Skocz do zawartości

Szukam motoru!!


wojteq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie co wy za bzdury wypisujecie

1500 za etz 250!!!???chyba pozłacana albo cała ze szczerego złota!!!

ja za swoją dawałem 650zł i chodziła jak żyleta

z 1500zł to na japonie mozna się już żucać

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=25517445

Co o tym sadzicie?Ktos wie jak wygalada i ile kosztuje zarejstrowanie tego?

 

Pozdr

 

Link do tej aukcji powinien się znajdować w dziale "humor" :) :) :)

Gość pisze "prawy bok nadaje się do malowania" i na zdjęciu pokazuje lewy bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sadzicie?Ktos wie jak wygalada i ile kosztuje zarejstrowanie tego?

 

Nie jestem pewien czy nie wyszła jakaś nowa ustawa utrudniająca takie działalnośc, ale jakieś 1,5 roku temu próbował sie dowiedz czy da sie taki moto zarejestrowc i sie dało.. trzeba było tylko przegląd zrobić i przedstawic ciągłośc umów oczywwiscie wszytskie msuiały byc opłacone.. mój barciszek był w takiej sytuacji miał CZ 175 '89 i był wyrejestrowany..a teraz nie wiem czy to przejdzie musiz sie dowiedziec najlepiej sie spytać kogoś kto w tym nacodzień siedzi albo sie przespacerować do odpowiedniej instytucji i sie poprostu spytac:) :) :)

 

pozdrawiam

 

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt najgorzej jak kupsiz coś z trzeba ojeździć sie żeby ureguloać wszytskie papiery...ja tak miałem gdy kupiłem kiedyś 250...były podajże 3 umowy w tym jedna nie opłacona..i co trzeba było jechac do ludzi którzy figurowali na umowie i wybłagac ich dane potrzebne w skarbówke i gdy sie ztym uporałem udało mis ie ja zarejestrowac odradzam takiego rozwiązania... :)

 

Pozdrawiam

 

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

  (jesli juz cos jest to na drugiej stronie Polski).Mam do was prosbe,jesli byscie slyszeli o jakiejs mz 250  z okolic Śląska a najlepiej Katowic,tak do 1000 zl to dajcie znac(a moze nie kupie w takiej cenie?).

 

Hej@

 

Ja wlasnie kupilem swoja MZ za 1000zl i to .... z drugiego konca Polski.

 

Zorganizowalem wyprawe z Lodzi do krakowa do AQUAPARKU i uprzedzilem ekipe, ze jade przy okazji po motor w tamtych okolicach. Bylo to jeszcze 100km na poludniowy zachod i tam wlasnie kupilem swoj sprzet. ... Motor wpakowalem na przyczepke i do Lodzi.

 

Sam wpakowalem w niego jeszcze drugi 1000zl ale gdyby chodzilo mi tylko o doprowadzenie do stanu uzywalnosci, to wyszloby moze 300zl.

 

Nie mniej jednak bez sensu zupelnie zrobilem generalny remont i tym samym koszt samego moto podniosl sie o 400zl.

 

Na szczescie do motocykla dostalem mnostwo czesci i dzieki temu po ich sprzedaniu wycofalem spokojnie te 400zl. Reszta kasy poszla w lakier, owiewke ... itp.

 

Moim skromnym zdaniem lepiej jest kupic taniej i liczyc sie z tym, ze drugie tyle wyda sie na remont silnika, poniewaz wtedy sam wiesz na czym jezdzisz a jeszcze lepiej jak sam przy tym pogrzebiesz - dodatkowo uczac sie czegos o swojej maszynie.

 

Wydajac na MZ w super stanie 1500 i wiecej zlotych i tak nie bedziesz w 100% pewien, ze jest z nia wszystko w porzadku.

 

Pisalem, ze nie potrzebnie wydalem te 400zl na remont ale to tylko dlatego, ze faktycznie moznabylo jeszcze pojezdzic nim w takim stanie w jakim byl a wykonac go dopiero za jakis czas a nie od razu. Niestety jako, ze caly czas zdawalo mi sie ze slysze jakies stuki z silnika i wchodzil on na wysokie obroty oraz szereg innym problemow sklonily mnie do tego.

 

Jak sie okazalo stuki (sporadyczne) nadal wystepuja, obroty byly sprawa gaznika, (teraz mam o niebo leprzy kuiony od KAZMIRa i jestem mu wdzieczny za tak dobry sprzet) a inne problemy zniknely w czasie moich wlasnych prac renowacyjnych.

 

Decyzja nalezy do Ciebie ...

Jednak co do zakupu moto zastanawiam sie czasami czy jesli kupowalbym jeszcze raz to wybralbym akurat MZ.

 

... raczej tak, jednak chwilami mysle sobie czy nie lepiej byloby dolozyc 2500zl (do 2500 juz wpakowanych w to moto z zakupem) i kupic Kawe GPZ ...

 

ale to juz inna sprawa.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibol: to jest błedne koło :flesje:.

 

Dołożyć do 2500 zł juz wpakowanych w ETZ i miec GPZ za 5000 tys hmm. Po jakimś czasie uzytkowania GPZ stwierdził byś ze nie jest w najlepszym stanie i dolożyl byś to kawy także -- pewnie nie 2500 zl a z 4000 :flesje: :?: :?:

 

 

Ps. Jesli kupie jakis drozszy motorek np CB, GS, GPZ to postaram sie usuwać tylko i wylącznie jakies awarie. Poprostu bede robił to co potrzeba, a nie jak m to miejsce z moją etką :mrgreen:

 

Przez takie zabawy z motorkiem majac nie za ciezki portfel mozna wiele stracic.... panienke hmm :) .. moze nawet dom ? moze przy zabawach z ecią nie jest tak brutalnie :) ale jesli za baze sluzącą do zrealizowania naszej wizji stoji np japonia do której czesci i ogólnie gadgety są nieziemsko drogie to dobra jest to droga do poczucia batów na swojej dupie jakie niesie zycie.

 

to tylko takie moje wlasne przemyslenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viperPL: zgadzam sie z takim zdaniem, jednak uwazam, ze fakt tego ze pakuje sie tyle kasy w MZ ETZ (bo w koncu wiele osob chociazby z tego forum "inwestuje" w swoj sprzet ... i inne starsze motocykle) wynika glownie z tego ze jest to motocykl tani, stary a jednak dobry i stac go na wiele. To wszytko wiaze sie ze soba. Na pewno gdybym kupil jakakolwiek japonie to nie bawilbym sie w zadne przerobki ... moze tez dlatego ze trudno by bylo tam cos udoskonalic ale raczej dlatego, ze nie widzialbym takiego sensu.

 

MZ nie jest doskonala i mozna ja gdzieniegdzie "poprawic" a to z kolei daje duze pole do manewru, bardziej zwiazuje czlowieka psychicznie z motocyklem i powoduje, ze nasze przerobione i odnowione sprzety sa inne niz wszystkie i TO JEST TO!

 

Teraz na przyklad chce kupic auto, najprawdopodobniej FORDA SIERRE 2.0 DOHC ... miedzy 87 a 92r. Jest to samochod stary ale stosunkowo tani przy tym co oferuje. Zatem jak tylko bede juz mial go w posiadaniu, to tylko kwestia czasu bedzie zalozenie do niego elektrycznych szyb, centralnego zamka, alufelg itp. (absolutnie zadnego tuningu) a to z kolei, dlatego ze mozna sobe sprawic duza przyjemnosc za "nie duze pieniadze".

 

Gdyby byl to samochod w full opcji to na pewno skupil bym sie tylko na utrzymaniu dobrego stanu technicznego i wizualnego ... ale nie bedzie podobnie jak MZ nie jest. Coz, mnie to rajcuje ze moge sobie przy czyms pogrzebac zwlaszcza jesli daje efekty.

 

Jesli cos wynika z tego co napisalem wyzej to dobrze ale w skrocie chodzilo mi o to, ze podobnie jak Ty nie bede bawil sie z japonia i wystarczy mi na poczatek tych 60 KM miedzy nogami :) by z czasem po prostu zmienic motocykl bez inwestowania w ten.

 

... i moze na tym polega magia naszych wiekowych sprzetow :)

 

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...