Skocz do zawartości

Yamaha FZR 600 - róznice w skrzyniach biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako że mój motocykl niestety dotknął problem wyskakującej dwójki zakupiłem nową skrzynię biegów - rzekomo od motocykla z tego samego rocznika czyli 1995 - model 4JH

Dzis mój mechanik zaczął zakładać skrzynię i niestety nie pasuje ona. Jeszcze nie byłem u niego i nie wiem o co dokładnie chodzi, ale mam pytanie: czy we wszystkich rocznikach były takie same skrzynie biegów? Czy może były jakieś róznice pomiędzy 4JH z poczatku produkcji a końca...? Motor już stoi miesiąc a ja jestem w czarnej D...

Jak wiadomo problem ze skrzyniami jest powszechny i napewno ktoś wie coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby jeden symbol silnika miał różne skrzynie. Podejrzewam że sam sobie odpowiedziałeś pisząc "rzekomo od motocykla z tego samego rocznika czyli 1995 - model 4JH",czyli albo skrzynia nie jest 4JH, albo silnik.

Ktoś mógł Ci sprzedać skrzynie ze starszej FZR albo z następcy- Thundercata (silnik ma sporo części o symbolu 4JH)... Oczywiście zakładam że mechanik wie co mówi, nie pomylił się mówiąc że jest inna.

 

Poza tym ja bym nie kupował w Twojej sytuacji innej skrzyni, tylko nowe części potrzebne do remontu dwójki. Kupując inną skrzynię mocno ryzykujesz że będzie miała ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu się zarzeka że od 4JH, jednak meches już sprawdził z serwisówką i jest to skrzynia od 3HE...

A skrzynie różnią się grubością trybów, wałków i wodzików. Pozatym na mojej skrzyni są wytłoczone symbole 4JH, a na nowej nie...

 

Niestety koszt naprawy skrzyni biegów na nowych częściach jest zbyt wysoki w stosunku do wartości motocykla :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...