Skocz do zawartości

CentralnaPolska-Niemcy-Dania-Szwecja-Polska


BugsBunny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu planujemy pojechać trasę jak w tytule. Około 1500km powrót ze szwecji promem do świnoujścia.

 

Jak na razie jest nas 2 motocyklebiggrin.gif Ja jadę Triumphem i mój wujek z córką na BMW. Podróż spokojna raczej zwiedzanie. Spanie gdzieś w tanich przyczułkach, namiot odpada. Wyprawa będzie raczej w stylu piątek - poniedziałek. Jeżeli ktoś bywał w tych rejonach to prosiłbym o podzielenie się cennymi uwagami.

 

Z tego co się orientowałem to warto w Dani jechać zachodnim wybrzeżem, widoki ponoć niesamowite. Ponoć też ceny w Danii i Szwecji są mocno wygórowane.

 

Jak wyglądają ceny itp. Wie ktoś może ile kosztuje przejazd mostem z Danii do Szwecji? Co warto zobaczyć w okolicy przejazdu?

Może ktoś chciałby dołączyć do wyprawy. Nie wiem dokładnie jaka liczba osób była by optymalna. W załączniku wgrałem wstępna trasę.

post-53080-0-37253400-1301677410_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmodyfikujecie odrobinę trasę to macie nocleg, piwo i jadło oraz pewny parking za free (trzy osoby jeszcze damy radę). Nie liczcie na hiltona :icon_mrgreen:

Moja pozycja klik

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmodyfikujecie odrobinę trasę to macie nocleg, piwo i jadło oraz pewny parking za free (trzy osoby jeszcze damy radę). Nie liczcie na hiltona :icon_mrgreen:

Moja pozycja klik

 

 

_Monter_ Ty uważaj bo całe forum będzie się zjeżdżać na weekendy :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmodyfikujecie odrobinę trasę to macie nocleg, piwo i jadło oraz pewny parking za free (trzy osoby jeszcze damy radę). Nie liczcie na hiltona :icon_mrgreen:

Moja pozycja klik

 

 

_Monter_ Ty uważaj bo całe forum będzie się zjeżdżać na weekendy :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:

 

Byle nie na raz :icon_mrgreen:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wstępnie jestem zainteresowany takim wypadem :)

Co do cen to faktycznie jest drogo. Miałem okazję spędzić jeden dzień w Kopenhadze. Miasto ładne, ale ceny koszmar ;] Byle Carlsberg i żarcie w BurgerKingu kosztowały fortunę :/

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak zmodyfikujecie odrobinę trasę to macie nocleg, piwo i jadło oraz pewny parking za free (trzy osoby jeszcze damy radę). Nie liczcie na hiltona :icon_mrgreen:

Moja pozycja klik

 

Dzięki za propozycję, ale jednak trochę bardzo nie po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , mieszkam w danii od paru lat , i sorki ale wydaje mi się że dania jest strasznie nudna , taka płaska jeżeli chodzi o krajobraz , południe szwecji zresztą też, ale to wasza trasa wasz wybór,na mapce widziałem że macie przejazd dwoma duńskimi mostami płatnymi pierwszy między Fyn a Selandją koszt to 16 euro za motocykl , i drugi łączący kopenhage z Malmo 22 euro za motorek ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak zmodyfikujecie odrobinę trasę to macie nocleg, piwo i jadło oraz pewny parking za free (trzy osoby jeszcze damy radę). Nie liczcie na hiltona :icon_mrgreen:

Moja pozycja klik

 

jakbym wiedział - to bym skorzystał chociaż z kawałka podłogi jak leciałem do NL i na week a miałem akurat po drodze :D :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mieszkam w danii od paru lat , i sorki ale wydaje mi się że dania jest strasznie nudna , taka płaska jeżeli chodzi o krajobraz , południe szwecji zresztą też, ale to wasza trasa wasz wybór,na mapce widziałem że macie przejazd dwoma duńskimi mostami płatnymi pierwszy między Fyn a Selandją koszt to 16 euro za motocykl , i drugi łączący kopenhage z Malmo 22 euro za motorek ,

Czy za te mosty można płacić Kartą?

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za paliwko ok 12,5 dkk za litr, w Danii radzilbym trzymac sie ograniczen predkosci.

 

Seba 87 , prawdopodobnie bede tez wybieral sie do DK, co prawda troche blizej niz aalborg ale w tym roku planuje objechac Danie wzdluz i wszerz wiec mozna uskutecznic cos, zwlaszcza ze jestes z wlkp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

ponownie , to prawda z prędkościami radze uważać na drogach w dani, niema tu co prawda tak częstych kontroli policyjnych , ale zdarzają się foto radary , jadąc autostradą łapią ta tych wiaduktach ponad autostradą co przebiegają , no i mandaty są jak ceny duńskie jakieś 5 razy wyższe od polskich ,a mosty można opłacać w koronach duńskich, kartą myślę że wszystkie karty działają ,chociaż w sklepach możecie mieć problemy nie wszystkie karty są obsługiwane ,ale mosty i stacje paliw nie powinniście mieć problemów płacąc kartą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki tak , raczej od przodu , ale widziałem akcje nie raz jak stoją na wiaduktach nad autostradą 3-4 motory policyjne jeden z radarem mierzy a reszta gotowa do pościgu

O dzięki kolego Migrl to cenna uwaga :icon_exclaim:

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...