Skocz do zawartości

Koło Pasowe W Bmw R35


barnej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chciałem ściągnąć koło pasowe w moim ośle ponieważ chciałem zmienić łańcuszek rozrządu,odręciłem śrube na wale ale koło pasowe za cholere nie zejdzie.I teraz pytanie czy koło też jest na gwincie czy powinno zejść ściągaczem?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem ściągnąć koło pasowe w moim ośle ponieważ chciałem zmienić łańcuszek rozrządu,odręciłem śrube na wale ale koło pasowe za cholere nie zejdzie.I teraz pytanie czy koło też jest na gwincie czy powinno zejść ściągaczem?

Dzieki

Koło osadzone jest na stożku i przykręcone nakrętką. Jeśli masz koło oryginalne (żeliwny odlew) to najlepiej podgrzać w okolicach piasty i użyć odpowiedniego ściągacza. Jak już zdejmiesz, to najlepiej nagwintować 2 otwory w tarczy koła (o ile pamiętam M10x1) i wówczas można do zdejmowania używać wkręcanych śrub. Pamiętaj też, że sam czop na którym osadzone jest koło ma lewozwojny gwint, więc trzeba patrzeć w którą stronę się kręci by odłączyć go od wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem ściągnąć koło pasowe w moim ośle ponieważ chciałem zmienić łańcuszek rozrządu,odręciłem śrube na wale ale koło pasowe za cholere nie zejdzie.I teraz pytanie czy koło też jest na gwincie czy powinno zejść ściągaczem?

Dzieki

Koło osadzone jest na stożku i przykręcone nakrętką. Jeśli masz koło oryginalne (żeliwny odlew) to najlepiej podgrzać w okolicach piasty i użyć odpowiedniego ściągacza. Jak już zdejmiesz, to najlepiej nagwintować 2 otwory w tarczy koła (o ile pamiętam M10x1) i wówczas można do zdejmowania używać wkręcanych śrub. Pamiętaj też, że sam czop na którym osadzone jest koło ma lewozwojny gwint, więc trzeba patrzeć w którą stronę się kręci by odłączyć go od wału.

 

 

Przede wszystkim porzadny sciagacz, jak pisze HD podgrzac i puknac mlotkiem energicznie powinno zejsc.

Poza tym dlaczego nazywasz to kolo pasowym to nie mam pojecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ MOC-u w BMW R35 prądnica jest napędzana paskiem klinowym za pomocą koła pasowego osadzonego na czopie, który mocuje do wału koło rozrządu. Tu dla zobrazowania, żebyś już wiedział jak to jest zrobione: http://belinfante-indian-motorcycles.blogspot.com/2009/04/installing-1949-bmw-r35-timing-chain.html

Edytowane przez HD1940
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne gaznik wykonany z jakiegos "znalu" czyli pozostaje bardzo niewdzieczne spawanie TiGiem w argonie, ale to tez wszystko zalezy od uzytego stopu i nie wszystkie daje sie pospawac. Powodzenia moge tylko zyczyc i sugerowac rozgladac sie za kolejnym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Jednak poczytałem troche i klejenie to lipa postaraam sie znależć kogoś kto go pospawa aluminium ale dzięki

Gaźnika nie pospawasz, zrobiony jest ze stopu aluminium i cynku i przy próbie spawania najpewniej spłonie lub dziury zrobią się olbrzymie. Szukaj innego lub kup na alledrogo nówkę. Trochę kosztuje ale jakość jest pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze o spawaniu elektrodą ale o spawaniu za pomocą pałeczek aluminiowych i palnika.myśle że lepiej ratować orginał niż zapodać jakąś replike.Ale dzięki

Próbuj, jak chcesz, ale uprzedzam, że możesz zobaczyć efektowną reakcję termiczną. Poszukaj w necie hasła "znal" lub "szajs metal" to się przekonasz co próbujesz reanimować. Pożyjesz jeszcze parę lat to sam zmienisz zdanie na niektóre sprawy, w tym na repliki. Ale może jestem za stary i się wymądrzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mlody, posluchaj rady doswiadczonych ludzi, ktorzy to juz przerabiali i wiedza co cie czeka. jest taka madra zasada, ze lepiej uczyc sie na bledach innych, bo to jest i mniej kosztowne i mniej czasochlonne.

Ten oryginal postaw sobie na poleczke i niech cieszy oko ze masz, zalozysz dobra podrobke i nikt sie nie kapnie jezeli ty im o tym nie powiesz. A tak zniszczysz oryginal i bedziesz musial kupic zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wcale nie próbuje sie przemądrzać poprostu poczytałem w necie że ludzie spawają aluminium i myślałem że jest to do odratowania pęknięcie nie jest duże no ale skoro tak mówicie.Pozatym kurde nowy nieźle kosztuje.Narazie i tak osiołek będzie rozbierany więc czas jest poczekam może trafi sie coś.Ostatnio znalazłem na niemieckim ebayu ale poszedł za 120 euro nie wspominając że była to część gaźnika masakra.

Koło pasowe jeszcze nie ściągnięte nie mam jeszcze ściągacza więc lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...