Skocz do zawartości

Rekawice held Sensato lub Moreno


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu nowych rękawic,po dłuższych poszukiwaniach padło na Held Moreno lub Sensato,będę bardzo wdzięczny za opinie na ich temat (komfort,trwałość,puszczanie farby itp),chyba że są inne godne polecenia na długie trasy w zmiennych warunkach,cena do 350zł.

Aktualnie latam w łapawicach Suomy ale po kilku latach zaczynają się rozpadać i coraz częściej oglądam moje wystające palce :wacko:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Przymierzam się do zakupu nowych rękawic,po dłuższych poszukiwaniach padło na Held Moreno lub Sensato,będę bardzo wdzięczny za opinie na ich temat (komfort,trwałość,puszczanie farby itp),chyba że są inne godne polecenia na długie trasy w zmiennych warunkach,cena do 350zł.

Aktualnie latam w łapawicach Suomy ale po kilku latach zaczynają się rozpadać i coraz częściej oglądam moje wystające palce :wacko:

Pozdrawiam.

Więc tak!

Produkt jest z wyższej półki ale warto przymierzyć! Pierwsza sprawa to gumka w palcu wskazującym! Sprawdź czy nie ogranicza ruchów przy wysprzęglaniu, może lepiej kupić coś z naszytą łatą?

Druga sprawa to dopasowanie przy wewnętrznych protektorach knox'a - muszą pasować perfekcyjnie! Inaczej uwierają!

Jeśli chcesz więcej informacji o produkcji i tym co prezentują rękawice dostępne na rynku napisz!

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

odświeżam temat bo też rozglądam się za rękawicami i mam na oku te modele,

może ktoś użytkował?

Jak wypadają w porównaniu z Alpinestars SP-2 / SP-8 ?

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety na fotkach wyglądają lepiej niż jest w rzeczywistości,założyłem i muszę stwierdzić że z tymi protektorami Knox'a to prawda-uwierają i są jakieś takie,za duże,gumka a raczej gumeczka na palcu niewielka i mało praktyczna,same rękawice mało wygodne,niebo a ziemia w porównaniu z Suomy,niestety Suomy też miało kiepską ofertę a ponieważ z moich wychodziły mi już palce, skończyło się na takich za 200 zł które znalazłem w koszu w Intermotors,ADRENALINE VRX-wygodne z wentylacją na palcach,dobre zapięcie dzięki któremu nie zsuwają się z rękawów kurtki w trasie,nic nie uwiera,jak na razie zrobiły ponad 6tys km w różnych warunkach pogodowych i jest ok :)

Po ponad miesiącu poszukiwań stwierdziłem jedno;

kupno dobrych,praktycznych rękawic które nie kosztują ponad 600 zł graniczy z cudem :banghead:

Do tego wszędzie najczęściej trzeba zamawiać i czekać,zwłaszcza jak chcemy porównać L z XL,a to oznacza że zakupu najlepiej dokonywać zimą kiedy mamy parę miesięcy na decyzję. :dry:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowałem się na Held Sensato, kupiłem na 4bikes za niecałe 3 stówki. Co do wygody to dla mnie jest ok, nic nie uwiera, zapinają się wygodnie, co do wycieraczki w palcu wskazującym to rzeczywiście jest za krótka i nic nie daje. Przy temperaturze takiej jak była wczoraj, ok 16 stopni i trasie 700km dłonie trochę mi zmarzły, zdecydowanie nie są to rękawice na jesienne chłody. Co do trwałości to się nie wypowiadam bo zrobiłem w nich dopiero ok. 2tys km, mam nadzieję że przetrwają co najmniej tyle co moje poprzednie IXSy (50tys)

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładny wynik,pod warunkiem że latałeś tylko w nich :wink:

Moje Suomy wytrzymały niecałe 40tys i zaczęły mi palce wychodzić ku słońcu,zapewne wpływ na to miało latanie w deszczu ale nie będę zakładał zimowych jak jest ponad 20 stopni,zwłaszcza że założenie ich na mokre ręce graniczy z cudem. :wacko:

Do Sensato się przymierzałem ale mają krótki mankiet tak jak w Suomi z których wiecznie mi rękawy kurtki wychodziły.

Jak zrobisz trochę km to daj znać jak się sprawują,zwłaszcza w deszczu,czy nie farbują rączek itp.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładny wynik,pod warunkiem że latałeś tylko w nich :wink:

Moje Suomy wytrzymały niecałe 40tys i zaczęły mi palce wychodzić ku słońcu,zapewne wpływ na to miało latanie w deszczu ale nie będę zakładał zimowych jak jest ponad 20 stopni,zwłaszcza że założenie ich na mokre ręce graniczy z cudem. :wacko:

Do Sensato się przymierzałem ale mają krótki mankiet tak jak w Suomi z których wiecznie mi rękawy kurtki wychodziły.

Jak zrobisz trochę km to daj znać jak się sprawują,zwłaszcza w deszczu,czy nie farbują rączek itp.

Pozdr

 

Rzeczywiście od tych 50tys nie odjąłem jakiś 2-3tys które przejechałem w crossowych gdy było naprawdę gorąco ;) tak czy inaczej uważam to za niezły wynik jak na rękawie które kupiłem 4 lata temu za niecałe 200zł. W zasadzie nic się z nimi złego nie dziąło oprócz tego że pachniały już niezby ładnie więc postanowiłem je wyprać a najpierw namoczyć w proszku do prania z ciepłą wodą. Niestety chyba przesadziłem z tą chemią bo po wyjęciu z wody skóra rwała się jak szmata i zaczęły mocno farbować.

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście od tych 50tys nie odjąłem jakiś 2-3tys które przejechałem w crossowych gdy było naprawdę gorąco ;) tak czy inaczej uważam to za niezły wynik jak na rękawie które kupiłem 4 lata temu za niecałe 200zł. W zasadzie nic się z nimi złego nie dziąło oprócz tego że pachniały już niezby ładnie więc postanowiłem je wyprać a najpierw namoczyć w proszku do prania z ciepłą wodą. Niestety chyba przesadziłem z tą chemią bo po wyjęciu z wody skóra rwała się jak szmata i zaczęły mocno farbować.

 

Lepszą opcją jest letnia woda plus płyn do czarnych tkanin,lub klasyczne szare mydło,a po wyschnięciu wosk do czyszczenia skóry i gotowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...