Skocz do zawartości

problemy z wsk 175


quisk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam wsk od roku i od roku mam z nią problemy :( a mianowicie gdy chce ją odpalić musze ją zalać i kopać około 2min żeby ją odpalić. Drugim problemem są obroty gdy nią jade to nie che wejść na pełne odroty, jak trzymam cały czas gaz na full to szczela. Dodam jeszcze że niemam filtra powietrza, i jak ją kupiłem to była świeżo po szlifie i wymianie tłoka. Jakie mogą być tego przyczyny. :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam wsk od roku i od roku mam z nią problemy :( a mianowicie gdy chce ją odpalić musze ją zalać i kopać około 2min żeby ją odpalić. Drugim problemem są obroty gdy nią jade to nie che wejść na pełne odroty, jak trzymam cały czas gaz na full to szczela. Dodam jeszcze że niemam filtra powietrza, i jak ją kupiłem to była świeżo po szlifie i wymianie tłoka. Jakie mogą być tego przyczyny. :icon_question:

 

Odpowiedź na twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam wsk od roku i od roku mam z nią problemy :( a mianowicie gdy chce ją odpalić musze ją zalać i kopać około 2min żeby ją odpalić. Drugim problemem są obroty gdy nią jade to nie che wejść na pełne odroty, jak trzymam cały czas gaz na full to szczela. Dodam jeszcze że niemam filtra powietrza, i jak ją kupiłem to była świeżo po szlifie i wymianie tłoka. Jakie mogą być tego przyczyny. :icon_question:

 

Filtr jest potrzebny ale nie aż tak. Bez filtra dostaje się więcej powietrza.

Moim zdaniem powinieneś:

-sprawdzić świece - powinna mieć ciepłotę odpowiednią do modelu ale ogólnie świece ruskie są najlepsze

-wyregulować zapłon

-przeczyścić gaźnik, dysze też

-sprawdź czy mieszanka paliwa jest dobra

-sprawdź ustawienie iglicy, i czy pływak się nie topi

-możliwe, że masz kranik do czyszczenia (może podawać za mało paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest potrzebny ale nie aż tak. Bez filtra dostaje się więcej powietrza.

Moim zdaniem powinieneś:

-sprawdzić świece - powinna mieć ciepłotę odpowiednią do modelu ale ogólnie świece ruskie są najlepsze

-wyregulować zapłon

-przeczyścić gaźnik, dysze też

-sprawdź czy mieszanka paliwa jest dobra

-sprawdź ustawienie iglicy, i czy pływak się nie topi

-możliwe, że masz kranik do czyszczenia (może podawać za mało paliwa)

 

Jeżeli nie ma filtra, to logiczne, że mieszanka jest nie "dobra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwa dostaje napewno wystarczajaco duzo, a gaznik czyściłem już kilka razy i nic to nie dało. Kupie filtr powietrza i świece i napiszę czy to była ta przyczyna.

 

 

dzięki za pomoc

Edytowane przez quisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma filtra, to logiczne, że mieszanka jest nie "dobra".

 

No ale mieszanka w sensie mixol i benzyna. Ja w prawie każdej WSK mam tylko gumę od gaźnika do puszki z filtrem ale filtra tam nie ma. To nie jest motor nowej generacji i nie spotkałem się nigdy z przypadkiem żeby brak filtra przeszkodził w jeździe. Jedynie jak jest filtr zapchany to owszem przeszkadza ale nigdy nie jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jedze to mogę tylko jechac na połowie gazu bo jak chce dać na full to odrazu zaczyna szczelac i zwalniać, a jak szalałem nia w błocie i koło nie miało dużego oporu to jak załapała obrotów to myślałem że tylne zaraz z ramy wyskoczy, a jak wyjechałem na droge to znowu zamulała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załozyłem gaznik od CZ 175, bo tu nikt nie ma kobuza, cięzko było ja odpalić a jak już dało radę i jak chciałem jechać i dodawałem gazu to tylko kawałek około 20-30 m i zamulała i musiałem puścić gaz na chwilke odczekać i znowu kawałek jechałem i zamula :angry: wyglądało nato że mało paliwa dostawała ale w gazniku było :dry: niemogę ogarnąc jakie są tego przyczyny :banghead: może jeszcze w tym tygodniu będe miał inny gaznik od kobuza :bigrazz: i wtedy zobacze czy bedzie chodzić inaczej :dry: A i dodam że wymieniłem świece na championa

Edytowane przez quisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załozyłem gaznik od CZ 175, bo tu nikt nie ma kobuza, cięzko było ja odpalić a jak już dało radę i jak chciałem jechać i dodawałem gazu to tylko kawałek około 20-30 m i zamulała i musiałem puścić gaz na chwilke odczekać i znowu kawałek jechałem i zamula :angry: wyglądało nato że mało paliwa dostawała ale w gazniku było :dry: niemogę ogarnąc jakie są tego przyczyny :banghead: może jeszcze w tym tygodniu będe miał inny gaznik od kobuza :bigrazz: i wtedy zobacze czy bedzie chodzić inaczej :dry: A i dodam że wymieniłem świece na championa

Spróbuj jechać z naciśniętym ,,guzikiem" do przelewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz gaźnik w tej wsk? Jeżeli piszesz, że na jikovie ciężko zapalała i dostawała muła po krótkiej jeździe znaczy, ze komora pływakowa nie była dobrze napełniona, przyczyna tego tkwić może albo w zapchanym gaźniku albo w zapchanym kraniku. Sprawdź drożność kranika paliwa, poziom paliwa w komorze pływakowej oraz wyprzedzenie zapłonu, które w tych wsk'ach lubiło się przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaznik mam taki http://allegro.pl/nowy-gaznik-gm24u1-pegaz-junak-awo-wsk-175-i1639907202.html

 

dodam że z tej nakrętkik co przykręca sie komore pływaka to cały cas kapie mi paliwo uszczelka jest tam wsadzona chyba komora pływaka jest w tamtym miejscu pęknięta :mellow: czy to może być również przyczyną moich problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...