Skocz do zawartości

K750 remont


przemPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, jestem nowym użytkownikiem K750, jestem nowym posiadaczem instrukcji do K750 i tyle wiem na ten temat:D. Motor wymaga renowacji. Chcę zacząć od elektryki, potem rama i blachy itd..... POMOŻECIE?!?!?!

MOTÓR nie umiera NIGDY

MOTÓR jest WIECZNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożemy. Mam w garażu od kilku lat właśnie moto z tym silnikiem i do tego kiedyś do niedawna urala więc może do czegoś się przydam. Jeśli chodzi o elektrykę to warto zadbać o przeróbkę i wstawienie dobrego alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po krótce powiem tak, że chcę włożyć prądnicę 12V taką która nie wymaga żadnych przeróbek w moto i chcę też dać zapłon elekt. też nie wymagający przeróbek. Tylko czy oprócz prądnicy i cewki muszę wymienić coś jeszcze? No i czy jest na rynku jakiś alternator, który nie wymaga żadnych przeróbek w moto?

MOTÓR nie umiera NIGDY

MOTÓR jest WIECZNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, jestem nowym użytkownikiem K750, jestem nowym posiadaczem instrukcji do K750 i tyle wiem na ten temat:D. Motor wymaga renowacji. Chcę zacząć od elektryki, potem rama i blachy itd..... POMOŻECIE?!?!?!

 

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czy będziesz remontował na oryginał, czy byle jak aby jeździło, za niską cenę?

 

Elektrykę zostaw sobie na koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę wyremontować tak by jeździć w dłuższe trasy i lakier też ma być elegancki... nie ma to być "ala" orginał. Motor jest na chodzie jeździ i wszystko działa. Chcę przed odnową "wizualną" wymienić to co wymaga ewentualnych przeróbek, sprawdzić czy wszystko działa jak należy i zabrać się do rozkręcania... stąd ta elektryka. A jak z alternatorem, jest jakiś, który nada się do K750 bez zbednych przeróbek?

MOTÓR nie umiera NIGDY

MOTÓR jest WIECZNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przerobić prądnicę od Malucha i założyć bez cięcia bloku silnika.

Najgorsze co można zrobić w motórze to zepsuć go bezmyślnie. Wszystkie działania powinny być odwracalne.

 

Który to rocznik produkcji? Może jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tylko i tak trzeba zrobić przejściówkę (dystans).

Chyba na forum kolyaska o tym pisali lub redmotorz.

 

Szkoda taki rocznik skundlić - to już zabytek.

Jakie przednie zawieszenie i bębny kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka już w domu:) przemyślałem sprawę i zostanę przy prądnicy 12v. W moto nic nie trzeba przerabiać. Macie jakieś pomysły na remont silnika? Czy w zastępstwie można po wkładać inne części. Czytałem, że pasują tłoki od poloneza. Jakie zawory?

MOTÓR nie umiera NIGDY

MOTÓR jest WIECZNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka już w domu:) przemyślałem sprawę i zostanę przy prądnicy 12v. W moto nic nie trzeba przerabiać. Macie jakieś pomysły na remont silnika? Czy w zastępstwie można po wkładać inne części. Czytałem, że pasują tłoki od poloneza. Jakie zawory?

 

W sumie twoja sprawa ale co ty chcesz z tego zrobić, co osiągnąć ? moc i niezawodność to bierz japonnie a jak masz rusaka to traktuj go jak rusaka a nie zmieniając silnik i wygląd bo jakoś nierozumiem takiej ideologi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka już w domu:) przemyślałem sprawę i zostanę przy prądnicy 12v. W moto nic nie trzeba przerabiać. Macie jakieś pomysły na remont silnika? Czy w zastępstwie można po wkładać inne części. Czytałem, że pasują tłoki od poloneza. Jakie zawory?

 

 

Zawory od paradowskich, tloki to mamy tu dwie szkoly jedni preferuja polonezowskie inni maluchowskie, na pluc maluchowskich przemawia to ze pochodza od silnikow chlodzonych powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...