Skocz do zawartości

Karbonowa nakładka na dekiel


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

takie może dość głupie pytanie, ale jakiś czas temu założyłem w gsxr karbonową nakładkę na dekiel alternatora a ostatnio zwęgliło mi się uzwojenie i straciłem ładowanie - czy jedno ma coś do drugiego w sensie czy taka nakładka nie powoduje jakiegoś nadmiernego wzrostu temperatury który może doprowadzić do zwarcia do masy? Wiem, że w K1-3 przepalone uzwojenie to dość częsta przypadłość, ale tak się zastanawiam czy ta nakładka nie przyspieszyła sprawy. Montował ktoś może uzwojenie Tourmax dostępne w larssonie? Sprawdza się to?

 

Dzięki!

Edytowane przez qunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema nic jedno do drugiego. Uzwojenie pada gdy jeździ sie bez ładowania z uszkodzonym regulatorem. Także od razu po naprawie uzwojenia sprawdź ten element. Tourmax to bardzo dobra jakość i cena też dobra. Ewentualanie przewijanie za 300zł- są zakłady które robią to dobrze.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki!Faktycznie jest to bardzo gruba nakładka także spokojnie mogę ją dotknąć przy rozgrzanym silniku, ale w końcu od środka działa olej i coś tam pewni schładza to wszystko?? Zamówiłem uzwojenie Tourmax, założę i się zobaczy jak to będzie działać. Generalnie od samego początku jak posiadam ten motocykl miałem takie zjawisko że napięcie ładowania po zwiększeniu obrotów malało tak o 0,5V (14,4V na wolnych obrotach i 13,9V przy 5 tyś) a powinno chyba rosnąc wraz ze wzrostem obrotów. Może już zaczęło się coś przypalać i dopiero teraz usmażyło się na amen. Mam nadzieję, że regulator będzie nadal dobry wizualnie od tyłu wygląda dobrze. Rok temu miałem glebę na torze właśnie na na stronę alternatora może też od wstrząsu coś zwarło do masy. Nic tam jestem dobrej myśli, ale na uzwojenie muszę czekać 14 dni

Edytowane przez qunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie że powietrze uwięzione pomiędzy pokrywą a nakładką utrudnia wymianę ciepła. Jednak alternator jest chłodzony olejem z silnika i pokrywa to nie jedyny element który dokonuje wymiany ciepła.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...