Skocz do zawartości

[buty] TCX COMPETIZIONE czy SIDI VERTIGO


Rekomendowane odpowiedzi

Coś tam mogę, chociaż nie za dużo bo jeździłem w nich 3-4 razy tylko, przez pogodę...

Głównie pytałeś o wentylacje, to akurat sprawdziłem :P otworów specjalnych nie mają tak jak Sidi ale o dziwo nie jest źle. To co sprawdziłem:

toczenie się po mieście przy 30+ stopniach (i wilgotno bardzo, sauna że po chwili sie leje z człowieka)- można sobie nogi ugotować

ale przy 80-90km/h już nawet taki upał z sauną nie daje się bardzo we znaki. Później- im szybciej jedziesz tym lepiej.

Trasa przy takich samych temperaturach (tylko już ładny dzień, bez sauny)- powiedziałbym że komfortowo jak na tego typu buty.

Niższe temperatury, typu latanie po mieście wieczorem/ w nocy też bardzo fajnie, wręcz luksusowo :D

Najdłużej cały czas je miałem na nogach troche ponad 2h, po takim czasie zero bólu nóg czy jakichkolwiek innych problemów.

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony, miałem w rękach Vertigo i te jednak sprawiają lepsze wrażenie wg mnie. No i ta stabilizacja kostki jest bezbłędna, nie ma mowy żeby coś sobie zrobić dopóki but jest na nodze, a Vertigo nic takiego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego jak dalej nie wiem jakie buty z nich wybrać :tongue:

 

Te ktore lepiej pasuja ;)

 

Sidi robia buty na troszke wezsza stope, moje poprzednie (b2 goretex) pasowaly ok, niestety po 1.5 roku i ok 20tys km zaczely przeciekac i podeszwy byly juz mocno starte.

 

Kupilem TCX CompS (goretex), sa troszke szersze, cieplejsze ale po podobnym okresie uzytkowana nadal wodoszczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ;)

Wygląda na to że To kwestia wyboru między większym bezpieczeństwem jakie daje TCX a lepszym komfortem jakie daje SIDI :icon_razz:

 

Ghost_lbn i dyziowg

Śmigacie w TCX COMPETIZIONE to jeszcze Was zapytam :). Czy jak zakładacie te buty to czy stopa ma tam w nich trochę luzu (przód tył i minimalne boki) czy idealnie buty macie dopasowane do stopy ?

 

Bo mierzyłem te buty w swoim rozmiarze i jak maksymalnie pchnę nogę do przodu to z trudem ale na upartego mogę włożyć palec wskazujący ręki między piętę a koniec buta. Też tak macie ? :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w sklepie mówi mi że on wolał by te TCX'y niż SIDI VERTIGO ze względu na lepsze bezpieczeństwo.

 

Jak bedziesz u niego nastepnym razem, to spytaj go czy nie chce kupic od Cebie inflantow lub kolumny Zygmunta ? :icon_mrgreen:

 

Z tym bezpoieczenstwem przsadzil, roznica nie jest duza ale SIDI sa lepsze. Tak jak wspomnieli poprzednicy, wybralbym z Gore-Tex'em.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mierzyłem te buty w swoim rozmiarze i jak maksymalnie pchnę nogę do przodu to z trudem ale na upartego mogę włożyć palec wskazujący ręki między piętę a koniec buta. Też tak macie ? :tongue:

Tez tak mam w swoich i dlatego sprzedaje. Moim zdaniem to juz jest o rozmiar za duzo.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości Sidi, to ja nie wiem, ale moje Vertigo z gore-texem się popruły. Polski importer oddał je do szewca, który ochoczo przeszył membrany i %^$&. Ręce mi opadły, ale nie miałem siły na dalszą walkę. Odradzam te wspaniałe włoskie buty jak i polskiego importera tego jakże szacownego obuwia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawet

To już jest za duży luz, ja miałem taką sytuacją w Vertigo (a rozmiar mniejsze były z kolei za małe już całkiem, żeby było śmieszniej). TCXy na mojej nodze takiego luzu praktycznie nie mają, ale to jest często kwestia ukształtowania stopy po prostu.

Edytowane przez Ghost_lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...