Skocz do zawartości

Dyfuzor w EXC 300


andrzejmucha15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dyfuzor tuningowy po pierwsze różni się materiałem z którego jest wykonany i jakością wykonania. Po drugie przekroje takiej gruchy również są zmienione. Oryginalny dyfuzor ktm-a pomijając fakt że ma w środku katalizator jest ciężki i zbudowany z podwujnej ścianki, akcesoryjna grucha jest dużo lżejsza. Oryginalnego wydechu nie przerobisz na tuningowy bo jest to fizycznie niemożliwe, musiałbyś poprostu zbudować od nowa taki dyfuzor. Co mogę podpowiedzieć to to że Ktm-y zarówno 2t jak i 4t są mocno zdławione wydechami, w 4t założenie samej końcówki Akrapovica daje kolosalną różnice, w 2t powinno się wymienić cały wydech ale już po założeniu tuningowej gruchy jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by wyciąć ten katalizator to też nic nieda.Chciałbym sam zrobić taki dyfuzor ale niewiem jak się do tego zabrać bo niemam wzoru czy schematu jak ma wyglądać taki tuningowy.Nowy taki kosztuje 1000zł a mnie niestać na taki wydatek, jak by ktośpodpowiedział jak zrobić coś takiego to z góry będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz używany motocykl to już dawno ktoś wyciął katalizator, z katalizatorem nie da sie jezdzic bo tak zamula. Pozatym stare katy nie miały katalizatorów, nie wiem jaki ty masz rocznik? Robienie samemu gruchy podaruj sobie, jak nie stać cię na nowy to szukaj używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobić jeśli ma się o tym pojęcie i odpowiednie zaplecze techniczne. W twoim przypadku niestety tego pierwszego brakuję więc radził bym odpuścić sobie temat wykonania samemu.

 

Swoją drogą to czemu chcesz zmieniać dyfuzor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dyfuzory z innych modeli np. ( cr,rm,yz) do KTM i które roczniki od-do będą pasowały(mój jest z 2000r)

 

A czy dyfuzory z innych modeli np. ( cr,rm,yz) do KTM i które roczniki od-do będą pasowały(mój jest z 2000r)

Oczywiście chodzi mi o tuningowe!

 

A czy dyfuzory z innych modeli np. ( cr,rm,yz) do KTM i które roczniki od-do będą pasowały(mój jest z 2000r)

 

A czy dyfuzory z innych modeli np. ( cr,rm,yz) do KTM i które roczniki od-do będą pasowały(mój jest z 2000r)

Oczywiście chodzi mi o tuningowe!

I jeszcze jedno pytanko czy na tuningowym kompletnym wydechu czuć różnicę w jeżdzie jak na zwykłym i na czym ta różnica polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od innych modeli nie będą pasowały. Nawet grucha z ktm-a od 2004 roku w wzwyż jest już inna, różni się wejściem w cylinder. Różnice czuć i to sporą, pojawi się jeszcze mocniejszy dół oraz szybciej wkręca się na obroty jednak żeby to osiągnąć trzeba założyć kompletny układ wydechowy. Twój motocykl to exc czy sx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica praktycznie niewidoczna ale jest, sx-owy dyfuzor jest lżejszy i różni się troche przekrojami, grucha od exc jest zbudowana z podwójnej ścianki. Grucha od sx pasuje do exc i na odwrót. Mógłbyś właśnie spróbować założyć oryginalny dyfuzor od sx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...