Skocz do zawartości

Auto do 16k zł


Techniacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Niestety ostatnimi czasy mocno napompowali w sztuczny sposob cene gazu. Jeszcze w listopadzie cena gazu byla polowa ceny benzyny. Teraz roznica stopniala do 2zl. Przeliczajac to na procenty, jazda na gazie byla wczesniej tansza o ok. 40% od jazdy na benzynie, a teraz ta proporcja spadla do ok. 30%.

O ile wczesniej starczylo przejechac ok. 18-19tys.km, zeby instalka sekwencyjna sie splacila, o tyle teraz jest to juz ponad 20 tys.km.

Byc moze ceny sie troche zmienia na wiosne, gdyz teoretycznie cena gazu powinna nieco spasc (inna mieszanka).

Takze, jak bedziesz samodzielnie gazowal auto, to sie zastanow, czy te przynajmniej 25kkm nim zrobisz, bo inaczej nie ma to sensu ;).

 

Co do samego auta. Mysle, ze Civic nie powinien byc zlym wyborem. Ja mam Civica 1,4 VI gen. (tzw. 5d). Gaz lyknal przy przebiegu ok. 170 tys.km bez zadnego protestowania i teraz maja 191kkm nie protestuje dalej. Spalanie jest 1-2l wieksze od tego na benzynie. Najczesciej pali mi miedzy 8 a 9l gazu. Jak poganiam 140-150 w trasie, to pod 10 potrafi wszamac, ale to juz konsekwencja pilowania malego silniczka.

 

Mnie osobiscie podoba sie tez Accord, produkowany w latach 1998 - 2002. Ale tam najmniejszy silnik to 1,8 136KM.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...