnego małego worka na dętki i narzędzia....

Jakies tam sprzęgło trza było wyregulować.... się zgrzało czy coś... ale pewnie XTZ tak mają ;)

 

 

Wnioski: jak się nie potrafi jeździć po błocie to się w błoto nie wpychamy.... wniosek dwa... bez picia na droge się nie jeździ...

 

Uprzedzając... Jeszu gdzieś chomikuje zdjęcia, na których leżę w trawie/ściernisku.... oznajmiam, że LEŻĘ, BO CHCĘ.... bynajmniej nie dlatego, że nie mam siły wstać, chce mi się puścić pawia... leżę bo chcę.... bo leżeć można... a stać to już był wysiłek (za to można było jeździć na butach jak na nartach).

 

 

PS... któreś tam... to kiedy powtórka?? :)

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić XT ale teraz widzę, że te maszyny nie potrafią jeździć po śliskim błocie i stają na drodze bokiem, do tego nie wiadomo czy silnik nie wyjdzie bokiem z olejem :) Rozmyśliłem się.

Masz rację nie kupuj, syf straszny... zostaw nam na części ;)

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotko lessowe już tak ma, że jest lepkie i śliskie. :)

Jak się w takim czymś raz wywaliłem koło Słomnik (zaraz po deszczu), to przez godzinę moto podnosiłem. Tarcie na podeszwach bliskie zeru było.

Edytowane przez Visuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcie na podeszwach bliskie zeru było.

 

no, mniej więcej. jak człowiek stanął na pochyłości, to pod własnym ciężarem zjeżdżał... a gdzie tu motocykl podnosić

pod koniec powrotu na asfalt cieszyłem się, że zacząłem głośno protestować po 700m, a nie w połowie tego odcinka :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, czekaj... własnie odebrałem zespawany stelaż... jak by się zrobiło troszkę cieplej... i parę dni nie padało to może trzeba by sprawdzić dokąd prowadzi tamta droga? hmm?

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, czekaj... własnie odebrałem zespawany stelaż... jak by się zrobiło troszkę cieplej... i parę dni nie padało to może trzeba by sprawdzić dokąd prowadzi tamta droga? hmm?

 

Googlemaps twoim przyjacielem. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Googlemaps twoim przyjacielem. :icon_mrgreen:

 

phi... google maps... na żywo poczuć zapach tego błocka, trawy, ścierniska, kapusty i ziemniaków tak... to rozumiem...

 

a na poważnie to jak tylko mój młody przejdzie gładko planowaną czwartkową operację to w weekend można się gdzieś tam znów bryknąć.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...