Skocz do zawartości

Pościg samochodu za motocyklem


zyleta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W praktyce żaden samochód nie ma szans ze średnim motocyklem na zwykłej drodze z normalnym ruchem, chyba że droga dwupasmowa i ktoś chce śmigać powyżej 200 kmh.

Wczoraj wracałem z Chełma do Warszawy Fazerem 600 + pasażer i ze średnią prędkością 130-140 wyprzedzałem wszelkie puszki. Kilka razy próbowali dotrzymać mi tempa (Subaru WRX, Porsche 911), ale tylko do najbliższego TIR'a. A potem słuch o nich zaginał:)

Podobnie w mieście. Wystarczy lekko większy ruch i bez stresu można odjechać każdemu bolidowi.

Wiadomo, że na torze superturbosamochód może być szybszy ale w praktyce zostają w tyle.

 

PS. Wczoraj prawie wszystkie samochody ustępowały mi miejsce. Czułem się jak Mojżesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na suchym doszedłby go dużo szybciej ;)

dużo zależy od charakterystyki toru , na bardzo ciasnym i wolnym torze s1000rr nie mogło by wykorzystać swojego potencjału i tam sportowa fura dała by radę

 

a tak szybko po ulicy jeżdżą goście na Tourist Trophy

http://www.youtube.com/watch?v=AxHzwWndtvk&feature=player_embedded#at=20

Edytowane przez hulit1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie się z milicjantami, ich fury mają tylko 200 koni a uciec im wcale nie jest łatwo. A wyspa Man to też jednak jakby tor, ulica jest specjalnie przygotowywana do tego wyścigu, ruch jest jednokierunkowy no i nie ma niedzielnych kierowców.

 

Zresztą spróbujcie odszukać jakiś motocykl co kręci czasy nawet 10s. gorsze od F1 ( a F1 jest szczytem samochodowych osiągnięć) motogp motocyklowych. Więc co byście nie mówili samochody mają jednak większy potencjał, nawet na ćwiartkę są szybsze. A że motocykl jest tani i daje dużo frajdy to fajnie ale nie ma co sobie na siłę wmawiać że jest najszybszy. Bo nawet najszybszy motocykl z najszybszym kierowcą nie ma podjazdu do najwolniejszej F1 ze średnim kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider, fajne filmiki :) Widac jest wyrazna roznice kto i w jakich warunkach jedzie :) Troszke boli ze do R8 nie wsadzili tez profesjonalnego kierowcy, chocby z DTM, zamiast dziennikarza.

 

W PL moze by i tak bylo, w Niemczech wyglada to troche inaczej, dziennikarza po studiach nie robi sie szefem grupy od testow, z ragoly sa to byli zawodnicy ktorzty maja sporo sukcesow sportowach na swoim koncie, wiec nie tak do konca, ze poisadzili za kierownica leszcza.

 

 

Spróbujcie się z milicjantami, ich fury mają tylko 200 koni a uciec im wcale nie jest łatwo.

 

Taaaa, policja ma nieco inny komfort psychiczny co diemetralnie zmienia postac rzeczy. Takimi miszczami tez nie sa.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie mam pojecia jakie kwalifikacje ma ten redaktor przedstawiajacy ten test, jednak watpie zeby to bylo na poziomie mistrza niemiec w supermoto. Ale mimo wszystko milo by bylo, gdyby byla jakas pewnosc (nawet nie odnoszac sie do wyniku) ze kierowcy sa podobnej klasy. Tak dla czystego sumienia i warunkow eksperymentu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heniek ale to co piszesz odnośnie f1 jest oczywiste

cztery szerokie gumy w lekkim bolidzie dają olbrzymią przewagę przyczepności w zakręcie i przy hamowaniu

my tu mówimy o seryjnych sprzętach , formuła 1 to inna bajka i nic z nią nie ma szans na torze ( co nie zmienia faktu , że jest coraz nudniejsza )

podsumowując - motocykl ma najczęściej przewagę w przyspieszaniu , fura w hamowaniu i zakręcie

a na ulicy najczęściej motocykl wygra bo co z tego , że fura ma 1000koni i kosztuje mln euro jak musi stać w korku ;)

 

dobra bo sam już nie wiem o czym ta dyskusja ;)

to też klasyk

http://www.youtube.com/watch?v=k2RCEqfbj64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie się z milicjantami, ich fury mają tylko 200 koni a uciec im wcale nie jest łatwo. A wyspa Man to też jednak jakby tor, ulica jest specjalnie przygotowywana do tego wyścigu, ruch jest jednokierunkowy no i nie ma niedzielnych kierowców.

 

Zresztą spróbujcie odszukać jakiś motocykl co kręci czasy nawet 10s. gorsze od F1 ( a F1 jest szczytem samochodowych osiągnięć) motogp motocyklowych. Więc co byście nie mówili samochody mają jednak większy potencjał, nawet na ćwiartkę są szybsze. A że motocykl jest tani i daje dużo frajdy to fajnie ale nie ma co sobie na siłę wmawiać że jest najszybszy. Bo nawet najszybszy motocykl z najszybszym kierowcą nie ma podjazdu do najwolniejszej F1 ze średnim kierowcą.

 

Wierz mi, ze chlopaki co lataja na wyscigach ulicznych w Irlandii, zapinaja tak w gorach gdzie jest normalny ruch, ze glowa boli. Pomalu zaczynasz juz sie gubic w rozmowie i za chwile nam tu bedziesz helikoptery przyrownywal.

Zreszta wiekszosc aut ma ogranicznik do 250km/h, to ja akurat sobie na 4 biegu lece :)

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym F1 to nie samochody. To produkt samochodopodobny.

Niedługo z F16 zaczną się porównania :icon_mrgreen:. Założę się że "Jaszcząb" będzie gorszy w zakrętach i przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/260592_191533677561076_112836968764081_458595_2589478_n.jpg

 

Z tym nawet F-16 by nie wygrało :D

 

900 KM

spalanie 1 litr/sekunda (!)

0-100km/h 0,9 sek

0-200km/h 2,4 sek

 

Pozdro poćwicz krótko mówiąc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...