Skocz do zawartości

Nowo Kupione Suzuki RF 600 R - tłuczę w silniku


iZohan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, chciales sie dowiedziec jak zmieniac biegi zeby nie bylo zgrzytu to Ci powiedzialem, wiec sie nie rzucaj robaczku :).

 

Przy takich obrotach nie da sie zmienic biegu z 1 na 2 ze sprzeglem na tyle szybko zeby nie bylo zgrzytu. Operacja trwa za dlugo i jest zbyt duzy spadek obrotow. Zmiana bez sprzegla jest duzo szybsza ale trzeba ja wykonac poprawnie. Jesli tego nie umiesz to tez bedzie zgrzytac zanim sie nauczysz. Mam nadzieje ze pomoglem :).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly pic polega na tym zeby wszystko ze soba zgrac i nie odjac za duzo gazu podczas zmiany, tylko troche. Wtedy bieg wejdzie cichutko i wcale to nie bedzie szkodliwe dla skrzyni. Ale zeby do tego dojsc trzeba cwiczyc i w miedzyczasie troche pomeczyc skrzynie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewodnik do czego ? jak nie wciskać klamki sprzęgła? Nooo prosze Cię

 

W moto masz skrzynie proste jak budowa gwoździa, bez cudów typu synchronizatory - i właśnie to nie wciskanie i delikatne odjęcie gazu jest właśnie tym synchronizatorem :) musisz po prostu zrównać obroty obu zazębiających się kół skrzyni :)

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, no wiec wymienilem rozrząd i nadal jest ten sam problem co byl, nie rozumiem tego. Jestem zalamany aczkolwiek teraz mam wyj**ane i sobie pomyslalem ze jak mam sie rozpierdolic, to sie rozpierdole.Nie mam juz pieniedzy ani nerwow.Gosciu mi powiedzial ze to ewentualnie moze byc kosz sprzeglowy, nie wiem czy slusznie. Ponowie pytanie jak np ruszam z wolnych obrotow na 1 to slychac ten pie**olony(tak mi sie wydaje ze to lancuszek jakis, moze to byc tez skrzynia no ale nie wiem)dzwiek. Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...