Skocz do zawartości

[S] Alfa 156 Sportpack


Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego ma nie mieć, ja jeżdżę ostatnio właśnie 10tys./ rok czyli po 13 latach miałbym właśnie taki przebieg w samochodzie. Mam też 2 znajomych jeden ma skodę 20letnią z 40tys. przebiegu a drugi 15 letniego seata z 50tys przelotu. Oba mają oryginalne przebiegi bo były kupione w salonie i są prezentem od rodziny. Choć wiadomo jak jest z licznikami to nie można przesadzać bo nie każdy robi 30tys. i więcej rocznie.

Jane ze okazje i małe przebiegi się zdarzają tylko jakoś nikt na nie nie trafia na allegro itp bo takie samochody albo zostają na wieki u właściciela albo "rozchodzą się " w mgnieniu oka u rodziny lub znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ktoś tak auto zaniedba to naprawa kosztuje. Same wahacze na częściach TRW wyszło mnie prawie 2 klocki + robocizna. wymiana sprzęgła przy 250tys przebiegu + dwumas . Rozrząd robiony na oryginalnych częściach z ASO za 800zł. Zawieszenie gwintowane 2 200zł i inne pierdółki które umiliły mi jazdę chodź nie były konieczne... Więc jeśli nie wiesz o czym gadasz się nie odzywaj bo takie komentarze zapyziałych fanów VW po prostu mnie wk*rwiają. Kup sobie tego fantastycznego VW w 2.0 TDi to będziesz w warsztacie już po 120 tyś przebiegu. W Alfie miałem 257 tys km przebiegu w momencie sprzedaży i nie było żadnej awarii silnika i 5 garowy silnik JTD daje niesamowite wrażenia dla ucha !

 

Więc pewnie Ciekaw jesteś dlaczego sprzedałem taki fantastyczny samochód.

Otóż na mus potrzebowałem pieniędzy bo zaatakował mnie Urząd skarbowy i wj*bał mi takie odsetki że nie miałem większego wyboru...

 

 

Tu masz fotki wnętrza alfy z 1998r. i VW golfa III również z 1998 i rozkoszuj się pięknym wnętrzem VW :laugh: Cud technologii i wyrafinowania Niemieckiej motoryzacji :icon_mrgreen:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/9/49584931.jpg/

Hahaha, wytlumacz mi jedno.Czy na świecie według Ciebie jest Alfa i VW?Ja znam jeszcze parę innych marek aut :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem handlarzem, to jest moje prywatne auto, jak coś trzeba było wymienić to wymieniałem, alfa nie stoi u mnie 3dni, tylko już trochę nią przejechałem.

Jak chcesz znać szczegóły to proszę bardzo:

auto miało założony drugi silnik przy przebiegu 185tys km na silnik z jeżdżącej alfy z przebiegiem 120tys km. Od tamtego czasu nakręciłem 8tys km. wtedy poszły nowe świece filtry oleje itp.

Skąd wymiana zapytasz zaraz, więc odpowiadam - auto ma bardzo nisko zamocowany filtr powietrza, obudowa była nieszczelna i na początku sierpnia ubiegłego roku przy dość dużych opadach deszczu auto pod mostem poniatowskiego odmówiło posłuszeństwa w kałuży - następnego dnia od razu na warsztat, a tu woda wszędzie w silniku wymieszana z olejem. Więc decyzja - wymiana silnika. Szukałem silnika przez 3tyg. sporo się za nim najeździłem, bo z reguły były to zajechane szroty.

Przy okazji poszła wymiana zawieszenia z przodu, bo po rozebraniu okazało się, że z jednej strony zaczyna się sypać wahacz. Potem wydech, itd.

Sprzedaję tylko i wyłącznie dlatego, że potrzebuję gotówki na coś większego, a nie stać mnie na dwa auta. Jeszcze parę dni temu kupiłem rozpórkę dolną OMP, pozostało ją odebrać i założyć.

 

to tak, żeby była jasność dot. przebiegu. Buda można powiedzieć ma 193tys km. Zawiecha cała praktycznie nowa, silnik ma 128tys km.

 

Jane ze okazje i małe przebiegi się zdarzają tylko jakoś nikt na nie nie trafia na allegro itp bo takie samochody albo zostają na wieki u właściciela albo "rozchodzą się " w mgnieniu oka u rodziny lub znajomych

 

A to też prawda. Polacy myślą, że w Niemczech to zmieniają auta co dwa lata i tylko dziadkowie nimi do kościoła jeżdżą, a przebiegi tłuką po 70kkm rocznie..Ja nikogo nie zmuszam, jak nikt mojej nie kupi w najbliższym czasie to zostawiam ją dla siebie i tyle :D

 

mi sie podoba alfa 166 przed liftem z silnikiem busso i manualna skrzynia biegów. tylko koszty serwisowania nie sa małe...

 

powiem tak, jak kupisz alfę nie od fana marki to serwis będzie bardzo kosztowny. Często sprowadzane są do Polski auta zaniedbane, których mankamenty prędzej czy później wyjdą. Te samochody odpowiednio serwisowane, przede wszystkim przez ludzi, którzy mają o tym pojęcie, potrafią bardzo długo służyć. Ja popełniłem ten błąd i kupiłem bez oględzin przez znawców modelu, więc musiałem swoje włożyć, ale nie żałuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...