Skocz do zawartości

pompa wody Yamaha - ściąganie


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się problem z moją R6

Mam wyciek między pompa wody a silnikiem, ze zdjęc wynika że jest tam oring i bardzo możliwę że on własnie padł.

Jak motor chodzi wszystko jest ok, gdy postawie to pojawia się plama, sprawdziłem wyciek jest w/w miejscu.

Kwestia co trzeba zrobić aby wyciągnąć pompę wody w R6 2008? ktoś może próbował?

Podobno nie jest to taka łatwa sprawa a jest tam poza oringiem również jakiś uszczelniacz mechaniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się problem z moją R6

Mam wyciek między pompa wody a silnikiem, ze zdjęc wynika że jest tam oring i bardzo możliwę że on własnie padł.

Jak motor chodzi wszystko jest ok, gdy postawie to pojawia się plama, sprawdziłem wyciek jest w/w miejscu.

Kwestia co trzeba zrobić aby wyciągnąć pompę wody w R6 2008? ktoś może próbował?

Podobno nie jest to taka łatwa sprawa a jest tam poza oringiem również jakiś uszczelniacz mechaniczny.

 

Do wymiany oring nr kat.93210-33133-00

oraz uszczelka pompy nr kat. 2C0-12428-01-00

Nie ma problemu z wymianą o ile podczas dokręcania posłużysz się kluczem dynamometrycznym.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to rozkręcę to poradzę sobie z rozłożeniem?

Bo jak patrze jak to jest złożone to boje się rozbierać.. po rozkręceniu wszystko wychodzi? Czy trzeba coś kombinować?

Tam nie dość że klucz to i jeszcze chyba klej do gwintów potrzebny.

K...wa trochę się wkurzyłem że stało się to w dość świeżym moto.

Jaki tam mam moment na śrubach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

uszczelki wymienione,pompa trochę ciężko schodziła, ale po zdjęciu wszystkich przeowdó i odkreceniu powoli można ją rozruszać.

Info dla kogoś kto się za to zabierze:

Uszczelka pompy i oring j/w

śruby mocujące pompe 12NM + klej do gw

śruby pompy 10NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...