Skocz do zawartości

simson sr 1 renowacja


meitras12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Mam prośbę, mianowicie jestem w posiadaniu zabytkowego Simsona SR1 ,którego mój tata nabył kilka lat temu od starszego dziadka. Stoi u dziadka w domu i nie moge patrzeć jak się tak marnuje. Chciałbym go wyremontować, lecz nie chodzi mi o całkowite odrestaurowanie. Lakier chciałbym zostawić ponieważ jest oryginalny ,ale nie wiem jak się zabrać za silnik i resztę, chce tylko żeby palił i jeździł. Liczę na jakąś rade co do odnowienia dołączam zdjęcia Simsona w załącznikach. Proszę o jakąś rade, to dla mnie ważne! :)post-43933-0-10256600-1305483324_thumb.jpgpost-43933-0-05840600-1305483295_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła sie nie da napompować bo obie dętki są przebite. A co do reszty to założylem dziś łańcuch, biegi wskakują i 1 i 2, tylko sprzęgło nie działa ,chyba linka jest zerwana. Tłok po zakręceniu magnetem chodzi, świeca do wymiany bo nie daje iskry, ale iskra z iskrownika jest bo sprawdziłem na własnej skórze i kopie. Reszta chyba w porządku. Tylko nie wiem jaką teraz świece podpasować. Może moja wiedza nie jest ogromna ,ale miałem już rometa ogara 2biegowego i te drobne rzeczy potrafie jeszcze zrobić :)

Edytowane przez meitras12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi tu nie chodziło o to że się nie znasz. Ale o to, że założyłeś temat o dupie maryni. Skąd mamy wiedzieć co tam jest... A z fusów wróżyć nie będziemy :)

 

Żeby nie było OT.

 

To jeśli czegoś nie będziesz wiedział, czemu nie odpala itp itd. To pisz tutaj, ale opisz to dokładnie co sprawdzałeś itp..

Edytowane przez toOczeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, masz rację za wcześnie wywaliłem z tymi pytaniami ,za bardzo się napaliłem. A co do pytań to jaka świeca by podpasowała bo ta którą mam nie daje iskry. Próbowałem dziś go odpalić na jakiejś starej świecy i słychać że chce odpalić ,ale najpierw kupię nową świecę ,gość w sklepie mówi że od malucha podejdzie bo ma krótki gwint za 6 zł więc chyba warto wypróbować. I jeszcze jedno łańcuch jest za długi i dziś gdy próbowałem zapalić Simka to się rozpiął i spinka gdzieś w trawę wleciała. Czy da się ten łancuch skrócić i naprawić ,czy nowy trzeba. I ile by to kosztowało, bo mój aktualny budżet nie jest zbyt duży :) Liczę na jakieś rady ,bo nie potrafiłbym oddać go na złom lub sprzedać na allegro.

Edytowane przez meitras12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...