Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem HONDA REBEL!


dorian_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam problem z moją Hania, Honda Rebel 125ccm rok produkcji 1996, otóż motor palił na rys, bez żadnego problemu, aż odstawiłem go do snu zimowego, po jakimś miesiącu zimy, stwierdziłem że czas porozmawiac, no i niestety, nie odpaliła. :banghead:

Sprawdziłem świecę, przeczyściłem ogólnie iskra jest słaba, była słaba od zakupu, przynajmniej mi się tak wydaje, porównując np. do Simsona jest słaba, wyciągnąłem filtr powietrza, zatkałem ręką dolot żeby zassał paliwo, zapalił, myślałem że to to, więc dorobiłem z korka po winie zatyczkę wlotu powietrza, motor odpalał, jednak jak postał teraz z 3-4 dni znowu nie zagada. Zastanawiałem się czy może fajki nie trzeba wymienic, bo tak jakby lekkie przebicie było, już właściwie nie wiem co mam o tym myślec, i co sprawdzac. Dodam że motor stoi w ogrzewanym garażu temperatura gdzieś kolo 10-15 stopni.

Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najpierw porządne ładowanie aku. Potem spuść beznynkę z gaźników, daj świeżej z baku i pal. W taką pogodę szkoda męczyć moto, problemów sobie narobisz i wiosną będziesz się bujał po mechanikach zamiast jeździć.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by było najmądrzej. Dać jej spokój. Zakręć kranik, spuść paliwo z gaźników, przykryj kocem i niech śpi. No i akumulator zabierz do domu.

 

Nie tylko Rebelki tak mają, inne moto też. Mój Harry zimą w ogóle nie raczy odpalić.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci z doswiadczenia, ze silniki w ukladie v lub single ciezko odpalic w zime, wiec nie mecz i poczekaj az zrobi sie cieplej, albo ja daj do ogrzewanego garazu i wtedy po nocy stania w cieplym pomieszczeniu sprawdzaj czy zagada.

 

Jeżeli post dotyczy tematu rebelki to honda o której mowa nie jest V-łką tym bardziej singlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...