Skocz do zawartości

Peugeot Jet force 50


Sopelblue
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w sprawie Peugeot Jet Force C-tech 50 ccm z 2003r.

Skuter jeździł ale z dnia na dzień słabł, coraz mniejsze prędkości osiągał. Pojawiły się problemy z odpaleniem. Obecnie zamilkł na dobre.

Pomiar kompresji na zimnym silniku wynosi 4 do 4,5 bar. Czy to nie jest mało? Proszę o podanie wymaganej wartości kompresji ponieważ na necie rozbieżności są duże co do poprawnej kompresji a manuala jeszcze nie złowiłem.

Rozumiem, że gdy kompresja będzie za mała należy zrobić szlif cylindra i wymiana tłoka i pierścieni?

Wszystkie podzespoły (wtrysk, świeca, filtr powietrza, pompa paliwa) wydają się ok, ale może czegoś nie zauważam. W pamięci jest ciągle jeden błąd nr 23, którego nie mogę wykasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie zdecydowanie zbyt niskie. Szlifu nie zrobisz ponieważ cylinder jest aluminiowy, jedynie wymiana tłoka na nowy (szukaj tych do nicasilu, mają o 0.1mm mniejszą średnicę niż tłoki do żeliwnych cylindrów).

Jedna rzecz tu się nie zgadza. C-Tech to skuter na gaźniku a nie na wtrysku. Skoro masz błąd 23, to możliwe że ECU nie jest od tego modelu, chyba że rzeczywiście skuter jest wyposażony w czujnik ciśnienia atmosferycznego.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za trafne sugestie, nie jestem znawcą w temacie skuterów. Naklejka na boku zmanipulowała mnie i dlatego podałem że to C-tech, ale wtrysk ma ;).

Masz może jakieś firmy godne polecenia jeśli chodzi o zakup części (daj na priv).

 

Ps w temacie Rieju jest ciągle tak samo ale niedługo postaram się naskrobać kilka zdań i rzucić na twoją pocztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...