Skocz do zawartości

XS250SE - problem z rozebraniem gaźników...


magrpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, usiłuję ożywić 30 letnią XS250SE, rozmontowałem prawie gaźniki żeby je wyczyścić i natknąłem się na problem, mianowicie nie mogę wyciągnąć jednej części (diaphragm assy) -stosowałem już WD40, teraz już 3ci dzień zanurzone są w nafcie (nie całkowicie, góra z częścią gumowa jest nie zanurzona w nafcie)... Czy ktoś ma jakiś pomysł lub natknął sie kiedyś na podobny problem?

Załączam zdjęcia na których jest ta część gaźnika (ta złota, zakończona od góry gumową uszczelką i elementem plastikowym).

post-55415-0-36800400-1308854830_thumb.jpg

post-55415-0-45193000-1308854842_thumb.jpg

post-55415-0-18198000-1308854857_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiń na całym obwodzie gumową membranę w górę i podlej WD40 pozostawiając korpus gaźnika w pozycji pionowej na całą noc, na drugi dzień opukaj poprzez plastikowy pręt walcową przepustnicę od strony gardzieli jeżeli nie puści podważ delikatnie od środka.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiń na całym obwodzie gumową membranę w górę i podlej WD40 pozostawiając korpus gaźnika w pozycji pionowej na całą noc, na drugi dzień opukaj poprzez plastikowy pręt walcową przepustnicę od strony gardzieli jeżeli nie puści podważ delikatnie od środka.

 

Dzięki Piotrze, gaźniki zanurzone wciaż w nafcie, a po weekendzie zrobię jak radzisz i mam nadzieję, że to pomoże... Zdam relację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: ostukanie plastikowym trzonkiem pędzla sprawiło, że gaźniki są rozebrane dokumentnie! Z pewnym oporem ale udalo się po podważeniu wysunąć obie przepustnice. Na załączonych zdjęciach widać brązowawe plamy które zlepiły przepustnice z korpusami (konsystencja bardzo lepka i gęsta, porównać to można do kleju) - wyczyściłem to szmatką bez większych problemów. Dzięki Piotrze za radę! :notworthy:

post-55415-0-54938900-1309194121_thumb.jpg

post-55415-0-75272900-1309194131_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...