Skocz do zawartości

Dobór moto - poczatkujacy - wymagania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do wydania 4,500 zł na sam motor. Interesuje mnie scigacz albo szosowo turystyczny.

 

Jestem poczatkujacy motocyklista. Nigdy nie mialem maszyny.

Zalezy mi na dobrym prowadzeniu, mocy okolo 50 koni (nie za duzo?) Spalanie jak wiadomo małe.

Co do samej mocy nie chce tez kupowac czegos słabego. Mysle ze 50 koni starczy na poczatek tymbardziej ze nie chce tego wykorzystywac w pełni dopiero jak nabiore wprawy.

 

Macie moze jakies prozpoycje? Najlepiej z allegro i linkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do wydania 4,500 zł na sam motor. Interesuje mnie scigacz albo szosowo turystyczny.

 

Jestem poczatkujacy motocyklista. Nigdy nie mialem maszyny.

Zalezy mi na dobrym prowadzeniu, mocy okolo 50 koni (nie za duzo?) Spalanie jak wiadomo małe.

Co do samej mocy nie chce tez kupowac czegos słabego. Mysle ze 50 koni starczy na poczatek tymbardziej ze nie chce tego wykorzystywac w pełni dopiero jak nabiore wprawy.

 

Macie moze jakies prozpoycje? Najlepiej z allegro i linkami

Wiesz co ja rozumiem dużo. Ale żeby nie chciało Ci się samemu poszukać na allegro czy otomoto to już przesada.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum że szukałem jest dużo motorow i to fajnych. ALe ja sie nie znam na nich i nie jeździłem, nie wiem ktory bedzie odpowiedni dla osoby takiej jak ja (poczatkujacej)

 

Wiem że kazdy motor prowadzi sie troche inaczej. WY macie doswiadczenie ja nie mam dlatego pytam. Tutaj na forum tez szukalem jest kilka tematow ale zaden nie jest konkretny tak jak moj poniewaz opisalem ile na niego mam, jaka moc chcialbym miec. Jesli nie bedzie to dla was problemem to pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że wątków o pierwszym moto jest pod dostatkiem.

Dysponując takim funduszami jesteś dość mocno ograniczony. Ja proponowałbym szukanie jakiejś gs 500 czy er5. Żaden z nich nie jest ścigaczem. Oba to naykedy ale po pierwsze najlepiej zaczynać od moto bez zbędnej ilości plastiku. A po drugie ścigacze w takiej kasie to będą złomy. Natomiast dwa wyżej wymienione powinieneś znaleźć w całkiem niezłym stanie.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiałem nad GS500 łatwo sie jeździ ?? Życie jest mi miłe i nie chce sie zabijać. Cenowo też nie są drogie.

Jeździ się jak na każdej 500 czyli łatwo i przyjemnie. :icon_biggrin:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Za te pieniadze najrozsadniejszym wyborem bedzie GS500 lub CB500. Nic lepszego nie wyhaczysz za te pieniadze.

A nie zapomnij, ze na zakupie motocykla sie nie skonczy. Nalezaloby kupic przynajmniej kask, kurtke i rekawice, nie wspominajac o tym, ze sprzet na 100% wymagal bedzie jakiegos doinwestowania - w najlepszym wypadku tylko w wymiane oleju, filtrow i swiec. Przeglad gaznikow czy regulacja zaworow to juz grubsza sprawa, naped kosztuje pare stowek, oponki tez nie najtansze.

 

Takze wkalkuluj sobie to w plan, bo inaczej kupisz sprzeta i bedziesz na niego patrzyl.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum tez szukalem jest kilka tematow ale zaden nie jest konkretny tak jak moj (...)

 

konkretny temat. resztę znajdziesz na allegro, ewentualnie w giełdzie - w tym drugim przypadku masz mniejszą szanse trafienia na minę

 

przykro mi, chłopaku, ale Twój temat niczym nie różni się od poprzednich: pozostaje wybór 500-tki ze wskazaniem (raczej) na gpz500, ew. gs lub er, bo hondy na naszym rynku generalnie trzymają wyższe ceny

 

z allegro poszukaj interesujących Cię ogłoszeń, wrzuć link - Twój cyrk, Twoje ałpy, nikt za Ciebie szukać nie będzie. jak już znajdziesz, to jest szansa że ktoś pomoże w ocenie na podstawie zdjęć z ogłoszenia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

przy okazji, raczej nie kupisz dobrego cb500 za 4500zl, z gs500 też byłbym bardzo ostrożny bo za taką cene łatwiej kupić wspomnienie po gs500 niż gs500 w dobrym stanie. Szukaj ostroznie i bardzo rozważnie

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma sens-kupowanie zajechanego gruza za 4500.

 

a kto mówi o zajechanym gruzie? za takie pieniądze kupił (i sprzedał) er5 Horb - wymieniając zdaje się jedynie łożysko główki ramy w czasie eksploatacji, i chyba opony. motocykl był w bardzo dobrym stanie i służy obecnie Saulowi. wystarczy podejść logicznie do sprawy, dopasować zakup do budżetu i nie musi być złom

co innego, jak się ktoś upiera za 4 tys kupować sportową 600 jak najmłodszą - szansa wpakowania się na minę bliska pewności; to samo 25-letniego litrowego sporta, sugerując się tylko 30-tysięcznym przebiegiem z ogłoszenia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...