Skocz do zawartości

Problem z prędkością


Drynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://pl.wikipedia....=20080815230451 Chyba wiecej nie potrzeba :)

 

Tylko że ta grafika odnosi się do silnika samochodowego a nie motocyklowego, a to są dwie różne bajki. W silniku samochodowym masz mase czujników informujących ecu jaki jest suw i kiedy podać iskre, w motocyklu ich już nie ma i motocyklowe ecu nie wie jaki aktualny ma suw. Wynika to z tego że jest to zbędna elektronika , dodatkowa masa i dodatkowe elementy do psucia. Iskra co każdy obrót w niczym nie przeszkadza a wynika to z tego że magneto jest usytuowane na wale. Takie rozwiązanie znacząco upraszcza układ zapłonowy.

 

Autor pokazał że ma moduł od jakiegoś chińskiego gówienka 4t a tam mogę zapewnić cię że nie ma takich rzeczy jak czujnik położenia wałka rozrządu czy wału korbowego więc iskra co każdy obrót wału

 

Samo wpisanie w google hasła to czasem za mało. Chyba więcej nie potrzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze samochód zwany Alfa Romeo z silnikiem Twin Spark, czyli dwie świece na jeden gar, jedna zapala mieszankę, a druga dopala tlenki węgla podczas wydechu.

 

Silnik samochodowy 4t a iskra co każdy obrót wału :ph34r:

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki za informacje

 

Witam ponownie ostatnio zobaczyłem że gdy przekrocze lekko 80 lub jade 80 to później motor słabnie i nie uzyskuje mocy a kompresja raczej dobra czy to też może być moduł?

Dodam że jeszcze nie zakupiłem bo nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem :icon_rolleyes: Co Ty masz problemy z czytaniem albo pamięcią ? Przez cały temat rozchodzi się o ten moduł i dopuki nie znajdziesz pasującego to nie ma nad czym się rozwodzić. Po prostu i zwyczajnie.

No i kompresja, raczej dobra czy sprawdzałeś ? Ma być minimum 8-9atm a najlepiej więcej niż 10.

 

Moduł wpływa na moment w którym jest generowana iskra. Iskra i jej czas są kluczowe dla osiągów silnika, manipulowaniem tymi wartościami można wycisnąć z silnika wszystko albo jak u Ciebie z chińskim modułem całe NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...