Skocz do zawartości

problem za jawką 50


michalll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jawki to niestey sprzet dość czuły na wszelkie rozregulowania i niedomagania.Dziś kopiesz i pojedzie jutro moze juz nie zapalić.po prostu wszystko musi być dokładnie zgrane wieć proponuje Ci przejrzyj WSZYSTKO od podstaw:zaczynając od filtra powietrz poprzez gaznik,cylinder i zapłon aż do rury wydechowej a przyczyne powinienes znalezc.Ja mam natomiast tak że jak zciągne filtr to motorka w ogóle zapalić nie idzie a na starym filtrze też go dusiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawki to niestey sprzet dość czuły na wszelkie rozregulowania i niedomagania.Dziś kopiesz i pojedzie jutro moze juz nie zapalić.po prostu wszystko musi być dokładnie zgrane wieć proponuje Ci przejrzyj WSZYSTKO od podstaw:zaczynając od filtra powietrz poprzez gaznik,cylinder i zapłon aż do rury wydechowej a przyczyne powinienes znalezc.Ja mam natomiast tak że jak zciągne filtr to motorka w ogóle zapalić nie idzie a na starym filtrze też go dusiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a jeśli chodzi o to że nie ciągnie to jak ja jej daje gazu to ona wydaje dziwny buk i zaczyna zwalniąać zamiast przyspieszać

 

Skąd ja znam problemy właścicieli jawek :) Mam u siebie w motorynce gaźnik od jawki. W morze pływakowej jest taka śrubka z dyndzlem na który napiera pływak zamykając dopływ paliwa. U mnie notorycznie się wykręca powodując zdychanie z braku benzyny po odkręceniu gazu. Przedwczoraj przykręciłem zobaczymy ile wytrzyma :twisted:

 

Ps. Głowica nie splanowana jeszcze (musiałem wymienić bo zjadło gwint na świecy), a już jest najszybsze we wsi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

stary , słuchaj ja miałem to samo - robisz tak :

-czyscisz calutki gaznik , wsystko wykręcasz

-sprawdz czy otwór kturym wlatuje mieszanka z gaznika do kolanka od cylindra jest taki sam jak drugi ( czy pasuje idsealnie )

-jesli wymieniłes filtr , sprawdz cała drogę od wlotu do filtra do wylotu ( ewentualnie załuz na wlot filtra kawałek butelki aby powiekszyc wlot powietrza - to zwiekszy moc na niskicch obrotach

-wyreguluj gaznik srubkami ( jałową , i tąod wlotu powietrza )

To powinno pomuc przynajmniej u mnie pomogło ,,, jawka z 50 jedzie 65 , ma duuuuuzo wieksza moc i mozna spox jezdzic we 2 osoby :crossy:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...