Skocz do zawartości

Bajkał 2012


Bobesz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.Wjazd do Rosji 19 a wyjazd 25. Wyjazd może nastąpić później, ale wjazd ponowny nie może być wcześniej niż 26 (może być później). Tak mi poradziła uprzejma panienka z biura. Wypełnienie formularza do Rosji to drobiazg, ale wypełnienie formularza do Mongolii to już nie zabawa bo pełno w nim haczyków.Warto zabrać do biura dowód rejestracyjny motoru. Poza tym, załatwianie wizy do Mongolii trochę trwa. Byłem pierwszą osobą od dwóch lat która załatwia wizę do tego kraju w tymże biurze.

 

  • Wesołego jajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia co do powrotu pociągiem. Cała radość i przygoda, to przemierzanie tysięcy kilometrów właśnie motocyklem i jeżeli drogi będą w miarę znośne, taki widziałbym powrót. Dlatego wstrzymałbym się z jakimikolwiek rezerwacjami. Oczywistym jest , że jeżeli drogi będą miały fatalną nawierzchnie, że na eskapadę zabraknie 30 dni, wówczas w Irkucku możemy podjąć stosowne kroki, co nie wyklucza zbierania informacji o transporcie kolejowym lub drogowym.

 

Ja tez tak mysle, traktujmy ta kolej jako wariant awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, plan ambitny, tylko jechać. Motocykle z wałem kardana mają tam gorzej, napęd łańcuchowy jest pewniejszy. Bańka na benzynę na pewno przyda się jeśli trafi się cpn z podziałką co 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, plan ambitny, tylko jechać. Motocykle z wałem kardana mają tam gorzej, napęd łańcuchowy jest pewniejszy. Bańka na benzynę na pewno przyda się jeśli trafi się cpn z podziałką co 5 litrów.

 

Ten wal to jak rozumiem masz na mysli mozliwosc naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem paszpoert z wizą jednokrotną do Rosji. Nie będę komentował decyzji o nie wydaniu mi wizy dwukrotnej. Początkowo byłem zły, że nie dojadę do Mongolii, ale po przemyśleniu stwierdzm, że nawet dobrze się stało. Samo przekraczanie granicy mongolskiej w obie strony to strata jednego dnia. Trzy dni pobytu w Mongolii to kolejne zabrane z podróży po Rosji.Tak więc zostaje Bajkał- tak jak tytuł tego tematu. 30 dni od 19.06 do 18.06 to wprost idealny czas na zwiedzenie Rosji, a nie tylko na przejazd. Pozwoli nam to na bardziej częste zboczenie z głównych dróg i zagłębienie się w rzadko uczęszczane tereny.

Jak na razie z czwórki podróżników ubył jrgostek, który zrezygnował z wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wal to jak rozumiem masz na mysli mozliwosc naprawy?

Spotkałem tam kolesi, którzy narzekali na szybkie zużywanie przegubów krzyżakowych. Przy spokojnej jeździe pewnie to zjawisko nie występuje.

1. Przypomniałem sobie o dodatkowej czynności: codzienne sprawdzanie stanu nakrętek na elementach nieresorowanych.

2. Kupno biletu na transsiba bez wcześniejszej rezerwacji graniczy z cudem. Od Uralu jest już lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem tam kolesi, którzy narzekali na szybkie zużywanie przegubów krzyżakowych. Przy spokojnej jeździe pewnie to zjawisko nie występuje.

1. Przypomniałem sobie o dodatkowej czynności: codzienne sprawdzanie stanu nakrętek na elementach nieresorowanych.

2. Kupno biletu na transsiba bez wcześniejszej rezerwacji graniczy z cudem. Od Uralu jest już lepiej.

 

Marku, w ktorym roku tam byles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co polecić, noclegi w zajazdach są powszechne, w razie zmęczenia można skorzystać z uprzejmości laweciarzy wożących auta z Władywostoku. Znajomość języka rosyjskiego ułatwia pobyt w tamtych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem paszpoert z wizą jednokrotną do Rosji. Nie będę komentował decyzji o nie wydaniu mi wizy dwukrotnej. Początkowo byłem zły, że nie dojadę do Mongolii, ale po przemyśleniu stwierdzm, że nawet dobrze się stało. Samo przekraczanie granicy mongolskiej w obie strony to strata jednego dnia. Trzy dni pobytu w Mongolii to kolejne zabrane z podróży po Rosji.Tak więc zostaje Bajkał- tak jak tytuł tego tematu. 30 dni od 19.06 do 18.06 to wprost idealny czas na zwiedzenie Rosji, a nie tylko na przejazd. Pozwoli nam to na bardziej częste zboczenie z głównych dróg i zagłębienie się w rzadko uczęszczane tereny.

Jak na razie z czwórki podróżników ubył jrgostek, który zrezygnował z wyjazdu.

 

Dzisiaj zlozylem podanie o wize rosyjska od 19-06 do 18-07. Kosztowalo 380 zl, ciekawe czy wszedzie jest tak samo :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...