Skocz do zawartości

Miękki amortyzator tył w kawasaki zx6r 1996r


swiezak90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze...w pierwszym poście piszesz że -"Wystarczy napełnić ten zbiornik azotem do ciśnienia 980 kPa." a później że ilość gazu nie ma wpływu na działanie amorka...chyba nie rozumiem..;/

Czyli tak czy inaczej napełnienie go tym gazem było by bez sensowne bo i tak nic by w moim przypadku nie dało...na to wychodzi z tego co napisałeś...

W piątek będę przy moto (zimą jest po za miastem) obadam ten amorek jeszcze, sprawdzę czy w sobotę stacja jest czynna i jak coś to podjadę zobaczymy co tam powiedzą. (Piotrze-zwykła stacja diagnostyczna mi to sprawdzi?).

Kaszana z tym amorkiem...ciężko dostać zamiennik,nowy drogi, regeneracja-opłaca się to? i ciekawe czy robią to gdzieś w łodzi, używany chyba najlepiej z tym że po miesiącu jazdy może być znowu to samo:/

baba_zanetti jakbyś mógł się dowiedzieć czy Twój kolega ma tę część i w jakim stanie będę wdzięczny.. :flesje: (tylko nie mówię że już jestem nastawiony na zakup). A ja sprawdzę jeszcze swoje "źródło" z częściami..może coś znajdą..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdy gaz jest albo go nie ma nie czuje się różnicy przy naciskaniu ręką na tył motocykla?

 

Proszę pomyśl chwilę.

Ciśnienie gazu usztywnia już na wstępie sprężynę amortyzatora a więc 10 atm usztywnia amortyzator i rośnie progresywnie w miarę nacisku ale i odwrotnie działa w momencie oddania.

Obecność gazu nie ma natomiast wpływu na zawory regulujące szybkość działania amortyzatora.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że nie potrafię tak myśleć jak Ty i nie mogę rozkminić tego zagadnienia...Nie każdy rodzi się mechanikiem z encyklopedią mechaniki motocyklowej w głowie. To mój pierwszy motocykl, nie miałem wcześniej do czynienia z jakimkolwiek grzebaniem lub naprawianiem motocykli i nie muszę wiedzieć wszystkiego. Mógłbyś być bardziej wyrozumiały... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że nie potrafię tak myśleć jak Ty i nie mogę rozkminić tego zagadnienia...Nie każdy rodzi się mechanikiem z encyklopedią mechaniki motocyklowej w głowie. To mój pierwszy motocykl, nie miałem wcześniej do czynienia z jakimkolwiek grzebaniem lub naprawianiem motocykli i nie muszę wiedzieć wszystkiego. Mógłbyś być bardziej wyrozumiały... :wink:

 

Ależ ja jestem wyrozumiały tylko forum to nie szkoła podstaw mechaniki motocyklowej i trudno jest wiele z natury prostych rzeczy tłumaczyć na odległość.

Amortyzator motocyklowy jest zbiorem dwu zespołów połączonych technologicznie w jedną całość.

Jeden jest elementem resorującym a drugi amortyzującym. W Twoim przypadku sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana ponieważ uzupełnieniem zewnętrznej sprężyny jest poduszka gazowa umieszczona wewnątrz elementu amortyzatora. Resztę już wcześniej wyjaśniałem.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację...wybacz moje pretensje.

I tak już sporo mi podpowiedzieliście więc teraz muszę się trochę podszkolić teoretycznie i coś zacznę działać i zobaczymy jak się temat rozwinie. Jak coś będę odnawiał.

Przeczytałem ze strony serwisu z którego usług korzystałem w minionym sezonie (off-road garage na ul. zarzewskiej) że robią regeneracje amortyzatora centralnego tylko ciekawe jak robią i na ile to starczy. Wie ktoś coś może więcej o tym serwisie? Cena 100-300zł.

Chciałbym tutaj ogromnie podziękować wszystkim za poświęcony czas i pomocne rady :notworthy: :flesje:

Pozdrowienia Lwg :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...