Skocz do zawartości

BRAK OLEJU - WADA UKRYTA?


IRA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

kupiłem w poniedziałek YP MAJESTY 25O niedaleko Warszawy,we wtorek nagle silnik stanął i już więcej nie zapalił.Okazało się,że nie było oleju i zatarłem silnik.

Przy kupnie sprawdziłem wszystko,oprócz stanu oleju-mój błąd.Czy można to podciągnąć pod wadę ukrytą skoro to płyn eksploatacyjny?Wycieku nie było,więc sprzedawca musiał tak jakiś czas jeżdzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dales ciala. Wada ukryta pozwala na skorzystanie z rekojmi (skoro umowa z os, fiz.) ALE Kupujący ma zapoznawać się ze stanem pojazdu przed zakupem na wszystkie dostępne w danych okolicznościach sposoby .Wada ukryta to taka(nie ma definicji legalnej), której nawet przy maksymalnej staranności nie mógłbyś odkryc. Pamietam ze Sąd Najwyzszy okreslil sie co do tej kwesti . Kupujacy musi zapoznać się ze stanem moto/auta przed zakupem korzystając ze wszystkich sposobów np. aso itp. Moim zdaniem poziom oleju to byla rzecz tak banalna, taka łatwa do sprawdzenia,ze nie wskurasz nic a nic powołująć sie an WADE UKRYTĄ:) ale to moje zdanie

Edytowane przez relakzstyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Z tego co mi wiadomo w tym skuterze jak w każdym 4-suwie jest kontrolka informująca o problemie ze smarowaniem. Ustal więc najpierw co było przyczyną zatarcia - czy faktycznie tylko brak oleju czy również uszkodzona kontrolka ciśnienia oleju.

 

Jeśli obie te rzeczy to próbowałbym dochodzić roszczeń od sprzedawcy.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego łądnego zonka złapłąes... Kumpel mial podobny przypadek jaks 600 nie pamietam jaka byl maly poziom oleju i zatarl silnik to ten sprzedajacy pokrył połowe kwoty naprawy...

Żeby jeździć trzeba mieć benzynę we krwi, ale i olej w głowie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo w tym skuterze jak w każdym 4-suwie jest kontrolka informująca o problemie ze smarowaniem. Ustal więc najpierw co było przyczyną zatarcia - czy faktycznie tylko brak oleju czy również uszkodzona kontrolka ciśnienia oleju.

 

Jeśli obie te rzeczy to próbowałbym dochodzić roszczeń od sprzedawcy.

a właśnie że skuter ten nie ma kontrolki ciśnienia oleju, nie ma jej również stara fzr 1000.

to tak dla przykładu.

moim zdaniem kupujący dał ciał, w nowym nabytku należy sprawdzać co 100 km poziom oleju,

a opinię o stanie silnika można wydać po przejechaniu około tysiąca km.

jak ktoś bardzo trafnie wyżej napisał internet zrobił papkę z ómysłu :icon_mrgreen: wada ukryta :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...