Skocz do zawartości

Kawasaki 125 wydech


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale to pisze, lecz mam Kawasaki KDX 125 i chciałbym żeby chodził jak full cross np. rm 125 . Oczywiście wiem że trzeba wymienić układ wydechowy, lecz pytanie czy dyfuzor czy katalizator. Proszę nie pisać abym sobie wywiercił dziurkę w tłumniku bo to nie oto chodzi. Komplet do kawasaki kosztuje 1200 zł. Dlatego proszę mi pomóc, ponieważ chce przerobić go na full crossa (znaczy już przerobiłem, pozostał mi tylko układ wydechowy)i nie chciał bym za dużo, niepotrzebnie wydać pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale to pisze, lecz mam Kawasaki KDX 125 i chciałbym żeby chodził jak full cross np. rm 125 . Oczywiście wiem że trzeba wymienić układ wydechowy, lecz pytanie czy dyfuzor czy katalizator. Proszę nie pisać abym sobie wywiercił dziurkę w tłumniku bo to nie oto chodzi. Komplet do kawasaki kosztuje 1200 zł. Dlatego proszę mi pomóc, ponieważ chce przerobić go na full crossa (znaczy już przerobiłem, pozostał mi tylko układ wydechowy)i nie chciał bym za dużo, niepotrzebnie wydać pieniędzy.

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Wylicz wymiary i sam sobie uspawaj :) I chyba nie myślisz, że tylko tłumik daje taką prace silnika?

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Wylicz wymiary i sam sobie uspawaj :) I chyba nie myślisz, że tylko tłumik daje taką prace silnika?

No i po co taka odpowiedź niezwiązana z tematem. Zespawać to ty se możesz klawiaturę albo co innego. Po za tym to właśnie tłumnik lub dyfuzor, jeśli mówimy o crossach 2t nadaje ten charakterystyczny dźwięk.Nic innego nie wymienisz aby zmienić dżwięk //Radzę zastanawiać się do piszesz ''I chyba nie myślisz, że tylko tłumik daje taką prace silnika?'' -to zdanie/pytanie retoryczne mnie rozwala. Zastanów się co piszesz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co taka odpowiedź niezwiązana z tematem. Zespawać to ty se możesz klawiaturę albo co innego. Po za tym to właśnie tłumnik lub dyfuzor, jeśli mówimy o crossach 2t nadaje ten charakterystyczny dźwięk.Nic innego nie wymienisz aby zmienić dżwięk //Radzę zastanawiać się do piszesz ''I chyba nie myślisz, że tylko tłumik daje taką prace silnika?'' -to zdanie/pytanie retoryczne mnie rozwala. Zastanów się co piszesz!!

 

 

Następny młody gniewny :icon_twisted:

 

Skoro myślisz że wydech zrobi z Twojego 2t 4t to się grubo mylisz :banghead:

 

PS: Uderz do marcinktm z forum, on Ci pomoże...

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale to pisze, lecz mam Kawasaki KDX 125 i chciałbym żeby chodził jak full cross np. rm 125 . Oczywiście wiem że trzeba wymienić układ wydechowy, lecz pytanie czy dyfuzor czy katalizator. Proszę nie pisać abym sobie wywiercił dziurkę w tłumniku bo to nie oto chodzi. Komplet do kawasaki kosztuje 1200 zł. Dlatego proszę mi pomóc, ponieważ chce przerobić go na full crossa (znaczy już przerobiłem, pozostał mi tylko układ wydechowy)i nie chciał bym za dużo, niepotrzebnie wydać pieniędzy.

 

Po pierwsze to gdzie masz tam katalizator, po drugie z gówna nic wystrugasz, po trzecie jak wiesz lepiej to po co marnujesz kb na serwerze. Po czwarte jak chcesz crossa to po prostu kup sobie a nie odwalasz akcje typu "jawa przerobiona na crossa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co taka odpowiedź niezwiązana z tematem. Zespawać to ty se możesz klawiaturę albo co innego. Po za tym to właśnie tłumnik lub dyfuzor, jeśli mówimy o crossach 2t nadaje ten charakterystyczny dźwięk.Nic innego nie wymienisz aby zmienić dżwięk //Radzę zastanawiać się do piszesz ''I chyba nie myślisz, że tylko tłumik daje taką prace silnika?'' -to zdanie/pytanie retoryczne mnie rozwala. Zastanów się co piszesz!!

I tym pozytywnym akcentem zakończył bym ten temat. :)

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czwarte jak chcesz crossa to po prostu kup sobie a nie odwalasz akcje typu "jawa przerobiona na crossa"

A czy ja przerabiam jakąś jawkę?? Nic takiego nie napisałem . mam crossa tylko został wyciszony dzwięk w nim przez poprzedniego właściciela. Czy to tak trudno zrozumieć.

 

Następny młody gniewny :icon_twisted:

 

Skoro myślisz że wydech zrobi z Twojego 2t 4t to się grubo mylisz :banghead:

 

PS: Uderz do marcinktm z forum, on Ci pomoże...

 

No własnie ps. ja nie chce 4t bo ja tego nie lubie. chce poprostu zeby mój 2t chodził głosniej!

Edytowane przez K@mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie rozumiesz zasady działania silnika 2t. Wylicz lub znajdź na necie odpowiednie wymiary dyfuzora i wyspawaj sobie taki czy tam zleć komuś wyspawanie, będziesz wtedy miał wydech strojony pod Swoje własne 'widzimisię'. Dźwięku doda Ci jeszcze wymiana końcówki wydechu jeżeli lubisz puchnące uszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys kumał to bys wiedzial, ze kx ma inny silnik, a dyfuzor musi być pod konkretny silnik. Nigdy nie osiągniesz dzwięku wyczynowej maszyny, kręcą się one do wyzszych obrotów, mają inaczej zestrojony zawór wydechowy. Jedyne co mozesz osiagnąć to zmulenie i tak niezbyt żwawego silnika nieodpowiednim dyfuzorem. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys kumał to bys wiedzial, ze kx ma inny silnik, a dyfuzor musi być pod konkretny silnik. Nigdy nie osiągniesz dzwięku wyczynowej maszyny, kręcą się one do wyzszych obrotów, mają inaczej zestrojony zawór wydechowy. Jedyne co mozesz osiagnąć to zmulenie i tak niezbyt żwawego silnika nieodpowiednim dyfuzorem. Powodzenia.

ale ja mam kx zarejestrowanego na kdx ,bo kx nie może byc, ale poprzedni własciciel zmienił cos w wydechu. dobra koniec tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...