Skocz do zawartości

Moutain Day Zeel am See


Jurek24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą mała relacja z podróży.

Przejechane około 3500 km.

Po Alpach około 1500 km, biorąc pod uwagę, co zobaczyłem i to, co jeszcze można zobaczyć to za mało!

Przebieg bez wpadek za wyjątkiem wywrotki na postoju, straty… złamana nóżka i rozbite lusterko (Mistral wie w jaki sposób).

Nic straconego liczę na małą powtórkę w towarzystwie moich kompanów motocyklowych.

Ceny do zniesienia hotele po około 30 € / 1 osobowe (kampingów też wiele widziałem), a wjazdy na przełęcze nie drożej niż 10 € nie licząc Grossglockner tam wjazd 19 €.

Po 18:00 wjazd na przełęcze zakazany, ale szlaban jest podniesiony, więc…

Dobra strona jest taka, że tego samego dnia można jeździć w kółko na ten sam bilet, a następnego dnia za okazaniem biletu z dnia poprzedniego niewielka dopłata (na Gross.. 6 €).

Piwo w knajpach do 4 €, a w knajpie można się najeść za około 6 €, głodomorom to nie wystarczy!

Kaprun i Zell Am Zee przereklamowane, nad jeziorem wzdłuż brzegu biegną tory kolejowe, a Kaprun to dziura, pewnie zimą wygląda to lepiej.

Jeden dzień na jazdę po górach to zdecydowanie za mało!

Jest tyle tras, że myślę… „tydzień to za mało”, ale w trzy dni można trochę zobaczyć wstając o 07:00 i jazda!

Mając czas odradzam jazdę autostradą, bo omija się wiele pięknych tras i serpentyn.

Alpy zaczynają się parę kilometrów za Wiedniem, więc warto tam zacząć podróż na Grossglockner.

Uwaga tunele na autostradzie płatne około 10 €, a autostrada na 10 dni 4,50 € dla motocykla, więc nie warto ryzykować.

Motocykli w całych Alpach mnóstwo przeważają Austriacy, Niemcy i Włosi jednak wszyscy są mili i życzliwi wyjątkiem są tzw. „choperowcy ci zatwardziali z brodami i długimi włosami” oni nie zadają się z innymi… nie „choperowcami”.

Pozostali jednak pozdrawiają i zagadują na postojach, a od podnoszenia ręki dostałem zakwasów.

Na Grossglocknerze (widziałem świstaka) już zrezygnowałem z podnoszenia reki, bo musiałbym trzymać godzinę kierownicę jedną ręką tyle było motocykli.

Na koniec polecam jako hotel tranzytowy http://www.hotel-schwarzesroessl.at/pl/.

Miła życzliwa obsługa, czyste pokoje, śniadania bufet, wspaniała jajecznica, można dogadać się po polsku, kameralne miasteczko, a w lecie można się wykąpać w jeziorze oraz właściciel obiecał specjalną zniżkę i cenę dla klientów posługujących się hasłem „Forum Południe od Marsika”.

 

https://picasaweb.google.com/103484075793860744052/Grossglocner?authkey=Gv1sRgCOnVp6Csv6X_PQ#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zaraz mnie bedą reanimować - bo mi tak ciśnienie skoczyło - że mnie tam nie MOGŁO być

2. jakoś dziwnie wygląda to Kawasaki 1200

3. Fakt gleby parkingowe nie są mi obce - ale nie sądziłem że przytrafiąją się takim profesjonalistą jak Ty. ;)

4. trzymaj trasy przejazdów w pamięci to się nimi przejadę - bo nie mogę być gorszy (chociaż to i tak nie bedzie już taki sam wyjazd)

5. dziękujemy za wyczerpującą fotorelację - czyli standard 4 dnoiwy wyjazd około 400 zdjęć z jednego aparatu :D

6. GRATULACJE NOWEGO MOTO :crossy:

 

dopiero teraz przeczytałem co Ty za smoka sobie kupiłeś .... teraz to chyba będę musiał na prawdę kręcić moje maleństwo żeby za twoim śladem jechać

 

Niespodziewałem się że kupisz akurat BMW - teraz to już jesteś klasa PREMIUM :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obraz%252520461.jpg

Mars, a powiedz mi jakiego softu uzywasz na tym Garminie..? I jaki to Nuvi.. bo na moim 205 inaczej ekran wyglada, znaczy gorzej - nie mam np. ilosci km do celu tylko czas przybycia (bez mozliwosci zmiany tego, fuck) :banghead:

 

PS. Jak sie jezdzi na cegle..? :)

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars super wyprawa :buttrock: . Mozesz dac namiary na ten wodospadzik bo szukam , ale nie moge znalesc jak do niego sie dostac . Daleko od Grossgloccnera?

 

Wodospad jest bardzo niedaleko masz tu namiary Krimml, Austria

i opis http://www.turystyka.webzine.pl/najciekawsze-wodospady-europy/

pozdrawiam

 

Mars, a powiedz mi jakiego softu uzywasz na tym Garminie..? I jaki to Nuvi.. bo na moim 205 inaczej ekran wyglada, znaczy gorzej - nie mam np. ilosci km do celu tylko czas przybycia (bez mozliwosci zmiany tego, fuck) :banghead:

 

PS. Jak sie jezdzi na cegle..? :)

 

Moje navi to garmin 1390 t.

W moim navi jest wszystko ilość km do celu, czas przybycia, wysokość, historia podróży i wiele wiele innych opcji.

Generalnie to był dobry zakup i nie dostrzegam wad!

Jak się jeździ na cegle...??? Jak myśliwcem F-117A. Nazywam go "cicha śmierć"!

Edytowane przez Mars"s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Wodospad jest bardzo niedaleko masz tu namiary Krimml, Austria

i opis http://www.turystyka.webzine.pl/najciekawsze-wodospady-europy/

pozdrawiam

 

 

 

Moje navi to garmin 1390 t.

W moim navi jest wszystko ilość km do celu, czas przybycia, wysokość, historia podróży i wiele wiele innych opcji.

Generalnie to był dobry zakup i nie dostrzegam wad!

Jak się jeździ na cegle...??? Jak myśliwcem F-117A. Nazywam go "cicha śmierć"!

Co do tej stronki "www turystyka", to nie wiedzialem ze miedzy Italia a Polska jest godzina roznicy i ze wulkan Wezuwiusz ostatni raz wybuchl 24 sierpnia 79 roku. Ciekawe co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...