Skocz do zawartości

priorytety w zakupie ubrania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystki milosnikow dwoch kolek !

 

Jako przyszly kierowca skutera, stoje przed dylematem jaki kask, kurtke itp wybrac aby byc najlepiej chronionym ;], wiem ze tematow dot. jaka firme w danym przedziale cenowym jest mnostwo ja mam inne pytanie na ktore nie moglem znalesc odpowiedzi tak wiec pisze. Przy zalozonym budzecie na co powienienem wydac najwiecej pieniedzy na kask czy kurtka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że podchodzisz do tego w ten sposób. Sądzę, że jeżeli myślisz o ciuchach to warto zainwestować też w porządne spodnie. Jasne, że nie musisz kupować skórzanego kombi z garbem, ale dobre tekstylia z ochraniaczami (nie gąbką!) w newralgicznych miejscach (łokcie, przedramię, barki i plecy) do podstawa. Oczywiście wszystko zależy ile masz kasy. Jeśli zależy ci wyłącznie na bezpieczeństwie polecam stronę http://sharp.direct.gov.uk. Znajdziesz w niej wszystko co ci potrzebne na temat klasy bezpieczeństwa kasków. Co ciekawe, nawet stosunkowo niedrogie rozwiązania uzyskują maksymalne oceny. Agencja jest rządowa, więc możesz jej ufać:). Co do tematu kurtka + spodnie to jest mi trochę trudniej. Klasy ochraniaczy są różne (od pro life do gąbek). Sam mam kombi 4sr skórzane z pro lifem. Wygląda to solidnie i już drugi rok śmigam bez jakichkolwiek problemów. Tobie jednak radzę tekstylia. No chyba, że polubisz ciekawski wzrok ludzi przyglądających się gościowi na skuterze w kombi z garbem:).

:: freerider - tak po prostu ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że podchodzisz do tego w ten sposób.

 

;] Nie mam wyjscia zona i corka mnie mobilizuja

 

 

Sądzę, że jeżeli myślisz o ciuchach to warto zainwestować też w porządne spodnie. Jasne, że nie musisz kupować skórzanego kombi z garbem, ale dobre tekstylia z ochraniaczami (nie gąbką!) w newralgicznych miejscach (łokcie, przedramię, barki i plecy) do podstawa. Oczywiście wszystko zależy ile masz kasy. Jeśli zależy ci wyłącznie na bezpieczeństwie polecam stronę http://sharp.direct.gov.uk. Znajdziesz w niej wszystko co ci potrzebne na temat klasy bezpieczeństwa kasków. Co ciekawe, nawet stosunkowo niedrogie rozwiązania uzyskują maksymalne oceny. Agencja jest rządowa, więc możesz jej ufać:). Co do tematu kurtka + spodnie to jest mi trochę trudniej. Klasy ochraniaczy są różne (od pro life do gąbek). Sam mam kombi 4sr skórzane z pro lifem. Wygląda to solidnie i już drugi rok śmigam bez jakichkolwiek problemów. Tobie jednak radzę tekstylia. No chyba, że polubisz ciekawski wzrok ludzi przyglądających się gościowi na skuterze w kombi z garbem:).

 

z garbem na skuterze to fkatycznie dziwnie by to wygladalo, ale dzieki za stronke to kask juz chyba wiem jaki ;]

 

to teraz pozostaje zworcic duza uwage na kurtke fajnie ze napisales o tych ochraniaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak jak kolega pisze, dobre podejście do tematu. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Dobre będą dla Ciebie stroje dwuczęściowe, tekstylne. Zazwyczaj stroje składają się z trzech warstw- materiału zewnętrznego, membrany (praktycznie folia przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa często opisywana jako "oddychająca" ale w ciuchach ze średniej półki to raczej znikomo działa) i podpinka. Bardzo ważne jest jeżeli będziesz jeździł głównie latem żeby właśnie ta membrana była wypinana, bo podpinka jest prawie zawsze. Często trzeba do tego trochę dopłacić ale naprawdę warto inaczej łatwo się zagotować na motocyklu, a to ani przyjemne ani bezpieczne. Ja osobiście kupiłem kurtkę Modeka Roma, właśnie z dwoma warstwami wypinanymi i szczerze polecam. Nie wyobrażam sobie jazdy z wpiętą membraną. Kurtka na 'goło' ma dużo wstawek z siatki, a i tak momentami jest za ciepło. Spodnie kupiłem typowo letnie też z Modeki, w ogóle bez membrany, tylko z wypinanym ociepleniem i uważam to za świetny wybór, do tego sporo się zaoszczędza.

Nie byłem przekonany, kiedy inni tyle mówili o wypinanej membranie ale teraz doskonale ich rozumiem. Nie popełniaj więc błędów tych, którzy o tej ważnej rzeczy zapomnieli :wink:

Do tego oczywiście dobry kask, rękawiczki i buty, nawet te tańsze ale wygodne do turystyki i dające poczucie bezpieczeństwa- np. Probiker Traveller.

Polecam Ci właśnie podjechać do Modeki. Chłopaki dobrze doradzą i często dorzucają gratisy. Ja dałem za Romę 700 + spodnie 400 + rękawiczki kosztowały ponad 200, dali mi za 100 + pas nerkowy gratis. Buty i kask już gdzie indziej.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie tylko dodam, żebyś w miarę możliwości nie kupował kasku przez internet. Jest dużo sklepów, w których możesz sobie przymierzyć hełm i przede wszystkim się w nim przejechać. Ostatnio chciałem wymienić kask na cichszy i proponowano mi jakiegoś Uvexa, ponoć cichego. Po 2 km wiedziałem, że się na mojej głowie nie sprawdzi - poprzymierzałem i ostatecznie okazało się, że super pasuje i tłumi hałas Nolan, który uchodzi za średnio wyciszony. Także koniecznie przymierz, warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciuchy to całkiem fajnie i niedrogo (przy obecnym kursie EUR) można coś dostać na www.louis.de. Wysyłka do Polski to niecałe 10 EUR. W przypadku kasków zgodzę się z Sherman'em - najpierw przymierz, ewentualnie pośmigaj w danym modelu (malowanie się nie liczy:) a później jeśli w necie jest taniej czemu tam właśnie nie dokonać zakupu. W przypadku problemów z niemieckim służę pomocą:).

 

P.S.

Aha teraz mi się przypomniało. Mam kurtkę i wisi u mnie w szafie, nie używam (na sporcie tylko skóra:). Jak chcesz możemy się dogadać. Rok w niej śmigałem. Odezwij się na priv jeśli cię interesuje.

 

Powodzenia w zakupach!

:: freerider - tak po prostu ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dones bardzo trafne uwagi dajesz i juz je wpisuje na moja liste rzeczy na ktore musze zwrocic uwage, ale mam pytanie co do twojego wyboru czy ta kurtka ma jakies protektory na kregoslupie , barkach czy mozna je dokupic i zalozyc pod nia?

 

@Sherman powiem ci szczerze ze tez o tym myslalem ale nie pomyslalem zeby sie w nim przejechac i sprawdzic jak bardz w nim szumi ;]

 

@Leocratus jeden z moich kolegow wszystko do motoru zamawia w niemczech i tez juz mi polecal ten sklep ale dzieki za zainteresowanie natomiast jesli chodzi o twoja kurtke to juz wiem ze chce jednak tekstylna dluga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy na skuterze warto mieć:

 

1. Kask integralny lub z podnoszoną szczęką (w naszej strefie klimatycznej nie polecam otwartego) - wydatek rzędu 400-800 zł (np. jakiś Uvex).

2. Kurtkę tekstylną z protektorami i najlepiej wypinaną membraną - ok. 500-700 zł w przypadku kurtki ze średniej półki (np. Modeka).

3. Nieprzemakalne spodnie przeciwdeszczowe (i/lub ocieplające) wciągane na "cywilne" - 50-100 zł.

4. Co najmniej dwie pary rękawic: cienkie skórzane na lato i grubsze tekstylne na chłodniejsze dni - 100-250 zł.

5. Pas nerkowy - kilkadziesiąt zł.

6. Kominiarkę wkładaną pod kask - jw.

7. Ewentualnie motocyklowe spodnie tekstylne - mogą się przydać w dłuższej trasie - ok. 500 zł.

8. Ewentualnie motocyklowe buty turystyczne (zastosowanie jw.) - 300-400 zł.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leocratus jeden z moich kolegow wszystko do motoru zamawia w niemczech i tez juz mi polecal ten sklep ale dzieki za zainteresowanie natomiast jesli chodzi o twoja kurtke to juz wiem ze chce jednak tekstylna dluga

 

To moja odpada - mam krótką.

Wydatki, wydatki. Wiesz w mieście (w czasie normalnej) jazdy to nie jest specjalnie istotne czy zaliczysz glebę na gixie czy na pierdziawce. Skutki bez odpowiedniej odzieży będą podobne.

 

Pozdro

:: freerider - tak po prostu ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...