Skocz do zawartości

Rat Bike


Rekomendowane odpowiedzi

Zostalem szczesliwym posiadaczem hondy cbr i myslalem o przerobieniu jej na rata. Ale chcialby moc poruszac sie tym po drogach bez wiekszych problemow :) Orientuje sie ktos jakie sa wymagania odnosnie nadwozia? Tak, aby wygladalo to w miare "zlomiasto" ale jednoczesnie pan diagnosta czy policjant nie przyczepil sie do stwarzania zagrozenia na drodze albo kiepski stan pojazdu :D

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza to musisz mieć oświetlenie, kierunkowskazy, lusterko lewe, tablice rej. Co do czepiania się to zawsze mogą się do czegoś przyczepić i nie ma na to reguły. Koledze zabrali dowód za zdjęte owiewki w sradzie więc zawsze trzeba się spodziewać kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najcześciej dowód leci za : koło tylne wystające za "nadwozie", tzn. jeżeli obetniesz zadupek i tylne koło jest nie zakryte błotnikiem. Nie homolgowane oświetlenie (na pewno na kloszu musi być literka E, reszte sobie doczytaj), brak podświetlania tablicy rej.(nie wiem czy można ja montować z boku, ale też chyba nie), głośny wydech, i za wystające częsci które w trakcie wypadku mogą Ci pomoc wybrać sie na tamten świat. Czyli np.: fantazyjne, ostro zakończone gmole, oparcie, klamki.

Wiszące łańcuchy, elementy poroża, czasek zwierząt, kilofy(w końcu piszemy o rat bajku :buttrock: ) przymocowane do moto też mogą zaintereswoać policje. Wybajerzeona kierownica o wys. 1.5m. zrobiona z rurek 3/4 cala też może być powodem odebrania dowodu.

Słyszałem nawet urbanlegend że kolesiowi zabrali dowód za brak "gumki" na dźwigni hamulca nożnego, ale to chyba był mit.

Czyli jak ktoś bedzie chciał sie czepic to na pewno coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe, z pewnych rzeczy nie zdawałem sobie sprawy :) O znaczku E słyszałem, podobnie jak o oświetleniu... Ciekawe z tymi lusterkami, ze wystarczy jedno :D To uspraszcza sprawe :D Zadupek raczej nie bedzie skracany, bo chce miec mozliwosc wozenia pasazera. Najbardziej czasza pojdzie pod mlotek... No i chcialem liska wkomponowac gdzies w nadwozie ;)

To o ostrych krawedziach tez wiem. Hmmm no nic, sprobujemy... generalnie poruszam sie zgodnie z przepisami, wiec wspolczynnik prowokacji nie powinien sklaniac drogowcow do zbyt wnikliwych ogledzin sprzetu :>

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem , żeby za wystające koło dowód zabierac ?!

 

wystarczy w takim fz1 ściągnąc tylny badziewny błotnik żeby blache inaczej przyczepic i już mam koło na wierzchu .... :buttrock:

 

swoją drogą mam nadzieje że nie wprowadzą tego głupiego pomysłu żeby powiększyc tablice idąc na przykładem NIEMCÓW .... wtedy trzeba będzie blache w harmonijke składac :banghead:

 

POWODZENIA W PROJEKCIE RAT ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na motobajzlu w Warszawce widziałem rata który oprócz mocnego obicia młotkiem wszystkiego co się da,był oblany zużytym olejem.Poprzylepiał się do tego piach,liście....Wszędzie wystawały kable,była tylko jedna lampa,druga stłuczona. Piękny widok...

Edytowane przez goguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tymi lusterkami, ze wystarczy jedno

 

nie do końca

nie chce mi się teraz szukać w rozporządzeniach ale z tego co pamiętam dla jednośladów mogących osiągnąć prędkość x (nie pamiętam ile to jest:) muszą być dwa lustra

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy swoją drogą, zależy na jakiego psa trafisz. W UK wymagania techniczne też nie są małe a tamtejsze Rat`y czasem są przerażające. Mają z przodu czaszki z porożem montowane, niektóre mają zamiast siedzenia przymocowaną... zębatkę łańcuchową! :icon_eek: Poza tym dużo różnych łańcuchów napędowych i takich co krowę na polu się kołkuje, futro, siatki osłaniającej różne elementy,klamki na kierze w postaci kastetów, napisy robione gwoździem, wszystko oczywiście "z marszu" chlapnięte na czarny mat. :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem , żeby za wystające koło dowód zabierac ?!

 

wystarczy w takim fz1 ściągnąc tylny badziewny błotnik żeby blache inaczej przyczepic i już mam koło na wierzchu .... :buttrock:

 

swoją drogą mam nadzieje że nie wprowadzą tego głupiego pomysłu żeby powiększyc tablice idąc na przykładem NIEMCÓW .... wtedy trzeba będzie blache w harmonijke składac :banghead:

 

POWODZENIA W PROJEKCIE RAT ...

 

tak na marginesie to niemczury zmniejszyły wielkość tablicy niedawno...

http://www.motogen.pl/aktualnosci/ze-swiata/niemcy-zmniejszaja-tablice-w-motocyklach,art382.html

Edytowane przez bonhart88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie to jest ten paradox , że oni poszli po rozum do głowy i zmniejszają a MY mamy opóźniony refleks i chcemy powiększyc :icon_mrgreen:

a to chyba wyszlo przez żabojadów bo oni to już prawie w ogóle nie mieli tablic - dla mnie bomba :crossy: i to oni mieli jakiś projekt powiększenia który bardzo się spodobał naszym ustawodawcą

 

mam nadzieje że tak się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...