Skocz do zawartości

Ciemna szybka do kasku?


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat dałem się namówić na fotochroma do nxr i jak dla mnie bomba - w słoneczny dzień ciemny w zasadzie jak dark, w pochmurny jaśniejsza a w nocy biała. Dla mnie idea - testowałem w maju na Bałkanach.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że cudów nie ma. Jak wjeżdżasz w tunel, to masz jak ze zwykłą ciemną - potrzeba z 10-15 sekund żeby się zmieniła. Tak samo jak w nocy oślepia samochód z przeciwka, to też nie licz na nagłe ściemnienie. Takie rzeczy to tylko w erze... Ale jak się robi zmierzch, to nawet nie wiesz kiedy się zmienia - a to podstawa zaleta - nie wozisz dwóch szybek. Ja sobie chwalę, kolega który kupił po zobaczeniu i testowaniu mojej też. Dla wyjaśnienia - do tej pory zawsze miałem ciemną szybkę - i sobie chwaliłem (zarówno w shoei jak i w arai) więc mam porównanie. Inna sprawa, że fotochrom kosztuje dwa razy tyle co dark... ale kto tam patrzy na kasę ;)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tak , bo rozwaliłbym się kiedyś w górach , wjazd w ciemny tunel , i jak pisałeś , zwłoka kilkunastosekundowa , to jest kilkaset metrów !!! Było nieciekawie , w tunelu mokro i po łuku . Po wyjezdzie z tunelu piękna szybka powędrowała na wieki wieków do kufra, zresztą odjechała pózniej zapomniana do nowego właściciela motocykla .

Od tamtej pory wyłącznie kask z przeciwsłoneczną blendą . Ostatnio nawet jeżdżę z wizjerem pomarańczowym ! Spisuje sie doskonale , poprawia kontrast widzenia , miałem obawy co bedzie w pełnym słońcu , ale jest lepiej niż w przeźroczystym .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w tunelu z latarniami? Pytam, bo tych nieoświetlonych w tym kraju jest pewnie mniej niż palców jednej ręki.

 

Mam dylemat z wyborem bo po tym ile się naoglądałem popsutych blend (już nie wspominając o dziurze w kasku), odechciewa mi się kolejnej wtopy. Miałem 3 kaski z blendą i zwykle to była pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunelu z latarniami jest zdecydowanie lepiej. Ale to nawet zwykła ciemna z latarniami daje radę. Chociaż... jak wjeżdżałem w tunel z latarniami z ciemną szybką, na początku było spoko, ale po kilku sekundach zaczynało być gorzej (nie wiem czemu?). Z fotochromem te kilka sekund wystarczy aby się zaczął rozjaśniać i to już robi robotę.

 

Co do blendy - zastanawiałem się nad Shoei Air ale... jakoś po testowaniu jeden dzień dupy mi nie urwała. Ale, co kto lubi.

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w tunelu z latarniami? Pytam, bo tych nieoświetlonych w tym kraju jest pewnie mniej niż palców jednej ręki.

 

Mam dylemat z wyborem bo po tym ile się naoglądałem popsutych blend (już nie wspominając o dziurze w kasku), odechciewa mi się kolejnej wtopy. Miałem 3 kaski z blendą i zwykle to była pomyłka.

Ja mam drugi z blendą psłoneczną i sobie chwalę , tyle , że kask porządny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że porządnie wykonany kask zrobi robotę nawet z blendą, jeśli chodzi o działanie przeciwsłoneczne. Testowałem Shoei GT-Air, Neotec, a poza tym na co dzień jeżdżę w takim kasku z blendą właśnie.

Bardziej zastanawia mnie to, o ile spada moja szansa na przeżycie, jeśli przywalę czołem w asfalt. Przecież nawet w dosyć twardej skorupie z blendą część czołowa ugina się pod niedużym naciskiem, nie mówiąc już o kaskach z poliwęglanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując kask biorę pod uwagę jego podstawową funkcję, czyli ratowanie życia. Jeśli coś ingeruje w skorupę kasku (np. blenda), to chcę wiedzieć, na ile ten kompromis powiększa ryzyko uszkodzenia mózgu. Na pewno ktoś to już zbadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu chyba bardziej bym zaufał organizacji TUV , Dekra czy innej organizacji certyfikującej z Europy niż Chińskiemu Poczuciu Bezpieczeństwa Użytkowników Kasków Drogowych. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Na zdjęciu z awatara widzę postać w kasku szczękowym, to nie jest bezpieczny kask , nie ma obaw w użytkowaniu ? ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...