Skocz do zawartości

Konkretna Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Wiem że takie tematy już powstawały ,czytałem już całkiem sporo forów a i tak zdecydowałem się że napiszę nowy .Chodzi mi konkretnie o zakup mojego pierwszego motocykla (do tej pory miałem chińskiego Kingway'a Aliena ;() Mój problem zaczyna się już z rodzajem takiego motocykla .Naked biki ,ścigacze ,crossy itp itd. Jest tego całkiem sporo. Niedługo zdaję A1 i przed końcem sezonu chciałbym już posiadać nową maszynę. Przewidywany budżet to max 9 tysiecy zł .Zależy mi przede wszystkim na ekonomiczności i funkcjonalności owego motocykla. Widziałem już ich całkiem sporo i np. Aprilia RS 125 powaliła mnie zupełnie na kolana ,jednak nie nadaje się ona zupełnie w teren i podobno dosyć dużo spala .Gdyby chociaż mniej spalała to raczej udałoby mi się powstrzymać od dzikiej jazdy po łąkach itp.Może ktoś z Was borykał się z podobnym problemem i byłby w stanie mi coś ciekawego doradzić ? Z góry uprzejmie dziękuję !!

Pozdrawiam

Rayannn

 

P.S. Proszę o nie pisanie negatywnych komentarzy odnośnie kolejnego podobnego tematu .Nie moja wina że po prostu we wwszystkich już przeczytanych nie znalazłem nic konkretnego ;(

 

Znalazłem model Yamahy YZF -R125 .Podobno jest bardzo korzystny jeśli chodzi o spalanie paliwa a i osiągi ma takie że więcej raczej mi nie potrzeba ;-) Co o nim sądzicie ?Za model z 2009 roku ile mógłbym najmniej zapłacić ( używany a nowy ?)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to żadne roczne wyprzedzenie .Chce znać model i markę motocykla jaki będę chciał kupić aby zdążyć dowiedzieć się o nim jak najwięcej ale też po to by znaleźć jak najlepszą ofertę sprzedaży .Po co mam kupować po zdaniu A1 jeśli teraz znajdę w jakiejś bardzo dobrej cenie? To chyba ma sens i wydaję mi się że jest nawet logiczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tematy o 125-ach i naprawdę duzo w nich informacji. Nie wiem co jeszcze chcesz o nich wiedzieć. Jak chcesz plastikiem latać po łąkach to pomyłka i faktycznie kup SM i wtedy dwa w jednym.

Zadaj konkretne pytania i zamieść ogłoszenia do oceny a nie piszczysz o spalanie gdzie różnica jest pół litra miedzy poszczególnymi modelami, wiadomości choć wszystko już jest w necie i czekasz aż ktoś za Ciebie znajdzie ogłoszenia i porówna ceny. I jakos nie chce mi się wierzyć, ze nie będziesz jeździł bez PW.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viadro

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ciężko tu ze zrozumieniem .O ile się nie mylę forum jest od udzielania pomocy i tylko waszą wolą jest czy napiszecie coś w moim temacie albo czy nawet znajdziecie jakąś dodatkową informację na ten temat .NIe chcesz ,nie pisz .Mam to gdzieś .NIe jestem lotny w tym dziale dlatego grzecznie pytam .Chce coś ekonomicznego ,w miarę szybkiego ,z dobrym przyspieszeniem i od czasu do czasu w teren .Wydaję mi się że jest to konkretna prośba o pomoc a tytuł tematu to "KOnkretna Pomoc" jakby ktoś nie zauważył .Czytałem całkiem sporo i widzę że różnica między Yamaha YZF- R125 a Aprilką Rs 125 jest całkiem spora jeśli chodzi o spalanie. To są dopiero moje początki przygody z motocyklami i jeszcze wiele przede mną ale czy błędem jest próbować zgłębiać wiedzę .Po wypowiedziach niektórych z Was sądzę że Wy już się z tą wiedzą urodziliście i nikt nie może Wam nic zarzucić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mówiłem, Viadro. Jak chcesz sportem zapie**alac po szutrach to powodzenia! :flesje:

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie ,tym razem już bardziej wtajemniczony co do tematu z bardziej konkretnymi pytaniami ;-)Mam już wykupiony kurs A1 i jestem po 2 tygodniach ćwiczeń ;) Nie jest źle w sumie. Zakup motocykla już jest pewien jednak dylemat pozostaje przy wyborze modelu .Honda Varadero jest dosyć ciekawym rozwiązaniem ale myślę że jest też dosyć ciężko a więc w terenie dla mnie przy jakimś pochyleniu mogłoby się to źle skończyć .Model który na razie jest u mnie na pierwszym miejscu to Yamaha YZF-R125 .Nawet nią już jechałem .Kumpel kupił w bardzo dobrym stanie a też znalazlem ciekawą ofertę z nią .Jeszcze zastanawiam się nad motocyklami typu cross (tylko nie offroady) .Wiadomą rzeczą jest że duże znaczenie mają opny więc jak kupię szosowe zamiast terenowych to już co innego więc + .Czy zna ktoś z was jakiś ciekawy model crossa 125 który pali tak do max 4l ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałeś założyć drugi temat z tym samym problemem?

Nie mogłeś kontynuować tamtego? :banghead:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej gościu ,widz że masz problem jakiś ze mną .Jeśli nie chcesz nie pisz bo ani mi nie pomgasz tylko mnie dodatkowo ***...denerwujesz ;-) .Przy zakładaniu tego tematu dodałem tą stronę do zakładek i byłem na 100% pewien że teraz po prostu kontynuuje ten temat .Jeśli nie to przepraszam za głupotę i niewiedzę .Oczekiwał ktoś żebym ogarnął temat i dopiero wrócił ,tak więc wracam .

:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

 

P.S. Spoko ,sztukę wrzucania emotikonek opanowałem dawno temu więc raczej nie robią na mnie wrażenia Twoje BH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...