Skocz do zawartości

Jaki olej ?? Castrol vs Motul


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje się zapoznać z liczbą TBN i porównać ją w mineralnym shellu z innej marki syntetykiem. Ten cbf pewnie klękł z innego powodu a z zalaniem syntetyka zbiegło się to w czasie.

Ojeej Liczba zasadowa TBN charakteryzuje zdolnosc oleju do zobojętniania kwaśnych pozostałości po spalaniu ale oleju napędowego.

Najwyższa jest dla olejów dedykowanych do silników diesla...

A wspomniana "cichość" pracy silnika to zasługa wiskozatorów-zużywają się w samochodach po około 10 kkm.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz jakieś tam zdanie to może podzielisz sie podstawami takich twierdzeń?? masz wyksztalcenie w kierunku chemicznym i sie tym zajmujesz zawodowo, moze jestes np. po budowie silników czy wujek gogle ci podpowiedzial?? serio sie pytam.

 

A czy ty jesteś chemikiem, że stwierdzasz iż jest inaczej?. Opiszę co się stało po wlaniu syntetyka do kilku moich byłych motocykli.

 

1. CBR 600 przebieg licznikowe 80tys. ale widać że kręcony, przy ostrzejszym odkręceniu lekki dymek, kompresja słabiutka koło 9atm, czy coś się stało - nic.

2. Hyundai accent, przebieg 400tys km, również nieźle dojechany, od nowości na mineralu - po wlaniu syntetyka nic się nie zmieniło ( oprócz tego ze zaczął lepiej chodzić )

3. CBR 900 przebieg na liczniku 60tys ale też widać, że rozbierany, silnik stan bdb - nie stało się nic

4. Kawasaki er6, przebieg coś koło 10tys - j.w

5. Volvo 740 - na liczniku 550tys - j.w

Każdy z tych sprzętów wcześniej syntetyka nie widział

 

 

A tak poza tym to gdzie po rozebraniu silnika wy widzicie te złogi nagaru (w części olejowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nie powiedzialem ze musi sie stac cos złego bo wlalem do hajki przy prawie 40 tys i nic sienie stało - wyzej to opisalem - natomiast CBF był przykładem ze jest taka możliwość. podobna akcja przypomniała mi sie w fordzie escorcie 1,6 benzyna. jezdzil na cholera wie czym i kolega chciał polepszyc syntetykiem. zrobil z 2-3 tyś i to samo. komprecha padła, zaczął kopcić i pospiekały sie pierscienie - przestały pracowac i stad brak kompresji.

 

w zwiazku z tym powtarzam ze nie musi sie tak stac ale może.

 

a to czy jestes chemikiem to powaznie pytałem bo moze masz jakies grube podstawy takich twierdzen. to nie było złośliwie

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wdł mnie MOTUL jest polecany przez wszystkich bo jest popularny co nie oznacza ze jest lepszy od innych.

Dlatego pytam doświadczonych drajwerów którzy maja z tym stycznośc nie to co ja ;

 

Motul jest taki popularny dlatego ,że jest po prostu dobry. Jeżeli chodzi o motocykle ,to ścisła czołówka ,a Castrol się do niej dopiero dobija.

Przy przebiegu ok. 8 tyś. wlałbym spokojnie fulla synth. :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deem

 

O jakim oleju mowisz Motocyklowym czy samochodowym ? Nie berdzo kumam gdzie / dokad dobija sie Castrol, sprawdz moze w wikipedi co wogole znaczy Castrol,, co wazniejsze zapoznaj sie z historia firmy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deem brawo hahahaha :notworthy: :lalag:

 

Połozyłes mnie juz totalnie na plecy. Twoja wypowiedz to idealny przykład jak wielkie znaczenie ma marketing.

 

Brawo :clap: :clap:

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie ,moja lużna wypowiedż jes oparta moich doświadczeniach. Ks-rider chodzi mi o oleje motocyklowe i sukcesów sportowych castrola nie podważam. Jeżeli chodzi o marketing ,to właśnie Castrol jest nie do pobicia. :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...