Skocz do zawartości

Zdałem prawko...


hunter6514
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystich!!

 

Jestem tu nowy mam na imie Grzegorz. Zdalem prawdo na kat A i teraz chcialbym kupic motocykl ale nie za bardzo wiem jaki sie nadaje na pierwszy raz( wczesniej niczym nie jezdzilem, oprocz tym na "L"). Mam 21 lat i 184cm wzrostu i co byscie mi polecili. Bardzo podobaja mi sie Kawasaki z750, Suzuki GSR 600 oraz Kawasaki ER6n. Czy ktorys z tych motocykli nadawal by sie na pierwszy raz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dobór pierwszego motocykla.. Miałem podobny problem. Tak na prawdę nie wiesz czym Ci się będzie dobrze jeździć. Czego na prawdę szukasz. Czy prędkości czy wygody w dalekich trasach. A może jedno i drugie. Proponuje Ci kupić coś słabszego i coś co dobrze się prowadzi ale decyzja zawsze należy do Ciebie.

 

PS. Gratuluje zdania prawka ;)

Edytowane przez majecti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. 3 działy w jeden połączyłeś :D No ale dobra...

 

1. Powitalnia:

Siema Grzesiek :cool:

 

2. Chwalę się!

Gratulacje :clap: Kolejny zawodnik do naszej drużyny :cool:

 

3. Pierwszy motocykl:

Ja wychodzę z założenia, że to co Ci się podoba to sobie masz kupić. Podoba Ci się GSR 600? Kupuj! Nie ma co brać zamienników albo kupować na siłę innych sprzętów, bo "tamte" są za mocne i tak dalej - takie jest moje zdanie na ten temat.

 

Pzdr.

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po mieście i tylko takie trasy do 100 km to ja bym celował w wszystkie motory typu Hornet, Monster, FZ6 (FZ8?).. Chociaż, kupując np. CBR F4i też się fajnie jeździ w mieście ;)

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, owszem, ale trzeba być w stanie ogarnąć 100 kucyków pod dupą :D

Już go skazujesz na niepowodzenie ?

 

a czy taki GSR 600 tez by sie nadawal? i czy nie byl by za mocny na poczatek?

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to czy będzie dobry. Jeden Ci powie, że nie, drugi (ja), że się nadaje. Wg mnie się nadaje, nadaję się również Hayabusa bo jak napisałem trzeba kupować to o czym się marzy a nie to co Ci inni doradzą - oczywiście takie zdanie podziela mniejszość motocyklistów ale coś w tym jest ;)

Edytowane przez rexar

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... to raczej bede sie przymierzal do kupna takiej gsrki :). A co powiecie jeszcze o z750 i Er6n?? Stylistyka z750 mnie osobiscie powala na kolana :)

 

Są fajne i szybkie. Faktycznie stylistycznie z750 wypada najlepiej.

 

Kupuj tego GSR'a... czekamy na fotki. Dla mnie koniec tematu.

 

Pzdr.

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go skazujesz na niepowodzenie ?

 

Nie no, nie skazuję go. Sam chcę kupić na pierwsze moto ZX-6R albo CBR F3/F4i więc wiem o czym mówi. Uprzedzam go tylko, że taka stadnina nie jest raczej łatwa do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... to raczej bede sie przymierzal do kupna takiej gsrki :). A co powiecie jeszcze o z750 i Er6n?? Stylistyka z750 mnie osobiscie powala na kolana :)

 

Z750 w porównaniu do Er6 to potwór :icon_biggrin: ."Z" da radę również na trasie.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystich!!

 

Jestem tu nowy mam na imie Grzegorz. Zdalem prawdo na kat A i teraz chcialbym kupic motocykl ale nie za bardzo wiem jaki sie nadaje na pierwszy raz( wczesniej niczym nie jezdzilem, oprocz tym na "L"). Mam 21 lat i 184cm wzrostu i co byscie mi polecili. Bardzo podobaja mi sie Kawasaki z750, Suzuki GSR 600 oraz Kawasaki ER6n. Czy ktorys z tych motocykli nadawal by sie na pierwszy raz??

Gratuluję zdania egzaminu.

A co do pierwszego moto, proponuje skorzystać z wyszukiwarki forumowej.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, stoisz w pozycji w jakiej każdy kiedyś się znajdował bądź będzie znajdował. Ja na pierwsze moto wybrałem to co było za tą cenę w dobrym stanie technicznym. Padło na ER5, ale szczerze mówiąc, do dziś nie wiem co powinienem wtedy wybrać i co byłoby idealne dla mnie, dotychczas myślałem, że będę latał tylko po mieście i podobnie jak Ty kawałek za. Ostatnio zdarzają się znacznie dłuższe wypady, więc pewnie sam nie wiesz jak to będzie, tak naprawdę. Motocykl zmienia ludzi. Z modeli, które wymieniłeś wziąłbym ER6, na pierwsze moto jest okej. Sportowa 600 czy goła 750 jest trochę za mocna. Mi osobiście w ER5 brakuje właśnie tych parunastu kucy (ER5 - 49KM, ER6 - 72), ale czego jeszcze bardziej mi brakuje to dobrego zawieszenia i hamulców, więc nigdy nie zapominaj o tym przy wyborze. Pzdr

Edytowane przez skystep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...