Skocz do zawartości

posiadacze Shoei XR 1000 pomóżcie! :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :flesje:

 

Od wczoraj jestem posiadaczem kasku Shoei XR 1000. Zdecydowałem się na niego ze względu na okazyjną cenę no i na to, że bardzo dobrze leży na głowie (noo.. może z wyjątkiem uszu).

Kask już od wielu lat istnieje na rynku także mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto miał podobny problem i udało mu się jakoś temu zaradzić.

 

A więc chodzi o pinlocka.. A raczej o antyfoga zakładanego na owe pinlocki. Ameryki raczej nie odkryje stwierdzając, że przy wyższych prędkościach górna granica antyfogu przecina się z linią wzroku co przy szybszej jeździe trochę bardzo przeszkadza :) I teraz moje pytanie. Czy macie jakieś inne sposoby zapobiegające parowaniu? Wiem, że taki antyfog na pinlocki całkowicie zapobiega parowaniu ale osobiście nie jeżdżę w zimie czy przy minusowych temperaturach (no może z wyjątkiem dzisiejszego dnia :crossy: ) dlatego wystarczy, że owy sposób ograniczy to parowanie na wiosenno-letnie przejażdżki + od czasu do czasu jakieś małe nocne latanie.

Mam Sharka S900 a jeszcze wcześniej Caberga 104 groove i parowanie w obu kaskach występowało raczej rzadko.

Co radzicie? Jakiś spray czy może kupno innej szybki z "wbudowanym antyfogiem", folią itp z czym mamy do czynienia w kaskach z trochę niższej półki? podobno model RF (amerykański odpowiednik XR) nie ma pinlocka także musi to być tam czymś zastąpione.

 

także czekam i liczę na jakieś dobry porady :) pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak mialem kask AGV XR-2 to uzywalem takiego plynu scott w atomizerze - sprawdzal sie calkiem fajnie i wystarczał mniej wiecej na caly dzien po jednokrotnym spryskaniu szyby.

 

Coś takiego jak w linku poniżej:

 

http://www.thefind.com/pets/browse-scott-anti-fog-cleaner

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też, że płyn do mycia naczyń całkiem dobrze się sprawdza. Kwestia tylko tego czy jak spryskam taką szybkę jakimś płynem to czy jak później założę antyfoga na pinlocki to czy nic się z nim nie stanie. Podobno te antyfogi są strasznie "wrażliwe" :) dzięki za odpowiedź :flesje:

Edytowane przez mariuszyzfr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...