Skocz do zawartości

Homologacja reflektora


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze - mój błąd bo nie sprecyzowałem - angielskie lampy mają homologacje E i strzałki do jakiego ruchu są przystosowane (prawo czy lewo stronny )

a jeśli nie mają oznaczeń to właśnie do takich się czepiają (jeśli się znają i im się chce :icon_biggrin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"E" mają wszystkie lampy bo to jest homologacja (brak tego oznaczenia= brak homologacji, ktoś o to pytał w między czasie), miejsce jej przyznania oznaczenie cyfra stojąca przy literze E, odsyłam do:

http://images4.fotosik.pl/226/48b7018ee1bc440f.jpg

do tego dochodzą oznaczenia typu źródła światła i strzałka mówiąca do jakiego ruchu przystosowany jest reflektor

http://images3.fotosik.pl/269/21c730a3330676f9.jpg

 

Teoretycznie typowo angielski reflektor będzie miał strzałkę w lewo i znak E11, wtedy nie ma co dyskutować nawet... Praktycznie bywa różnie, bo mój ma E13 i brak strzałki (Luksemburg i ruch prawostronny), a wcale nie jestem pewny czy nie oświetla lewej strony bardziej tak jak anglik :icon_eek: moto z UK sprowadzone oczywiście, inaczej bym nie podejrzewał nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"E" mają wszystkie lampy bo to jest homologacja (brak tego oznaczenia= brak homologacji

Prawie prawda . Ale oznaczenie E + cyfry mówi o tym ze lampa ma homologacje na Europe . Brak tego oznaczenia może sugerować np wersje USA czy np japonie lub milion innych możliwości

 

Teoretycznie typowo angielski reflektor będzie miał strzałkę w lewo i znak E11, wtedy nie ma co dyskutować nawet... Praktycznie bywa różnie, bo mój ma E13 i brak strzałki (Luksemburg i ruch prawostronny), a wcale nie jestem pewny czy nie oświetla lewej strony bardziej tak jak anglik :icon_eek: moto z UK sprowadzone oczywiście, inaczej bym nie podejrzewał nic takiego.

A czy wiesz np czy któryś właściciel tej lamy nie zmienił ?? :icon_biggrin:

Są tez lampy które mają homologacje na ruch prawi i lewostronny (strzałki w obydwie strony )

Jeszcze raz powtórzę - mówimy o przepisach a jak wiadomo życie mniej lub bardziej je weryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, masz racje kiler, ja wrzuciłem europejskie, nie doczytałem że w temacie jest o USA :)

ale lampa z azji albo z USA np. też przecież musi mieć oznaczenia homologacji, prawda? tylko inne

 

u mnie nie była zmieniona, bo sam go z angielskich papierów rejestrowałem... ale nie wiem tak na pewno jak świeci, bo sprawdzana nigdy nie była, tylko czasem miałem wrażenie że jak angol świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, masz racje kiler, ja wrzuciłem europejskie, nie doczytałem że w temacie jest o USA :)

ale lampa z azji albo z USA np. też przecież musi mieć oznaczenia homologacji, prawda? tylko inne

Tak, ma oznaczenie DOT - Department of Transportation. To jest właśnie taki ichni urząd zajmujący się homologowaniem wyrobów używanych w środkach transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...