Skocz do zawartości

Jaką długość powinny mieć nogawki/rękawy kombinezonu?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie- czy da się jednoznacznie określić jaką długość powinny mieć nogawki i rękawy skórzanego kombinezonu? W ten sposób że do nadgarstka/kostki, albo troche dalej nawet, albo troche krótsze itp.

Pytanie z ciekawości, bo czeka mnie zakup kombinezonu prawdopodobnie niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy powinny sięgać trochę przed nadgarstek, czyli tak jakby były lekko za krótkie. Z tego względu, że jak założysz rękawiczki i usiądziesz na moto sportowym to materiał z rękawiczek i kurtki powinien się nie nakrywać i nie uciskać nadgarstków zbyt mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojedź mierzyć motocyklem, weź buty i rękawice, zaloż wszystko i usiadź na moto - powinni pozwolić. Ja mam lekko za długie rękawy (moze z 1-2 cm) i mi trochę spychają rękawice z rąk podczas jazdy. To tak jak z za dużym żółwiem, ktory kask później podpiera.

A nogawki i tak idą w buty, więc kwestia tylko, żebyś ich nie przydeptywał :)

Edytowane przez krzywer

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi panowie :)

 

Chociaż mierzyłem jeden kombi dosłownie przed chwilą (Suomy dwuczęściowy) i w tym przypadku mam wątpliwości w drugą stronę akurat :P

Tzn to jest akurat taki rozmiar jak wychodzi wg rozmiarówek na mnie, no i generalnie leży bardzo dobrze-tzn tak jak powinien, nie uciska, ale przylega, jest jak na mnie szyty dosłownie, szczególnie kurtka, ochraniacze tam gdzie być powinny, rękawy kończą się ze 2-3cm przed nadgarstkiem... No i właśnie, nogawki spodni są krótkie :blink: tzn wchodzą w buty tak jak mierzyłem to ze 12cm (wysokie buty, TCXy)... Taki kombik po prostu, jego budowa, czy jednak za krótkie? Poza tą długością spodnie pasują jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zacznijmy od tego czy o kombi textylne czy skora ?

 

W przypadku kurtki dlugosc rekawow tak jak powiedzieli przedmowcy, roznicy niema. Co do spodni to textylne moga byc z powodzeniem dluzsze niz skorzane bo nie wkladasz ich do butow, w przypadku skory to do najchudszego miejsca nogi 2 - 3 cm od kostki.

 

I pamiętaj, że nowe kombi ma być obcisłe jak cholera. Wręcz ciężko się w nie samemu wcisnąć. Ma się rozejść i dopasować, a nie wisieć od samego początku.

 

Bez przesady, bo moze sie zdarzyc, ze szwy nie wytrzymaja, pozatym warto przymierzac z zpkwiem, aby nie okazalo sie pozniej, ze za malke.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider w pierwszym poście:

skórzanego kombinezonu

;)

 

wygląda na to, że z kombi będzie ten sam numer co z każdym ubraniem na moto u mnie... :/ wszystkie wymiary i waga pięknie pasujące do jednego rozmiaru, tylko wzrost nie ten xd i chyba dlatego tak jest z tym Suomy, że pasuje idealnie, tylko nogawki nie za długie...

Edytowane przez Ghost_lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wygląda na to, że z kombi będzie ten sam numer co z każdym ubraniem na moto u mnie... :/ wszystkie wymiary i waga pięknie pasujące do jednego rozmiaru, tylko wzrost nie ten xd i chyba dlatego tak jest z tym Suomy, że pasuje idealnie, tylko nogawki nie za długie...

 

W czym problem,

 

nawet srednio utalentowany krawiec / krawcowa skroci Ci nogawki, rozciac skore troche wyzej i zmeinic pozycje zamkow, na dole bym nawet nie zakladal / podkladal.

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś :) rzecz w tym że te kombi które pasują akurat, nie są za długie, bo skrócić to nie problem, tylko za krótkie ;)

ale mniejsza o to, dzięki wielkie za pomoc wszystkim! Teraz wiem już coś coś więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś :) rzecz w tym że te kombi które pasują akurat, nie są za długie, bo skrócić to nie problem, tylko za krótkie ;)

ale mniejsza o to, dzięki wielkie za pomoc wszystkim! Teraz wiem już coś coś więcej :D

 

 

OK

 

Jaki rozmiar przymierzales ? Ile masz wzrostu ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrost 186

żeby na wszystkie wymiary (tzn obwód klatki, pasa, waga itp) pasowało to powinienem mieć 52 (tak wychodzi wg rozmiarówek i tak też sprzedawcy mówili) i taki mierzyłem ten Suomy- efekt taki jak pisałem wcześniej, jak szyty na mnie, po ułożeniu powinien być idealny, tylko te głupie nogawki :P

mierzyłem też Berika 54 i jestem pewny że po lekkim rozchodzeniu się (wiadomo, jak to nowy kombinezon, troche się porozciąga) byłby już za luźny

Edytowane przez Ghost_lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrost 186

żeby na wszystkie wymiary (tzn obwód klatki, pasa, waga itp) pasowało to powinienem mieć 52

To proste: Tobie po prostu potrzebny jest rozmiar nadwymiarowy (dla wysokich). W Twoim przypadku 98 lub 102

To trudne: praktycznie nie do zdobycia ( mi się udało, ale drogo i czekałem długo) :wacko: :sad:

 

PZDR!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drogo, to raczej nie przez najbliższe pare lat ;/ teraz mam kase to moge coś kupić, a jak wróce na studia to będzie lipa już przez najbliższe pare lat :P

Chyba szybciej przetyram na siłce z pół roku, żeby 54 dobrze leżał :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...