Skocz do zawartości

Rumunia-Bułgaria


ostell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :notworthy:

czytałem wcześniejsze tematy, ale nie chodzi mi o wino, ludzi, czytanie jak ktoś wypoczywał itd, tylko o konkrety tych, którzy już taką trasę zrobili i mogą coś polecić, doradzić...

 

Mam pytanie do Was, ponieważ zamierzamy pojechać do znajomych w tym roku 2011 do Sofii i chodzi mi konkretnie o plan jazdy, trasę-może ktoś ma już gotową i sprawdzoną (odpadają szutry i inne niespodzianki ze względu na rodzaj moto).

 

Pozdrawiam serdecznie :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :notworthy:

czytałem wcześniejsze tematy, ale nie chodzi mi o wino, ludzi, czytanie jak ktoś wypoczywał itd, tylko o konkrety tych, którzy już taką trasę zrobili i mogą coś polecić, doradzić...

 

Mam pytanie do Was, ponieważ zamierzamy pojechać do znajomych w tym roku 2011 do Sofii i chodzi mi konkretnie o plan jazdy, trasę-może ktoś ma już gotową i sprawdzoną (odpadają szutry i inne niespodzianki ze względu na rodzaj moto).

 

Pozdrawiam serdecznie :buttrock:

 

Jeżdżę kilka razy do roku w tamtym kierunku z podkarpacia i ze swoich skromnych doświadczeń mogę stwierdzić, iż albo trochę szybciej trasą Barwinek Budapeszt Belgrad Nisz Sofia lub trochę wolniej przez Rumunię - są to moje subiektywne odczucia (moto Honda Valkyrie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc przez Rumunię do Bułgarii masz dwie opcje;albo przeprawa promowa w Bechecie(trasa krótsza)i z Oriachowa to już 160 km do Sofii albo dłuższa przez Ruse mostem nad Dunajem(też płatny)minus tej opcji to dłuższa droga i gorsza.Wydaje sie najlepszą opcją Budapeszt-Szeget-Belgrat-Nis-Sofia.Pamiętaj o zielonej karcie i paszporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, nie śpieszy nam się i chodzi nam o widoki :lalag: ale też i jakość dróg, dlatego polecacie bardziej przez Rumunię czy Serbię?

jeżeli sie Wam nie spieszy to zdecydowanie Rumunia. Serbia to nudne długie proste i nic ciekawego w zasięgu wzroku. Rumunia to dobry asfalt, widoki i kupa zakrętów. W tylko Serbii lepsze żarcie w przydrożnych knajpach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, nie śpieszy nam się i chodzi nam o widoki :lalag: ale też i jakość dróg, dlatego polecacie bardziej przez Rumunię czy Serbię?

jeżeli sie Wam nie spieszy to zdecydowanie Rumunia. Serbia to nudne długie proste i nic ciekawego w zasięgu wzroku. Rumunia to dobry asfalt, widoki i kupa zakrętów. W tylko Serbii lepsze żarcie w przydrożnych knajpach :)

 

 

W 2010 roku jechałem do Bułgarii przez Rumunię i niestety, ale czegoś takiego jak dobry asfalt nie miałem okazji zobaczyć, drogi fatalne za to widoki ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc do Bułgarii przez Rumunię droga już prawie zrobiona od Aradu do Orsovej jest nowy asfalt najgorszy odcinek został od Orsovej do Drobety no i tragedia od Crajovej do Bechetu po Bułgarskiej stronie jest znacznie lepiej chociaż nie jest idealnie

Edytowane przez andrev66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy chodzi o tranzyt przez Rumunię, czy o jej zobaczenie? IMO zdecydowanie ciekawszy kraj od Bułgarii, szczególnie polecam północną część - Maramuresz i Bukowinę. W tej części kraju asfalt bywa kiepskiej jakości, ale za to widoki, ludzi i klimat kraju niepowtarzalny. Południe to już większy ruch tranzytowy (TIR-y), lepsze asfalty ale i bardziej "turystycznie" nastawieni tubylcy.

Jeżdżę innym typem motocykla niż Twój i nieznam Twoich preferencji podróżniczych.

jak chcesz poczytać więcej to zapraszam do mojej relacji z września 2010:

MotoRumunia2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzyt może nie, bo wiadomo, po to mamy moto żeby czerpać z nich przyjemność i podziwiać przy okazji widoki, nie tylko autostrada i do przodu.Ale dlatego rzuciłem ten temat, bo jedziemy wszyscy na cięzkich motorynkach i odpadają szutry i drogi jak sito...Zanim założyłem ten temat poczytałem trochę opowiadań z wypraw, ale widziałem na jakich motorach koledzy jechali (jak wyżej kolega)i lekko mnie to przeraziło bo właśnie ograniczeniem najwiekszym jest ten rodzaj maszyn...

Ja sie off road-u najadłem w Azji 14 mies,tylko na 4 kołach, a na 2 wolę w miarę znośny asfalt.. :rolleyes:

 

Dlatego prosiłem was o rady, bo na mapie czerwone drogi np. w Polsce tez mają być ok, ale nie są...

za wszelaka pomoc wielkie dzieki !!! :notworthy:

Edytowane przez ostell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drogi w Rumuni to zdecydowana większość jest wyremontowana,północna Rumunia jest jeszcze trochę do tyłu.Droga z Oradei do Aradu w trakcie remontu.Z Oradei Do Bukaresztu jest ok(nawet nowa autostrada od Sibiu).Jest znacznie lepiej niż przed wejściem Rumuni do Uni.Ważny szczegół ludzie się zmienili na lepsze.Niema już ataków zaraz po wjezdzie do Rumuni przez wymuszaczy (szczególnie dzieci).Jeżdżę dość często przez Rumunię i zauważyłem że policja nie czepia się obcokrajowców.Dobre jedzenie w barach,polecam do spróbowania CIORBA DE PUI to jest zupa drobiowa ze śmietaną. Palce lizać

Edytowane przez andrev66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W 2010 roku jechałem do Bułgarii przez Rumunię i niestety, ale czegoś takiego jak dobry asfalt nie miałem okazji zobaczyć, drogi fatalne za to widoki ekstra.

 

no widzisz. Ty raz jechałeś a ja od 2 lat pracowałem na Bałkanach i zjezdziłem je z każdej mozliwej strony :)

Rumunia ma świetne głowne drogi tylko ruch paskudny ale na 2oo to bez znaczenia :)

Przez Serbie jest po prostu nudno. Chyba że tylko do Sofii - wtedy faktycznie z Budapesztu leciało sie błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W 2010 roku jechałem do Bułgarii przez Rumunię i niestety, ale czegoś takiego jak dobry asfalt nie miałem okazji zobaczyć, drogi fatalne za to widoki ekstra.

 

no widzisz. Ty raz jechałeś a ja od 2 lat pracowałem na Bałkanach i zjezdziłem je z każdej mozliwej strony :)

Rumunia ma świetne głowne drogi tylko ruch paskudny ale na 2oo to bez znaczenia :)

Przez Serbie jest po prostu nudno. Chyba że tylko do Sofii - wtedy faktycznie z Budapesztu leciało sie błyskawicznie.

 

 

... :icon_twisted: no i świetnie więc zapodaj mi jakbyś śmignął przez Rumunię wjeźdzając do niej od Ukrainy i wyjeźdzając z drugiej strony w Ukrainie i dalej kierując się do Odessy , trasa oczywiście co najmniej widokowo ciekawa??? ... wybieram się w tym roku na Krym ( 28 maja do 12.czerwca) i chciałbym śmignąc tę część trasy przez Rumunię...Wdzięczny będę za każdą sugestię :notworthy: ,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... :icon_twisted: no i świetnie więc zapodaj mi jakbyś śmignął przez Rumunię wjeźdzając do niej od Ukrainy i wyjeźdzając z drugiej strony w Ukrainie i dalej kierując się do Odessy , trasa oczywiście co najmniej widokowo ciekawa??? ... wybieram się w tym roku na Krym ( 28 maja do 12.czerwca) i chciałbym śmignąc tę część trasy przez Rumunię...Wdzięczny będę za każdą sugestię :notworthy: ,..

 

ile czasu chcesz poswiecic na tranzyt?

ile noclegów?

standard noclegów?

 

 

Na Ukraine wstyd przyznac tylko latałem wiec nie pomoge ale Rumunia jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...