Skocz do zawartości

Fazer 8, FZ8


Czy to dobrze, że Yamaha wypuściła FZ8?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to dobrze, że Yamaha wypuściła FZ8?

    • Tak, trzeba gonić konkurencję.
    • Nie, po co? Przecież jest duży Fazer.
    • Nie mam zdania, czas pokaże.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie udało mi się zejść poniżej 7 litra. A nie jeżdżę zbyt agresywnie... Ale nawet jak jadę agresyniej, to jakoś specjalnie więcej też nie łyka. I tak samo pali na oryginalnym jak i akcesoryjnym (mivv) tłumiku.

 

A co do grzania, to wydaje mi się że to kwestia rozwiązania odprowadzania ciepła silnika - tak samo jest w FZ1 - jak jeżdżę w ciepły dzień w jeansach to ciepło daje po jajkach i udach. W skórze tego w ogóle nie czuję.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się zejść poniżej 7 litra. A nie jeżdżę zbyt agresywnie... Ale nawet jak jadę agresyniej, to jakoś specjalnie więcej też nie łyka. I tak samo pali na oryginalnym jak i akcesoryjnym (mivv) tłumiku.

 

A co do grzania, to wydaje mi się że to kwestia rozwiązania odprowadzania ciepła silnika - tak samo jest w FZ1 - jak jeżdżę w ciepły dzień w jeansach to ciepło daje po jajkach i udach. W skórze tego w ogóle nie czuję.

 

MIVV :D droga taka impreza w zakupie ? i czy da się z tym turystycznie polatać i głowa nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIVV :D droga taka impreza w zakupie ? i czy da się z tym turystycznie polatać i głowa nie boli.

 

Ja mam wersję tytan, prawie dwójkę kosztuje. I dźwięk jest mniej basowy od orginału, za to bardziej sportowy :) i na torze mierzyli mi - w 98 DB się mieści. Zresztą powyżej 130 i tak nie słyszysz już tłumika, chyba że dokręcasz wysokie obroty. To nie jest pusty tłumik.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest '+' który przemawia za zmianą moto na FZ8/FZ1

jakoś w FZ6 te akcesoryjne tłumiki mi się nie podobają

Ja mam wydech leo w carbonie - o taki http://www.leovince.com/en/catalog-yamaha/terminale_lv_one_omologato_evo_ii_passaggio_standard_fz6_s2_600_fazer_i_e_2007_2010/14027

Wygląda ok i miło gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lipca śmigam na fz1n

i potwierdzam że przy jeździe w korasach w mieście grzanie tyłka występuje,

co do spalania to oscyluje w granicach 7 litrów,

dźwięk orginalnego tłumika jest ok, o kształcie nie dyskutuje (wg. mnie kibel)

co mnie trochę na początku irytowało to wskazania poziomu paliwa,

po około 120km przechodizł na rezerwe, po zrobieniu koło 50-60km

na rezerwie (licznik pokazuje ile przejechałeś) na stacji wchodziło

koło 13 litrów a bak ma 18.

 

po 3 sezonach na GSX 1400, i jednym na varadero powrót do lekkiej maszynki

dla mnie strzał w dychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Celej

po około 120km przechodizł na rezerwe, po zrobieniu koło 50-60km

na rezerwie (licznik pokazuje ile przejechałeś) na stacji wchodziło

koło 13 litrów a bak ma 18.

 

Dziwne. U mnie połowa wskaźnika to przebieg rzędu 140-170 km. Później bardzo szybko spada i dopiero jak zostaje ok 5 l włącza się rezerwa, a licznik przebiegu przechodzi w tryb pracy na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W niedzielę sprawdziłem ile pali FZ1 w trasie. Jadąc do 120 km\h Fazer spalił niecałe 6l na 100 km. Jadąc dość agresywnie w przedziale 130-170 pali już ponad 7.

 

Ja swoją fz8 na odcinku 120 km jadąc max. do 120 km/h udało mi się zejść na 4.7l a przedział 130-170 pali 7-8 przy ostrej jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją fz8 na odcinku 120 km jadąc max. do 120 km/h udało mi się zejść na 4.7l a przedział 130-170 pali 7-8 przy ostrej jeździe

 

Hmm sam jestem ciekaw ile mnie będzie palił. Duddits trochę mnie nastraszył tymi 9 L :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miałem do tej pory TDM 850,TDM 900,Fazera 600 ,teraz mam FZ8 Fazer.Zgadzam się że grzeje portki,ale poza tym jest dla mnie najlepszy z dotychczas posiadanych .52190178.th.jpg 45923238.th.jpg 86871467.th.jpg 53518463.th.jpg 60306138.th.jpg 77249435.th.jpg 26656790.th.jpg 52310090.th.jpg[/img]

Edytowane przez makis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...