Skocz do zawartości

Simson-Problem z elektryka!!!


-=Kargul=-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Dzisiaj kiedy odpalilem simsona chodzil bez zarzutow. Kiedy spojrzalem an stacyjke na dole (SIMSON S51 ELECTRONIC) strasznie tam iskrzyło. Nie jezdzilem dalej bo sie wystraszyłem ale czy ktoś mi moze pomóc??? Czy może to jest wina kabelkow ze sa poprzepalane czy nie styka?? Prosze pomózcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym mial trakie problemy to bym moto na Barana nosil :mrgreen:

 

Przepatrz calą instalke czy kable nie są gdzies przetarte!! :)

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowia wyzej-przegladnij wszystkie kable, kable bez izolacji nie moga sie ze soba stykac po po prostu bedzie iskrzyc. Mozesz miec tez zle popodpinane kable do stacyjki....jak sam tego nie naprawisz to nie ma co sie bawic, oddaj go to elektryka samochodowego, powinien sobie z tym poradzic

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee

gdzie ? jak ?? po co od razu do elektryka ?? sciagnij se schemat z neta do Twojego modelu i pokolei sprawdzaj prawidlowosc podlaczen ...... to naprawde jest banalne ze schematem w łapie :) mialem simka kiedys z niepodpieta elektryką ...... no i zrobilem tak jak klega wyrzej radzi .... zaprowadzilem do elektryka .... no i dupa bo jak potem zdobylem schemat to sie okazalo ze prawie wszystko podpiete jest na odwrot .... a moto dzialalo 8O to bylo kilka lat temu .... teraz juz wiem co i jak i zareczam ze to banalna rzecz (zwlaszcza ze wszystkie elementy elektryczne w simku są dokladnie ponumerowane )

 

wiec jezeli to nie bedzie przetarta izolacja kabla to schemat w łapę i do dzieła :)

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli iskrzylo przy stacyjce, to od teggo zwarcia mogla paść cewka. Mi od ładowania raz w ten sposób padła. Zobacz jakie kable iskrzyły i zobacz czy cewki jakiejs nie masz uszkodzonej od tego. Pozatym w stacyjce na tych wsuwkach kable powinny sie trzymac bardzo mocno, wiec mozesz te "krokodylki" (wsuwki tzw żeńskie) podociskac kombinerkami. Napisz co dokładnie iskrzylo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...