Skocz do zawartości

YAMAHA DT 125 R dobry spec


matys210
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z pomocą na "dobre" forum . W sierpniu 2010 roku zepsuł mi się motor(Yamaha DT 125R 1998 rok). Był to moduł, więc wysłałem go do naprawy do "EL SERWIS-u" i przysłali mi naprawiony moduł, jednakże nie do końca, bo motor wkręcał się normalnie tylko około 5 -6 tysięcy obrotów, a potem powyżej tych obrotów wkręcił się na 2-3 sekundy i gasł. Potem trzeba było przekręcić kluczyk(wyłączyć stacyjkę i włączyć) żeby go odpalić, bo inaczej można było kopać kopać i kopać bez skutku. Potem wysłałem moduł na początku grudnia, wczoraj go dostałem założyłem i dalej to samo. Powiedzieli że teraz jest wszystko sprawne.

 

 

 

CZY NA TYM FORUM JEST JAKIŚ SPEC KTÓRY POMOŻE?

Edytowane przez matys210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś miał kogoś w okolicy który ma sprawną DT i sprawdził byś swój moduł u niego, jeśli u niego będzie ok to szukał bym przyczyny gdzie indziej, lecz jeśli i u niego by działo się to samo to bym reklamował moduł w serwisie do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt nie ma w okolicy DT-tki.....Jedyne to DT 80 LC2 ale to coś innego. Też myślałem nad tym. Nie mam żadnych pomysłów co to może być. Sprawdzałem jakie jest zasilanie modułu, czy w kablach nie ma gdzieś żadnego zwarcia.

Edytowane przez matys210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stacyjki Kabla WN i świecy to świeca jest ok, a stacyjka i kabel WN nie wiem , bo iskra jest, ale zawór wydechowy świruje, tzn. raz jest w jednej pozycji, raz w drugiej, raz nie chce się ruszać i nie ma możliwości wyregulowania go w żaden sposób. A skąd ja mam skołować nowy moduł? nie mam takiej możliwości..... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha . Niestety ten pierwszy moduł nie pasuje do mojej, a drugi link to nie ma modułu. Gdyby wszystko było takie proste, to bym tu nie pisał. Ja się pytam jak można ewentualnie sprawdzić przyczynę , co go gryzie, a nie skąd wziąć moduł. . .

Edytowane przez matys210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia opcja wielce prawdopodobna to złapać się za serwisówkę i w dziale z elektryką motocykla powinna być metoda na sprawdzenie regulatora miernikiem uniwersalnym. W serwisóce od DT80 jest to opisane, to zakładam, że w 125 też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia opcja wielce prawdopodobna to złapać się za serwisówkę i w dziale z elektryką motocykla powinna być metoda na sprawdzenie regulatora miernikiem uniwersalnym. W serwisóce od DT80 jest to opisane, to zakładam, że w 125 też będzie.

 

 

 

Sprawdzenie regulatora miernikiem uniwersalnym? Regulatora napięcia czy modułu zapłonowego czy jakiegoś innego regulatora? ja w module jedynie miernikiem sprawdzałem zasilanie.

 

major000 moto przed naprawą działało okey. Moduł był niby naprawiany drugi raz, ale dalej to samo. Zadzwonie do nich jutro jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DT80 akurat regulatora napięcia. CDI albo przegapiłem albo za mało przewinąłem. Wszystko kwestia serwisówki. Moja Ninja 250 ma opisane sprawdzenie wszystkiego od czujników, przez cewkofajki aż do ECU. Bandzior też ma opisany sposób sprawdzenia układu zapłonowego.

 

EDIT - Nawet sprawdzanie CDI jest.

 

Nie mam tej serwisówki przed oczami ani nawet na kompie dlatego to Ty sam masz poszukać.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...