Skocz do zawartości

DRZ400E strzela z tlumika


krukozol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki maly problem.

Kupilem nowego DRZ400E z wydechem DEP pipes S3 (system 3) no i strzela mi z tlumika przy redukcji albo odpuszczeniu gazu. dodatkowo cos niesmialo schodzi z obrotow, jak puszcze gaz to zajmuje mu 2-5sek zeby zszedl z obrotow.

nie wiem czy ten problem z obrotami byl od poczatku bo za bardzo bylem podniecony zakupem zeby zauwazyc :)

a strzela od poczatku.

Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim stopniu strzela (czy przy kazdym odpuszczeniu gazu czy tylko czasami) i w jakim stopniu nie schodzi z obrotów (czy wiesza się na wysokich obrotach czy na niższych np. ~2500tys rpm). Jezeli strzela czesto i wiesza sie na wysokich obrotach to gaznik do regulacji - za uboga mieszanka, może jakiś syf w gaźniku. Jeżeli strzela sporadycznie a wiesza się na niskich obrotach to można to uznać za przypadłość gaźnika keihin fcr - występuje to często w drz'tach. Pewnie jak na jałowym biegu dasz bardzo gwałtownie gazu to się lekko dusi - to też przypadłość tego gaźnika. Nie wpływa to oczywiście negatywnie na jazde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DRZ400S z bardzo podobną przypadłością. Niestety ktoś wstawił strasznie głośny tłumik (z chęcią zamieniłbym się na oryginał) przez co zawieszał się na obrotach i strzelał w wydech. Ogólnie nieraz przygasał i pyrkał w wydech na wolnych.

Świecę wykręciłem i była biaława. Mechanik przeczyścił gaźnik oraz zwiększył skład mieszanki na wysokich obrotach położeniem iglicy. Było o niebo lepiej - dużo mniej strzelania. Na obrotach zawisał jeszcze jak się rozgrzał (tak w połowie schodzenia może trochę niżej). Zwiększyłem skład mieszanki na wolnych obrotach i teraz schodzi z obrotów już lepiej. Jak wcisnę sprzęgło to obroty od razu ustawiają się na minimum (prawie jakby zgasł :D). Nieraz jeszcze delikatnie strzela, jednak wynika to zapewne z przelotowego tłumika.

Ogólnie na forum radzili mi po prostu zmianę dyszy powietrza na mniejszą - możesz spróbować jak masz dostęp. Pewnie mniej roboty jest, bo od razu w całym zakresie obrotów regulujesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz, wiec tak:

strzela nie zawsze ale prawie zawsze a z obrotami zawiesza sie na dosc niskich obrotach (niestety obrotomierza brak) ale jest to blisko juz wolnych normalnych obrotow, nie "wyje mi" na swiatlach ale obroty sa wysokie, czasami pomaga dodanie i odjecia gazu szybkie.

Motor jest na gwarancji wiec jutro udam sie do warsztatu niech to zobacza. lekko podkur...nym bo zmienilem 10letnia XR400 na nowego DRZta zeby nie miec problemow a tu takie halo.

 

aa zapomnialem dopisac, spalanie 8-9l/100km!!!!!!!!!!!!! i to na asfalcie, teraz jest na dotarciu wiec jezdze nim do pracy i takie wyniki osiagam, nie dziwilbym sie za bardzo gdyby tak w terenie bral ale na asfalcie?!!!

Edytowane przez krukozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może strzelać jak ma za bogato lub za ubogo - kolor świecy cośtam ci powie. Strzelanie jest niezależne czy odpuszczasz z wysokich czy z niskich? U mnie się zawieszały i opadały po chwili na normalne. Nie było tak, że się zatrzymywały i koniec.

Na zawieszanie może mieć wpływ też sama przepustnica. Możesz sprawdzić też szczelność króćców psikając na nie jakimś dezodorantem. Obroty nie powinny się zmienić.

 

Jak mierzyłeś spalanie? Ja myślałem, że mi spala jeszcze więcej. Okazało się, że po odłączeniu klem (spawanie) trip A mi się "odkompensował" i zaniżał przebieg (coś w stylu mil). Wychodziły mi strasznie małe przebiegi. Teraz jeszcze nie wiem ile dokładnie pali, ale na pewno mniej niż myślałem. No chyba że obliczasz po prostu na podstawie odległości do pracy. Wtedy już musisz szukać przyczyny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...