Skocz do zawartości

Wyciek oleju w CROSSIE Yamaha xt 125 X


shaman02
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacznijmy od tego że mam crossa yamaha xt 125 x przerobiona na R ale tylko koła terenowe .. Zakupiłem motorek w zimę jakoś w styczniu u sprzedawcy na końcu polski został sprowadzony Z Angli długo stał bo trochę pordzewiały ale rok 2008 .. 1 miesiąc dobrze śmigał po 2 jakoś słabiej takie dziwne miał sytuacje jak mniej siły sam gasł krztusił się itp czasem dawałem gazu to pierdział :unsure: . I pewnego razu Tata wziął motor a waży z 128kg pojeździł zgasł mu nie mógł odpalić po jakimś czasie odpalił odstawił go i wyciekł olej była duża plama.. Wiec wziąłem zobaczyć czy działa odpaliłem na drugi dzień jeździłęm jeździłem no i nic na następny dzień już nie chciał odpalać nie wiem czego to mogła być wina Ale podejżewam że pierścienie z tłokiem + świeca .. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojezusicku kochany, taki to cross, że hoho.

 

Jeszcze przed wyciekiem oleju to można było coś dumać ale teraz to silnik prawie na pewno trup. Jeżdżenie bez oleju to najgłupsze co mogłeś zrobić.

Opcja 1: Oddać do warsztatu żeby stwierdzili czy uwalona jest tylko tłok albo całość tzn tłok, układ korbowy a może nawet wałek rozrządu. Skrzynia biegów to loteria. Miałem Yamahę dwusuwową i skrzynie udało się zabić.

Opcja 2 Odrazu szukać drugiego silnika. Wyjdzie taniej jeśli ten jest zatarty w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika akurat na 100 pro nie zdobędę nigdzie tylko w salonie yamahy .. Stoi u mechanika i on zakłada że mogły pójść pierścienie z tłokiem :banghead: mam nadzieje ze tylko to bo cały silnik w salonie pewnie z 1500 zł a pierścienie +tłok 470 zł .. Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez shaman02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawkę na to że w aso sprzedają tylko nominalne tłoki, więc jeśli masz uszkodzony cylinder to albo nowy albo regeneracja twojego. Do tego masz tam silnik 4t , z tego co piszesz to można wywnioskować że stan luzów zaworowych jest fatalny. Ogólnie to widać że przez niewiedze dojechaliście z tatą silnik.

 

Olej do silnika lej taki jak zaleca serwisówka, a link do serwisówki zanjdziesz w odpowiednim dziale na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleść tej strony z linkiem jaki olej powinienem wlewać do crossa prosiłbym o podanie mi stronki bo potrzebny jest olej żeby mechanik mógł ocenić co się stało z crossem.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/144060-serwisowki-yamaha/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawkę na to że w aso sprzedają tylko nominalne tłoki, więc jeśli masz uszkodzony cylinder to albo nowy albo regeneracja twojego. Do tego masz tam silnik 4t , z tego co piszesz to można wywnioskować że stan luzów zaworowych jest fatalny. Ogólnie to widać że przez niewiedze dojechaliście z tatą silnik.

 

Olej do silnika lej taki jak zaleca serwisówka, a link do serwisówki zanjdziesz w odpowiednim dziale na forum

 

Tutaj to bym się nie rozpędzał z tym ASO, bo nawet moja Kawa z roku '08 i silnikiem dwucylindroywm ma jeden nadwymiar i można takie tłoki zamówić.

Szuakć też nie ma co, bo wyszukiwarka na tym forum często wyrzuca błąd wyszukiwania :banghead:

 

Shaman - Ale po grzyba mu ten olej ? Niech rozbiera i sprawdza, bo tak to zaleje, odpali i powie "gotowe". A jak chce szukać dziury to byle gówno do czteropaka się nada skoro i tak ma wychlapać na podłogę. To wszystko przy założeniu, że nie będzie próbował odpalać

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam .. Ale to jeszcze inna historia dopiero sobie o tym przypomniałem mała pomyłka przepraszam za nią .. Otóż jednak oleju tylko trochę wyciekło nie cały i ten olej śmierdział benzyną i u mechanika byłem to przy mnie odkręcał korek od oleju w silniku i było nawet dużo tylko mechanik wziął na palce i powąchał i powiedział że jest z bęzyną czyli musiało się coś przelać i musi sprawdzić tego przyczynę dlatego był mi potrzebny olej nowy bo temten trzeba wylać .. Spodziewam się że trzeba wymienić tłok i pierścienie.. Jeszcze raz sory za pomyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...