Skocz do zawartości

Yamaha DT 125 z Allegro


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to rok 95 czy 85

 

Na peno jest powyżej 89 bo jest w w nowej budzie i na tarczach.

 

Aha i jeszcze jedno, na dole silnika, od strony lancucha wszystko jest ubabrane jakims smaro-olejem, koles sie tlumaczyl ze to z lancucha, ale dla mnie to troszke za mocno to bylo ubrudzone jak na lancuch

 

Bardzo możliwe ze to od łancucha (pewnie nie żałuje smaru, ja tak w hondzie miałem) bo z tej strony olej raczej nie cieknie.

 

Jak jutro będe miał czas to zrobie Ci zdjęcia głowki ramy bo akurat mam Dt rozebraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Strzalek, bede bardzo wdzieczny. I przez noc jeszcze dwie sprawy mi sie przypomnialy - jak nia jezdzilem to mialem wrazenie ze jest jakos tak malo zrywna, o gumie z gazu w ogole mowy nie bylo :lol: Jak wrocilem to koles mi powiedzial, ze zmienil zebatke z przodu na wieksza... troszke lipa ale co tam. Acha, i jeszcze lozyska glowki ramy sa do wymiany. Co do ceny to jeszcze z nim nie gadalem, ale mysle ze jakos go ugadam do 4tys. Przynajmniej taka mam nadzieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ( bede was meczyl teraz :D ) - Jak tak wlasciwie mam rozroznic DT80 od DT125?? Bo ona w dowodzie ma 80 a ja niestety wlasciwie nigdy na 125 nie jezdzilem wczesniej, wiec osiagami tego nie sprawdze. Tak tylko dla pewnosci sie pytam, zeby potem nie wyszlo ze mam 80 :D Aha, i jeszcze jedna rzecz - myslalem ze bedzie ladny glosny metaliczny odglos, a tam takie stlumione jakies bzykanie... Ponoc z komory jest wszystko wyjete, z tlumika blokada zdjeta, na mambranie tez, a to z lewej strony (powerwalze czy jak to tam niemcy nazywaja :) ) ta regulacja okienka wydechowego ponoc tez jest ustwiona tak jak ma byc, ale jak dla mnie to ta DT nie miala 27 koni... Chyba ze to przez ta zebatke takie wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dt 80 nie robili z tarczą z tyłu, więc napeno to nie jest Dt 80.

 

Co do odgłosu to bez sportowego tłumika nawet po wywalemiou wszystkiego pratycznie nic nie uzyskasz i on tez blokuje moc. Moja była zblokowana jak kupywałem ale na 1 biegu na gume z samego gazu

 

Może poszukaj jakiejs innej DT bo tu widze że niezłe kwiatki wychodzą szczególnie z papierami :D Ale jak za 4 tys by puścił to chyba można brać. Sprawdz jeszcze zawieszenie tylnie. Załap za ucwyt albo siedzenie i podnies tył motocykla, jeżeli sa luzy to poczujesz napewno. Tył bedzie sie kawałek podnosił a juz wahacz i spręzyna nie beidzei pracowała. Zrobienie tylniego zawieszeia to koszt 400 zł także powniienej to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozyska głowki ramy to duza kasa z wymianą więc na twoim miejscu dałbym sobie spokój. no i jak z tyłu są luzy to też lepiej daruj sobie jesli to ma kosztowac 400zł

ja wlasnie u siebie teraz likwiduje luzy z tyłu i wynosi mnie to okolo 150zł (moze do husqvarny są tansze części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obręczy powinno być napisane tak:

a) do 2000 roku:

DOT ttr (np. DOT 128 - 12 tydzien 1998 roku)

 

B) po 2000 roku:

DOT ttrr (np. DOT 1201 - 12 tydzień 2001 roku)

 

tt - oznacza tydzień (np. DOT 128 - czyli 12 tydzień)

r lub rr - oznacza rok (np. DOT 128 - czyli 98 rok)

 

I to na tyle, chyba nic nie przekręciłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...