Skocz do zawartości

VFR jakieś dziwny odgłoś przy sprzegle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy może ktoś podpowie mi, co się może dziać?

Podczas gdy zapnę bieg 1 lub 2 i zaczynam powoli puszczać sprzęgło pojawia się jakieś małe chrobotanie,kiedy już puszcze klamkę to ustaje.Nie jest to dźwięk umiejscowiony w silniku, lecz chrobotanie wydostaje się tuż za zbiornikiem z płynem hydraulicznym na przewodzie sprzęgła tak jak by w jakimś metalowym urządzeniem czy może ktoś wie ci się może dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czym może się skończyć ?Czy to jest groźne czy można latać ?

 

 

To jest normalny odglos pracy ten klapki (przynajmniej u mnie).

 

Nie wiem po co to jest, ale ta klapka odtwiera dodatkowy dolot powietrza do airboxa.

 

To jest nienormalna sytuacja. Ta "klapka" ma swój napęd i coś jest uszkodzone lub wyrobione w jej mocowaniu lub w napędzie. Wypada tam włożyć palce i zlikwidować luzy.

Tańszą opcją jest zakup stoperów.:icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok ale nie było do tej pory takich odgłosów a po za tym to należe do ludzi co musi grać

 

Luzy powiększają się z biegiem czasu i dopiero teraz usłyszałeś te dźwięki.

Dopiero po sprawdzeniu wewnątrz można będzie zdecydować co wymieniać a co można naprawić doraźnie lub poprawić jeżeli w innych egzemplarzach słychać ten stukot.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK ZGADZA SIĘ TERAZ TO USŁYSZAŁEM,ODPALAŁEM MASZYNE W ZIMĘ I PO ZIMIE, LECZ WYDAJE SIE MI, ŻE TEGO NIE BYŁO A TAK JAK TERAZ PRZEJECHAŁEM SIĘ JAKOŚ W LUTYM POD KONIEC I TAKA SAMĄ DRODE POKONAŁEM I BYŁO CICHO BYNAJMNIEJ BEZ TEDO ODGŁOSU.WIEC JESZCZE POCZYTAM POSZUKAM,MOŻE KTOŚ SMIGA VFR I MNIAŁ TAKIE COŚ I TRZEBA USUNĄĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...