Skocz do zawartości

Macedonia,Gecja


lombardo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szykuję małą wyprawę do Grecji,najważniejsze cele to Ohrid w Macedonii oraz Olimp,Meteory,Ateny,Petra i Sparta w Grecji,jak dotrę w rejony Sparty będę się zastanawiał nad drogą powrotną,oczywiście jeżeli starczy czasu będę się starał zobaczyć więcej. :wink:

Ogólny plan trasy;

-Poznań,Cieszyn(nocleg)

-Źlina,Zwolen

-Esztegom,Budapeszt,Szeged(nocleg)

-Subotica,Novi Sad,Belgrad,Kragujevac,Novi Pazar,Pristina

-Skopje,Bitola (Ohrid-nocleg)

-Vevi,Kozani,[Olimpos],[Meteora],Trikala,Lamia,Arkitsa,Ateny,Korinthos,[Mykenai,Epidauros],Tripoli,Sparta-punkt docelowy z noclegiem,plus parę dni na odpoczynek jak będzie ciekawa oklolica,nastepnie;[Mistras],Githio,Areuopoli,[Pirgos,Diron],Kalamata,Pilos,Tripoli,Klavrita,Petra[most].

Dalsza droga powrotna będzie podobna jak dojazd albo przez Albanię,Czarnogórę itd.

W nawiasach są miejsca do zobaczenia,zabytki itp.

Tyle ogólny plan,spanie raczej na polach campingowych,wyjazd ekonomiczny,nastawiony na poznawanie ludzi i przygodę,jeżeli ma ktoś ochotę się przyłączyć to zapraszam,ja mam zamiar wyruszyć w sierpniu ale nie jest to sztywny termin.

Pozdrawiam :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

Szukam wycieczki w terminie pomiędzy 17 lipiec a 5 sierpień , trasa mogła by być , napisz jak już ustalisz ostateczny termin . pozdrawiam .

 

Witaj

Z tą wycieczką to bym nie przesadzał,do zrobienia będzie około 6,5 tys.km,żadnych hoteli,autostrad,spanie raczej pod namiotem,czasem jazda nocą żeby trochę nadrobić czasu,i takie tam :icon_rolleyes:

Jeżeli lipiec to wyjazd 15-tego w piątek po południu i nocleg w Cieszynie,albo w sobotę rano i nocleg w Szeged na Węgrzech,powrót 9,max 10 sierpień,trasa ogólnie opisana,zbieram jeszcze informacje o ciekawych miejscach gdzie nie będzie zbyt wielu turystów.

Tradycyjnie może się coś zmienić w trakcie podróży,ostatnio miała być Rumunia i Bułgaria ale zawiodłem się Bułgarskim wybrzeżem i wylądowałem w Turcji i Grecji żeby nacieszyć oczy jakimiś ładnymi widokami oraz odpowiednim klimatem :wink:

Na forum gdzieś będzie mała relacja z zeszłego roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ten most to już go kiedyś przejechałem.Tu zdjęcie zrobione zaraz po nim http://www.towarzystwomotocyklowe.opole.pl/images/phocagallery/chorwacja2009/thumbs/phoca_thumb_l_71.jpg .W tym roku znowu będę po nim jechał z Czarnogóry do Grecji.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lombardo, trochę z innej beczki, bo się zastanawiam, Twój avatar to może z tego drewnianego mostu w Szkodrze? -

Myślałem o Ohrid w tym roku, nie wiem czy warto, poczekam na Twoją relację.

 

Tak,to ten most,zdjęcie podczas przejazdu zrobiła sympatyczna małżonka Krasnala(pozdrawiam oboje :)),jechaliśmy do miasta Shkoder,później był Park Durmitor,Kanion Tary,Sarajevo,Balaton i takie tam,bardzo miła wyprawa po Bałkanach z dobrymi kompanami,aż dziw że ze mną wytrzymali :wink: :flesje:

Co do Ohrid to chyba lepiej pojechać i się samemu przekonać,ja trochę poczytałem i stwierdziłem że skoro może być po drodze to czemu nie :wink:

 

vfr-oc

 

też lece do Grecji tylko pod koniec sierpnia więc będe sledził wątek

 

A którego i gdzie dokładnie?

Może się gdzieś spotkamy.

Pozdr.

Ps

Myślałem że wszyscy jadą do Chorwacji a tu proszę,niespodzianka :rolleyes:

 

jak bendziesz w atenach to moze razem pobujamy daj znac kiedy przyjezdzasz

 

Jestem za,zwłaszcza że będę w pobliżu,mam zamiar wdrapać się na Mitikas i jak starczy czasu Skale,w Bułgarii był Wichren w paśmie Pirin więc pora na kolejny szczyt w okolicy 2900m npm :bigrazz:

Możesz być tak miły i podać ciekawe propozycje które warto zobaczyć i takie które lepiej sobie odpuścić ze względu na tłok i mało atrakcyjną okolicę,może coś dopiszę lub skreślę,przydałyby się też namiary na pola campingowe,najlepiej strona www

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Szykuję małą wyprawę do Grecji,najważniejsze cele to Ohrid w Macedonii oraz Olimp,Meteory,Ateny,Petra i Sparta w Grecji,jak dotrę w rejony Sparty będę się zastanawiał nad drogą powrotną,oczywiście jeżeli starczy czasu będę się starał zobaczyć więcej. :wink:

Ogólny plan trasy;

-Poznań,Cieszyn(nocleg)

-Źlina,Zwolen

-Esztegom,Budapeszt,Szeged(nocleg)

-Subotica,Novi Sad,Belgrad,Kragujevac,Novi Pazar,Pristina

-Skopje,Bitola (Ohrid-nocleg)

-Vevi,Kozani,[Olimpos],[Meteora],Trikala,Lamia,Arkitsa,Ateny,Korinthos,[Mykenai,Epidauros],Tripoli,Sparta-punkt docelowy z noclegiem,plus parę dni na odpoczynek jak będzie ciekawa oklolica,nastepnie;[Mistras],Githio,Areuopoli,[Pirgos,Diron],Kalamata,Pilos,Tripoli,Klavrita,Petra[most].

Dalsza droga powrotna będzie podobna jak dojazd albo przez Albanię,Czarnogórę itd.

W nawiasach są miejsca do zobaczenia,zabytki itp.

Tyle ogólny plan,spanie raczej na polach campingowych,wyjazd ekonomiczny,nastawiony na poznawanie ludzi i przygodę,jeżeli ma ktoś ochotę się przyłączyć to zapraszam,ja mam zamiar wyruszyć w sierpniu ale nie jest to sztywny termin.

Pozdrawiam :flesje:

 

Trasa zaliczona :crossy: ,tradycyjnie w drodze dokonałem kilka poprawek,spanie tylko w namiocie plus raz w samochodzie właściciela stacji i raz na parkingu,siedząc na asfalcie oparty plecami o dromadera,jak przeglądnę koszty i foto to dopiszę resztę informacji,rekord to 1,8 euo za litr paliwa,3,5 euro za butelkę piwa w sklepie. :eek:

Jedno jest pewne było warto,mimo że Grecja trochę rozczarowała. :wink:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czas na zamieszczenie relacji.trochę tego jest ale zależało mi na tym żeby zachować wrażenie podróży i dołączyłem parę opisów pod fotkami,mapki nie dołączam ponieważ Mapy Google nie dają rady,za mało głównych dróg i autostrad :wink:

 

https://picasaweb.google.com/107574845390122048071/Wypawa2011Start?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL7ziIPJg8TjRA&feat=directlink

 

Koszty;

-tradycyjnie udało mi się zmieścić w 3 tys zł

-spalanie koło 5 litrów

-noclegi;7 na campingach za średnio za 12 euro,dwa darmowe na parkingach w Serbii-raz na ławce w drodze tam,raz na siedząco oparty o moto wracając,jeden gratisowy w Grecji w samochodzie właściciela stacji benzynowej niedaleko Monemvasji,dwa w Cieszynie-25+15zł

-jedzenie;najczęściej z paczek,ale było też kilka dobrych obiadów w Macedonii,Serbii,Grecji i na Węgrzech,plus małe przekąski na stacjach,do tego tradycyjnie owoce,warzywa,woda,soki itp

 

Pozdrawiam i polecam takie wyjazdy wszystkim tym co nadal się zastanawiają jechać czy nie,stare moto,przeciętne ciuchy a kolejny raz dałem radę,tylko pierwszy raz nie wiem gdzie pojadę w przyszłym roku :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu fotek do moich miejsc must - see dołączyła Grecja. Żałuję, że wcześniej nie kupiłem moto, (tzn pierwsze kupiłem jak miałem 18 lat, ale mi ukradli i na 10 lat dałem sobie spokój z motorami). Mógłbyś jeszcze zamieścić mapkę z trasą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lombardo planuje te rejony w terminie 27.04 - 06.05. Masz już wybrany termin?

 

Nie,ale na taką trasę to są potrzebne minimum dwa tygodnie,inaczej szkoda zachodu,mi brakowało dobrych dwóch dni żeby zobaczyć to co chciałem przez co musiałem z kilku miejsc zrezygnować.Więcej czasu daje możliwość nacieszenia się tym co zobaczysz zwłaszcza że często dopiero podczas podróży znajdujemy sporo ciekawych miejsc o których nikt nie pisał.Chyba że ograniczysz trasę

 

markus119

 

Napisano dziś, 22:01

Po obejrzeniu fotek do moich miejsc must - see dołączyła Grecja. Żałuję, że wcześniej nie kupiłem moto, (tzn pierwsze kupiłem jak miałem 18 lat, ale mi ukradli i na 10 lat dałem sobie spokój z motorami). Mógłbyś jeszcze zamieścić mapkę z trasą. Pozdrawiam

 

Miałem jeszcze dłuższą przerwę i nie jestem z tego zadowolony,

mapkę muszę podzielić na odcinki bo inaczej Mapy Google głupieją i puszczają mnie innymi drogami a tego nie lubię

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...