Skocz do zawartości

szukam ciuchów i kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Wiem, że za chwilę pewnie ktoś skieruje mnie do wyszukiwarki, ale ta lektura na temat ubioru jest tam na minimum tydzień z czego ja już po przeczytaniu 1/4 mam mętlik w głowie. Podobnie jest z kaskowym rankingiem - prawie 60 stron, gdzie na każdej jest mowa o innym kasku, na inny motocykl, o innym przeznaczeniu.

Poszukuje ciuchów na horneta. Mianowicie chodzi mi o kask, kurtkę, spodnie, buty i rękawice. Nie chciałbym oszczędzać na żadnej z tych rzeczy, ale jednak moje fundusze to 2000-2500zł. Nie chce kupować ciuchów gdzie 30% ceny to nazwa i logo firmy. Wiem, że może patrzenie na wygląd nie jest dobre w wyborze kasku i ciuchów, ale jednak jestem osobą, która patrzy na szczegóły i chciałbym kupić coś co mi się podoba, ale jednocześnie nie jest chińską tandetą.

Jeżeli chodzi o kask to tylko integralny z jakimś ładnym lakierowaniem. Myślałem nad HJC CS R1 oraz NITRO 992FF z wyżej półki to SHARK S900 (w zależności w jakich cenach będzie reszta) chętnie wezmę pod uwagę inne propozycje.

Kurtkę planuję kupić tekstylną, krótką, ze wzmocnieniami na barkach i łokciach.

Spodnie tak samo tekstylne ze wzmocnieniami na kolanach + szelki. Jeżeli chodzi o firmę to patrzyłem tylko na OZONE.

Kolejną rzeczą są buty. Nie chciałbym typowo sportowych, chodzi mi bardziej o takie "adidasowate", ale motocyklowe.

Rękawice to chyba najprostsza rzecz, ale jeśli macie jakieś wygodne, małe, za wzmocnieniami na kostki godne polecenia chętnie wezmę pod uwagę.+

Z góry dzięki za wyrozumiałość chociaż nie wiem czy mogę się z tym liczyć :)

Edytowane przez Meydey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się odnośnie kasku Shark S900. Nie mam porównania do innych modeli, bo to mój pierwszy kask, ale wiem, że drugi raz bym go nie wybrał. Nie wiem czym i jak jeździsz, ale ja śmigam nakedem i przy prędkościach powyżej 100km/h jest już głośny i im szybciej tym coraz gorzej, a od 130 lekko łzawią mi oczy od wiatru mimo zamkniętej wentylacji. Jest wygodny, ale nie jeździ się w nim komfortowo z większymi prędkościami. Albo dołóż trochę do kasku albo kup inny model, może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...