Skocz do zawartości

Jak stuningować MZ 251?


Gość SKORUPA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam drugi silnik i chciałbym go podrasować :twisted:

 

Gdzieś tak żeby zrobić na tym silniku z 8000 km :D

 

Słyszałem że są tacy którzy z MZtki wyciskali 160 i nawet 170km/h :?

 

I o co? Tu w tym wszystkim chodzi?

 

Pozdrawiam

Skorupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, looknij na www.drypa.prv.pl, zajmują sie oni tuningiem emzetek (chyba, przynajmniej jest tam ogólny opis przeróbek), w opisach podają, że z MZ ETZ 251 można wycisnąć 5s do 100km/h i vmax 190 km/h, wydaje się niemożliwe ale..., jak sprawdzisz to daj znać bo sam jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam.

W ostatnim numerze Świata... jst troszkę rad na temat wyskania paru koników z dwusuwa. MZ nie jest szczególnie trudna do podrasowania. Jednocześnie nieststy ma dość delikatną budowę. Z silnika można wydusić więcej albo duzi więcej ale będzie się to wiązało z obniżeniem trwałości.

Oczywiście najmniej odziaływujące na trwalość jest zadbanie o kanały dolotowe i uklad wydechowy. Mam na mysli polerkę i czyszczenie.W MZ o czym kiedyś pisalem ślicznie zapycha się tłumik a ściślej jego stożek. Oczywiście opory ssania i regulacja gaźnika lub jego wymiana to podstawa.

Pozdrowionko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fajne tłumiki ( powinienem napisać układy wydechowe) „sportowe” do MZ 251.

Jest to produkcja węgierska. Komora rozprężna pomalowana na czarny mat zakończona chromowanym tłumikiem w kształcie walca. Całość wygląda bardzo fajnie jak z rasowej sportowej maszyny. Niestety nie wiem jakie przynoszą efekty oprócz wizualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumiki te widziałem w sklepie motoryzacyjnym w Bielsku-Białej.

Jest to sklep z częściami do Mz i Jawy.

Ale możesz zapytać w sklepie w swojej okolicy. Jedyną wadą tych tłumików było to że po jakimś czasie wata mineralna w tłumiku ulegała wykruszeniu i tłumik zaczął być głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tłumikami to jest tak! Kolega wstawił sobie do MZ taki tłumik. Miało to niby podnieść moc! Lipa, Niewkręcał się tak jak trzeba, zajrzeliśmy do końcówki, wycieliśmy zawęrzenie, odwrotnie zamontowaliśmy końcówkę i jakoś troche lepiej!

 

STRASZNIE GŁOŚNY i nie ma sensu zapychać watą szklaną bo i tak wydmucha a jak sie zapcha to się zadusi. To są pewnie polskie tłumiki I temu one takie są. W Niemczech może są inne i naprawdę podnoszą moc :roll:

 

Skorupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, też planuje kupić taki tłumnik do swojej emzetki (ze starego to moge tylko rynne nad garażem zrobić :D ale cena..., koleżanka mojej starszej zna jednego goscia w niemczech i ewentualnie przez niego mógłbym zamówić, ale k....., ta cena :D, jak dla mnie 69 euro to jest troche grosza. Zobacze, jak kiedyś mi wpadnie troche $$$ i niebędzie ważniejszych wydatków to taki tłumniczek sobie zakupie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku Te tłumiki są w granicach 100 zł a sprowadzić z Niemiec wyjdzie ponad 300zł. Tylko czym się różnią PRYWACIARSKIE od Niemieckich, wiem że te w Białymstoku są gówno warte!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DRYPA TO JEST GOSC!!!

Polecam wszystkim-fachwiec, super warsztat-bylem widzialem.

Remontowal mi mzete-ekstra zrobiona..i przerobiona ale ta przerubka to tak polowicznie (glowica,czsy otfarcia okien) i mnie skasowal tylko za remat-robocizna 200zet

I stopien tuningu pana Mariusza Drypy kosztuje ok 400 zet

Umnie sa wyczuwalne efekty-kop jak cholera, jeszcze zembatke wstawie mniejsza od 19 to juz wogule.... , silnik kreci do 6000 6500 obrotow speed na bigach : 2(70km/h) 3 (90km/h) 4(120)

Wstawilem tez ten ala sport tlumik-miesac uzytkowania i ok ale troche go przerobilem...

Sa jednak pewne mankamety tuningu pana Drypy-jak karzdy w ten sposub przerobiony dwusow ma klopoty w postaci cofania sie mieszanki do gaznika-powod, czasy otfarcia okien-przydal by sie zawur membranowy...ale kasa....DRYPE POLECAM(chociaz moze trudno sie z nim dogadac w kfestjach finansowych)

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...