Skocz do zawartości

schubertch C3, SHOEI QWEST, SHOEI XR 1100


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Obecnie latam w kasku jakiejś dziwnej firmy, i muszę w końcu kupić coś konkretnego. Bo w końcu ogłuchnę albo wiatr urwie mi głowę przy prędkości powyżej 120 km/h.

 

Mam zamiar wybrać jeden z 3'ech kasków:

- SCHUBERTCH C3

- SHOEI QWEST

- SHOEI XR 1100

 

Zakładam że poziom bezpieczeństw powyższych kasków jest mniej więcej zbliżony, dla tego przy wyborze koncentruje się głównie na cichości i aerodynamice.

Pytanie do Was:

który z nich jest najcichszy i najbardziej aerodynamiczny ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Obecnie latam w kasku jakiejś dziwnej firmy, i muszę w końcu kupić coś konkretnego. Bo w końcu ogłuchnę albo wiatr urwie mi głowę przy prędkości powyżej 120 km/h.

 

Mam zamiar wybrać jeden z 3'ech kasków:

- SCHUBERTCH C3

- SHOEI QWEST

- SHOEI XR 1100

 

Zakładam że poziom bezpieczeństw powyższych kasków jest mniej więcej zbliżony, dla tego przy wyborze koncentruje się głównie na cichości i aerodynamice.

Pytanie do Was:

który z nich jest najcichszy i najbardziej aerodynamiczny ?

 

Schuberth to helm turystyczny, co prawda ma poprawiona aerodynamike w porownaniu do modeli poprzednich ale podejrzewam, ze Shoei bedzie cichszy, Co Ci po aerodynamice gdy pwsiadasz na motocykl i nie przyjmujesz pozycji jaka przewidzial producebt, ta moze ojazac sie rozna przy roznych modelach.

 

Schuberth oferuje blende i komfort.

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuberth C3 to szczekowiec,typowy turysta zwany nocnikiem :wink: mam go od

dwoch lat i jestem z niego bardzo zadowolony.Jak na szczekowca dosc cichy przy

wiekszych predkosciach,aerodynamika OK.

SHOEI QWEST czy XR 1100 to integral,calkiem inna beczka:kachol raczen do

do szybkiej sportowej jazdy,glosniejszy od C3 ,ale to jest normalka

przy wiekszosci sportowych czapkach,aerodynamika SHOEIa bez porownania

leprza.Bezpieczenstwo zapodanych czapek powiedzial bym ta sama polka.

Mozna tez polaczyc dobre z pozytecznym,ale to ma swoja cene :wink: Schuberth SR1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shoei xr1100. Bardzo wygodny i niezbyt glosny kask. Duzy pinlock i swietna wentylacja. Ponoc C3 jest bardziej cichy, ma swietny bajer w postaci blendy, ale w testach bezpieczenstwa dostal tylko 3 gwiazdki z tego co pamietam.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki motor ?

Cichy S1Pro nie sprawdza się na przykład na nakedzie. Za to opływowy Quantum jest zajebisty.

Mierzyłeś te kaski ? Spróbuj, który najlepiej na Tobie "leży". Ja zmieniłem "cichego" Schubertha na opływowego Araia i jest zupełnie inna baja w temacie przyjemności jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shoei xr1100. Bardzo wygodny i niezbyt glosny kask. Duzy pinlock i swietna wentylacja. Ponoc C3 jest bardziej cichy, ma swietny bajer w postaci blendy, ale w testach bezpieczenstwa dostal tylko 3 gwiazdki z tego co pamietam.

 

Zgaduje, ze ten test to Shark :icon_mrgreen: - i wszystko jasne :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z przymiarką jest problem bo sklepy gdzie mają interesujące mnie modele są od siebie trochę oddalone a że robotę kończe dosyć późno nie ma mowy o jazdach testowych. A tak było by najlepiej żebym przed kupnem przetestował każdy z garnków.

 

Na razie mierzyłem Schubertcha C3 ale niby mój rozmiar był na mnie trochę za duży a mniejszego rozmiaru na sklepie nie mieli. Mogą mi ściągnąć ale muszę dać zaliczkę i być już zdecydowany na zakup. Mierzyłem też SHOEI QWEST swój rozmiar i lepiej się w nim czułem, ale nie wykluczam że gdybym mierzył C3 w swoim rozmiarze było OK.

 

Ogólnie z tego co szukałem opinii po necie to SHOEI QWEST jest cichy ale ponoć warto dopłacić te 200 lub 300 zł i kupić SHOEI XR 1100 bo jest równie cichy jeśli nie cichszy i mam dodatkowo lepszą aerodynamikę.

 

Jeśli chodzi o schubertcha C3 ponoć nie oficjalnie to najcichszy kask na rynku mimo że ma otwieraną szczękę. Czy ktoś to może potwierdzić najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto śmigał w tych trzech kaskach i ma porównanie..

 

Rodzaj moto nie ma tu znaczenia bo choć obecnie śmigam XJ 600 S (z owiewkami) za sezon czy dwa mogę zmienić moto na nekeda (np XJR 1300) i co mam wtedy zmieniać kask ? Dla tego szukam kasku uniwersalnego a nie pod konkretny motocykl..

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcichszy to nie wiem, we wszystkich nie jeździłem. Z tych, w których jeździłem to Bell M4R się zdecydowanie wyróżniał. Schuberth S1 Pro też był całkiem ok, C3 jest od niego głośniejszy. Z tańszych Nolan N84, nie wiem jak z n85 pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcichszy to nie wiem, we wszystkich nie jeździłem. Z tych, w których jeździłem to Bell M4R się zdecydowanie wyróżniał. Schuberth S1 Pro też był całkiem ok, C3 jest od niego głośniejszy. Z tańszych Nolan N84, nie wiem jak z n85 pod tym względem.

 

O N85 można powiedzieć dużo dobrego, ale na pewno nie to, że jest cichy!

Drugi sezon w nim jeżdżę i niestety jest to dramat pod względem głośności.

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam minął rok od ostatniego wpisu czy możecie coś powiedzieć o kasku XR 1100, mam też pytanie co do koloru, podoba mi się czarny mat ale wszelkie opinie są negatywne czy ktoś użytkuje kask w takim kolorze, jestem ciekawy jak zmienił się jego wygląd na przestrzeni 2 lat i czy jest uciążliwy w czyszczeniu / z góry dziękuję.

13703312764b45157fd8fe5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...